Вологоміри - вимірювачі вологості у вигляді електронного приладу, які активно використовуються у різних сферах промисловості. Вони дозволяють визначити вміст вологи від маси об'єкта у відсотках. Це один із найпоширеніших і найпростіших методів контролю якості продуктів та матеріалів. Завдяки вимірюванням можна дізнатися, наскільки вони готові до зберігання чи подальшої експлуатації.
Сфера застосування та переваги роботи вологоаналізатора
Вологомір дозволяє за кілька секунд або хвилин визначити рівень вологості конкретної сировини. Інструмент працює з різними матеріалами і може бути універсальним або входити в одну з чотирьох груп:
- для зернових культур (пшениці, вівса, кукурудзи, ріпаку, ячменю, соняшнику тощо);
- для тварин кормів;
- для харчових продуктів (круп, солі, цукру, кави, муки);
- будівельних матеріалів (піску, цементу, тирси, стружки тощо);
- меблевих матеріалів (натуральної деревини, деревостружкових та інших плит).
Як відомо, будь-які природні та сипучі матеріали здатні активно поглинати вологу. Від цього вони втрачають свої якості і можуть стати непридатними для подальшого використання. Визначити рівень вологості на око неможливо, тому прилад для вимірювання вологості настільки необхідний.
Виділяють кілька вагомих переваг використання вологоміру:
- Практичність та комфорт. Корпус пристрою завжди компактний. Ергономічна форма зручно лягає у руці, а прогумовані ділянки гарантують гарне зчеплення з долонею.
- Швидкодія. Щоб отримати готовий результат, а саме, скільки вологи міститься в досліджуваному матеріалі у відсотках, потрібно лише кілька секунд.
- Недорого. Щоб прилад був точним та довговічним, не обов'язково витрачати десятки тисяч гривень. Звичайно, у професійному середовищі віддають перевагу вологомірам Stanley, LaserLiner, Bosch та іншим відомим маркам. Але вони виробляють як дорогі, так і більш бюджетні вологоміри. Яку б саме модель ви не обрали, її ціна окупиться швидко, адже подібні дослідження у спеціалізованих лабораторіях коштують дорого та вимагають більше часу.
- Просто скористатися. Специфічні навички роботи з інструментом не потрібні. Досить ознайомлення з посібником з експлуатації, адже управління інтуїтивно зрозуміле.
Яким є електронний вимірювач вологості?
Вологомір - не терези і не дрилька. Він дуже рідко використовується домашніми умільцями, але в промисловості незамінний для оперативного отримання результату.
За типом конструкції розрізняють вимірювачі вологи:
- Голчасті. Вже з назви ясно, що виміри проводяться за допомогою голок (щупів). У цьому пристрої їх 2. Для перевірки вони занурюються в матеріал. Між голками проходить електрострум, після чого вимірюється опір. У різних матеріалів він буде різним залежно від кількості вологи у них. Чим більше вони насичені вологою, тим нижче буде опірність. Прилад підходить для контролю вологості у сипких матеріалах. Мало хто порекомендує купити вологомір зі щупами для деревини, адже для вимірювання вологи потрібно встромити голки в заготовки. У меблевому виробництві псування деталей неприпустиме, оскільки втрачається їхній зовнішній вигляд. Ще одним недоліком вважається похибка у вимірах, коли вологість досліджуваного матеріалу низька. Як наслідок, викривлення реальних даних.
- Безконтактні. У цих моделей конструкція трохи інша - голки та щупи відсутні. Такий аналізатор вологості можна купити як для дерева, так і для бетону. Для вимірювання вологості необхідно просто торкатися поверхні, не пошкоджуючи її.
Замість голок пристрій оснащується пластинами або колбою. Портативні вологоміри видають точні показання навіть тоді, коли рівень вологості мінімальний. Але для вологих речовин вони не підійдуть.
Де придбати якісний вимірник вологи?
Інтернет-магазин С Торгом - офіційний дилер компаній-виробників в Україні. Ми маємо найширший асортимент інструменту високої якості за розумними цінами. У продажу лише оригінальна продукція. У нас регулярно діють сезонні акції, що дають змогу придбати брендові прилади зі знижками. Також пропонуємо клієнтам:
- кілька способів оплати;
- доставку по всій території країни;
- оформлення покупки у кредит чи розстрочку;
- обмін/повернення протягом 30 днів, що можливо при дотриманні конкретних умов (про них читайте на сайті або дізнавайтеся у менеджерів).
Ціни на вологоміри
Часті питання про вологоміри
📢 Які вологоміри найдешевші ?
🔥 Які вологоміри відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії вологоміри:
💸 Яка ціна на вологоміри у 2025 році ?
Ціни на вологоміри у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 539₴
- Максимальна ціна: 14062₴
- Середня ціна: 2665₴
🗲 Які новинки в категорії вологоміри у 2025 році ?
ТОП 5 новинок у категорії вологоміри: