У кожному домоволодінні виникає потреба швидко виміряти напругу або виявити пошкодження проводки. Для цього потрібен спеціальний інструмент. Мультиметр або тестер - предмет, без якого у подібній ситуації не обійтись. Сьогодні у продаж надходять все нові та нові моделі різного типу, виду та функціоналу. Розібратися в такому різноманітті приладів нелегко навіть досвідченому майстру, що вже говорити про домашніх майстрів. Як вибрати те, що потрібно саме вам, і не переплачувати гроші? Чи можна для вжитку купити дешеву модель чи краще вибирати професійні мультиметри? Ми допоможемо розібратися у цьому питанні.
Види мультиметрів
Ці пристрої відрізняються в залежності від принципу роботи і способу відображення результатів виміру, а також режимом вимірювання, матеріалом корпусу, розміром, вагою та способом живлення.
- Аналоговий. Це класична, що йде у минуле, стрілочна модель з розмічальною шкалою. Його точність не завжди висока, а щоб користуватися таким приладом, необхідно вміти розумітися на його шкалах. Однак він ефективний для моніторингу плавності змін та за наявності значних зовнішніх радіоперешкод.
- Цифровий. Результати виміру, проведеного за допомогою аналогово-цифрового перетворювача та мікросхеми, здатної аналізувати напругу, виводяться на РК-екрані. Цей пристрій компактний і точний, але чутливий до радіохвиль.
- Комбінований. Поєднує в собі обидва види вимірювачів. Це, як правило, стаціонарні високоточні дорогі пристрої із розширеним функціоналом для професійної діяльності.
Найбільшим споживчим попитом користуються портативні моделі, що мають різні конструктивні та технічні особливості. Вони відрізняються компактністю та автономним живленням. Це зручно, але варто пам'ятати, що при зниженні зарядки приладу точність його стрімко знижується. Відповідно до набору технічних характеристик мультиметри класифікуються:
- Автомобільний - здатний виконувати як стандартні виміри, так і визначати параметри контактів у замкнутому стані, як і оберти коленвала;
- Струмовимірювальні кліщі: вміють безконтактно визначати дані проводки за допомогою магнітних коливань;
- Мультиметр-детектор використовують для дистанційного визначення струму у проводах або пошуку проводки в стіні;
- Іскробезпечний - для виконання робіт у пожежонебезпечних приміщеннях (хімічна, нафтопереробна, фармацевтична промисловість);
- З вбудованим тепловізором: застосовують для виявлення нагрівання в зонах електрообладнання, що свідчать про поломку;
- LCR-вимірювачі: для вимірів опору, ємності, індуктивності, послідовності опору кута діелектиричних втрат, коефіцієнт загасання та ін.;
- Мегаоммметр - вимірювач опору великих параметрів;
- Трифазні - для установки в розподільні щити.
Як правильно вибрати?
Для домашнього використання можна купити мультиметр невисокого цінового сегмента з функцією звукового дзвоника та класом точності не менше 1%. Важливо, щоб корпус приладу був міцним, пило- та вологонепроникним, а сам прилад компактним та безпечним. Часто такий вимірник буває універсальним, він допоможе з'ясувати:
- чи не пошкоджено провід електроприладу;
- придатність Li-ion акумулятора;
- виміряти вольти, оми та ампери для виявлення дрібних пошкоджень;
- перевірити напругу у розетці.
Господар з досвідом може заощадити за рахунок покупки аналогового мультиметра, а майстрам-початківцям радимо купити тестер цифровий. Заради справедливості варто відзначити, що при ймовірності різких перепадів напруги, цифровий тестер може вийти з ладу, тут краще працювати аналоговим мультиметром.
Ціна мультиметра залежить від набору додаткових функцій і технічних можливостей, тому тестери для спеціальних робіт професійного рівня мають високу ціну. Купувати їх доцільно, якщо вам не обійтися без конкретних опцій та можливостей тієї чи іншої моделі.
Ціни на мультиметри
Часті питання про мультиметри
✔ Какой измерительный инструмент обладает наименьшей погрешностью?
Цифровой измерительный инструмент считается самым точным в отличие от механического. Сюда входят:
- электронный уровень;
- мультиметр;
- дальномер;
- цифровой штангенциркуль;
- нивелир;
- детектор скрытой проводки.
Добиться абсолютно точного измерения невозможно. Погрешность всегда присутствует, но она незначительная благодаря электронной системе управления.
📢 Які мультиметри найдешевші ?
🔥 Які мультиметри відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії мультиметри:
🛒 Які мультиметри з найбільшою знижкою ?
Товари з найбільшою знижкою з категорії мультиметри:
💸 Яка ціна на мультиметри у 2024 році ?
Ціни на мультиметри у 2024 році:
- Мінімальна ціна: 35₴
- Максимальна ціна: 51555₴
- Середня ціна: 3421₴