Вимірювальний інструмент – це різні пристосування для визначення розмірів та кутів заготовок, нанесення розмітки, контролю точності виконання завдань та ін. Без нього не обійдеться арсенал будівельника, тесляра, столяра, плиточника, слюсаря та інших майстрів. Не дарма в народі існує приказка: сім разів відміряй – один раз відріж. З цим складно не погодитися, особливо коли є власником майстерні або перебуваєш у будівельній бригаді. Від правильності визначення параметрів залежить не тільки естетика конструкції чи оздоблення, а й її міцність, довговічність.
Яким буває вимірювальний інструмент: класифікація
Чи варто говорити, що пристроїв для зняття різних параметрів деталей і всіляких поверхонь існує дуже багато. Кожен з них відноситься до однієї з двох величезних категорій – . механічною або цифровою.
Ручний інструмент – це лінійки, рівні, рулетки та все те, що не потребує жодних джерел живлення. Він недорогий і точний, тому обов'язково є у професіоналів та домашніх умільців. Ручні вимірювальні пристрої ділять на кілька класів. Кожен може за потребою скористатися інструментом:
- Безшкільний – перевірочні та лекальні лінійки;
- Штангенінструмент – вимірюють зовнішній та внутрішній діаметр отворів різної форми;
- Головками – мають міряльний наконечник та головку зі стрілкою та шкалою для визначення сили биття деталі в токарному патроні;
- Мікрометричним – мікрометри, глибинно- та нутроміри для надточного вимірювання.
Цифрові пристрої менш різноманітні, але більшою мірою відносяться до профі-класу (класичні та оптичні нівеліри, детектори проводки, далекоміри). Використовуються вони переважно в процесі проектування ділянки або розмітки площин перед обробкою. Це незмінні супутники, архітектори, ландшафтні дизайнери, будівельники та інші фахівці.
Особливості вимірювального інструмента
Ручних та цифрових пристроїв для вимірювань дуже багато. З повним асортиментом може бути знайомий лише професіонал і то не завжди, адже існують вузькоспеціалізовані прилади. Більшості відомі лише деякі назви, чого обмаль для правильного використання. Щоб ремонт чи будь-який інший процес був вдалим, комфортним та легким, слід краще ознайомитися з найпопулярнішими.
Сфера застосування механічного вимірювального інструменту набагато ширша. Але багато ручних девайсів стали оснащувати електронікою, щоб вимір було ще точніше, а зчитування інформації - . зручніше. Сьогодні майстру будь-якого рівня доступні:
Рулетка – один із найвідоміших інструментів. Використовують його для вирішення безлічі побутових та професійних завдань. За допомогою рулетки можна відміряти довжину полотна шпалер, дошки, плінтуса, лінолеуму тощо, визначити межі облицювання кухонного фартуха, визначити параметри майбутньої шафи-купе та ін. Вона обов'язково є в арсеналі тесляра, будівельника, сантехніка, маляра-штукатура тощо.
Рулетки бувають декількох видів:
- Будівельна. Вимірювальна сталева або алюмінієва стрічка ховаються у пластиковому корпусі часто гумованому. Також її ще називають равликом. На кінці полотна є магнітний гачок. Для швидкого змотування передбачений пружинний механізм, а для фіксації стрічки –; кнопки. Будівельна рулетка популярна як у побуті, так і професійному середовищі.
- Геодезична. У народі називається землемірною, адже призначена для визначення розміру ділянки. Вона теж у корпусі, але скручена у бобіну. Сама стрічка виготовляється зі склопластику, що робить її стійкою до пошкоджень. Зручний зачіп у вигляді кільця, а для скручування є ручка.
- Електронна. Це звичайна будівельна рулетка, але з приємним доповненням. невеликим екраном, який показує точно вибрану довжину.
- Магнітна. Від немагнітної відрізняється лише наявністю магніта на зачепі.
- Рулетка-брелок. Дуже компактна. Довжина полотна рідко досягає 2 м, та й його ширина теж набагато менша. Може використовуватися швачками або в процесі рукоділля.
Будівельні рівні. Інструмент застосовується під час будь-яких оздоблювальних робіт, складання гіпсокартонних та інших конструкцій тощо. Він контролює точність положення у вертикальній та горизонтальній площині. Існує кілька різновидів будівельних рівнів:
- Бульбашкові. Найпопулярніші та найефективніші в будівництві. В основі конструкції рейка, від чого рівень ще називають рейковим. У корпусі є, як мінімум, одна колбочка з рідиною та повітряним міхуром. За кількістю колб-очків вони можуть бути одно-, дво- та триочковими. Останній варіант найпоширеніший. Крім горизонталі та вертикалі визначає кут похилих поверхонь. П'ятиочкові розроблені для проведення сантехнічних робіт.
- Водяні. Гідрорівні влаштовані набагато простіше. Це тонка прозора трубка, кінці якої оснащені колбами із відмітками. Вимірювання відбувається за принципом сполучених судин та під впливом законів фізики. Підходить для горизонтальних площин.
- Електронні. Це різновид бульбашкового будівельного рівня, але з електронною начинкою. Цифровий дисплей та звуковий сигнал попередять про завершення вимірювань та покажуть отриману інформацію. Здатний визначати обсяг матеріалу для вирівнювання вертикалі чи горизонталі.
Штангенциркуль. Інструмент призначений для вимірювання розмірів заготовок усередині та зовні. Також може визначати глибину, якщо штанга висувна. У продажу зустрічаються кілька типів штангенциркулів:
- Ноніусні мають цифрову шкалу, як у лінійки. Забезпечує високу точність вимірювань від 0,1 мм до 0,02 мм.
- Стрільні з рейково-зубчастою передачею більш точні. Замість лінійної шкали вмонтовано стрілочний індикатор.
- Цифрові найвищі точні та зручні. У будь-якій точці відліку можливе обнулення. Отриманий результат можна передати на ПК, одиниці вимірювання перекласти – мм/дюйми.
Лінійки. Використовуються повсюдно. Існують як класичні метрові полотна, так і доладна змійка. А ще є безшкільні лінійки – перевірочні та лікарські. На них немає градуювання, адже головне завдання безшкального вимірювального полотна – ndash; перевірити рівність поверхні.
Мікрометри. Вже за назвою зрозуміло, що купити цей інструмент необхідно тоді, коли виникає необхідність визначення зовнішніх розмірів деталей з високою точністю. Складається пристосування із жорсткої скоби, нерухомої п'яти, та рухомого стрижня для вимірювань. Виробники пропонують кілька моделей мікрометрів:
- механічні;
- стрілочні;
- електронні;
- трубні (визначають товщину стінок труб);
- зубомірні (розроблені для вимірювання зубчастих коліс);
- призматичні (працюють з багатолінійним інструментом);
- листові тощо
Кутелі. L-подібна конструкція утворює кут 90 град. Використовується столярами, будівельниками, мулярами, у виробничих цехах для точної розмітки перпендикулярних ліній. Також за його допомогою перевіряють конструкції на шлюб.
- Столярні. Можуть довжину від 10 см до 10 м.
- Розмічувальні. Обидві частини градуйовані, а для зручності розмітки є отвори, щоб ставити крапки олівцем.
- комбіновані. Випускаються із шарнірним з'єднанням для легкого регулювання робочого кута. Є пухирцевий рівень на рукоятці.
Відвіс. Експлуатується у будівельно-ремонтному процесі. Пристрій є ниткою або шнуром певної довжини з вантажем на кінці. Дозволяє точно провести вертикальну лінію. Такий аксесуар легко зробити своїми руками з підручних засобів.
Крім механічних вимірювальних інструментів, існують ще й сучасні цифрові пристрої. Вони також використовуються в процесі будівництва та внутрішнього оздоблення. До них відносять.
Дальномір. Пристрій ще називають лазерною рулеткою, але замість полотна зі шкалою – лазерний промінь. Діапазон впливу становить кілька сотень метрів, а час вимірювання – ndash; пара секунд. Ним користуються не лише будівельники, а й топографи, геодезисти. Інструмент може бути:
- імпульсним;
- фазовим.
Мультиметр. Призначений для початківців та професійних електриків. З його допомогою визначають напругу змінного та постійного струму, опір та силу струму. Розрізняють мультиметри:
- аналогові;
- цифрові.
Курвіметр. Пристрій призначений для вимірювання звивистих ліній. Застосовується воно в топографії, художньому кування, геодезії тощо. Має аналоговий екран чи цифровий циферблат. Доповнюється компасом.
Детектор прихованої проводки. Прилад допомагає визначити, де проводиться проводка під штукатуркою або іншим шаром матеріалу. Встановлює місця пошкодження електрокабелю. Незамінний під час ремонту.
Нівелір або лазерний рівень. Застосовується при геодезійному проектуванні, монтажі стовпів, ландшафтному дизайні, будівництві. Вимірювальний інструмент визначає різницю висот у кількох точках.
В інтернет-магазині З Торгом величезний асортимент представлених вимірювальних приладів. Серед великої різноманітності виробників та моделей фахівець будь-якого профілю зможе успішно та недорого поповнити свій інструментальний арсенал. Ми завжди готові допомогти у виборі якісного та оригінального інструменту від вітчизняних та світових брендів, офіційно представляючи їхні інтереси в Україні.
Разом із замовленням ви можете претендувати на:
- доставку по всій країні;
- кілька способів оплати покупки;
- оформлення кредиту або розстрочки;
- обмін/повернення протягом 30 днів;
- адекватний торг, щоб отримати індивідуальну знижку.
Ціни на вимірювальний інструмент
Часті питання про вимірювальний інструмент
✔ Вимірювальний інструмент – що це?
Вимірювальний інструмент – це пристрій, призначений для точного визначення фізичних величин (довжини, висоти, площі, периметра, глибини, діаметра та інших характеристик) у певному діапазоні. Він використовується в промисловості, на будівництві, у побуті, майстернях.
Ручні механічні вимірювачі встановлюють відстань між точками, радіус та інші геометричні параметри. А цифрова вимірювальна техніка визначає і довжину, і діагональ і самостійно проводить обчислення площі, обсягу і т.д.
✔ Яким є вимірювальний інструмент?
Вимірювальний інструмент буває ручним та цифровим.
Ручні моделі призначені для визначення простих геометричних параметрів – довжини, діаметра, висоти, глибини, правильності кута. Це переважно шкальні інструменти (лінійки, рулетки, штангенциркулі) або безшкальні (кутники, будівельні рівні).
Цифрові вимірювачі мають корпус, електронну начинку та елементи живлення. Вони мають високу точність зняття показань з допомогою лазерного променя чи оптичної системи. Радіус дії теж у рази перевищує ручні аналоги, що використовується в геодезії та на будівництві.
✔ Який вимірювальний інструмент повинен піддаватися періодичній повірці?
Повірка – це процес підтвердження якості та відповідності конкретного інструменту метричним стандартам. Але повірити можна тільки той пристрій, який має свідоцтво про затвердження типу. Якщо штангенциркуль або мікрометр конкретного виробника, наприклад, було внесено до Держреєстру вимірювальних приладів, він підлягає повірці, оскільки дані первинної повірки є. Якщо в основі такого немає, то й повірити його неможливо. Повірка також не потрібна вимірювальному інструменту для особистого використання. Можлива вона лише за бажанням власника.
📢 Які вимірювальний інструмент найдешевші ?
🔥 Які вимірювальний інструмент відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії вимірювальний інструмент:
🛒 Які вимірювальний інструмент з найбільшою знижкою ?
Товари з найбільшою знижкою з категорії вимірювальний інструмент:
💸 Яка ціна на вимірювальний інструмент у 2024 році ?
Ціни на вимірювальний інструмент у 2024 році:
- Мінімальна ціна: 16₴
- Максимальна ціна: 149306₴
- Середня ціна: 4526₴
🗲 Які новинки в категорії вимірювальний інструмент у 2024 році ?
ТОП 5 новинок у категорії вимірювальний інструмент: