Анемометр – спеціальний пристрій, який застосовують для вимірювання напрямку вітру та його швидкості. Використовується таке обладнання у багатьох сферах. Це і метеорологія, і навігація (річкова, морська), і спорт, і сільське господарство, і промисловість. Також воно може пригодитися на полюванні, на рибалці. Якщо раніше використовувалися прості, примітивні анемометри, то в наш час виготовляються високоточні електронні пристрої, які підходять для широкого спектра використання. Деякі з них надають необхідну інформацію різними способами.
Вітромір: види пристроїв
Розрізняють безліч типів анемометрів. Насамперед такі прилади поділяють на дві основні категорії:
- Портативні ручні пристрої;
- Обладнання, яке встановлюється на метеостанції.
За таким параметром, як принцип дії, розрізняють різні анемометри:
- Обертові. Вони представлені двома конструкціями:
- Чашкова. Це старовинний механічний пристрій, який залишається актуальним і на сьогоднішній день. Прилад має лопаті з напівсферичними пелюстками. Така конструкція відрізняється високою ефективністю, оскільки з її допомогою можна проводити вимірювання з мінімальною похибкою.
- Крильчата. Пристрої з такою конструкцією більш компактні. Їх також називають лопатевими. При поривах вітру лопаті обертаються. Часто такі прилади комплектують флюгером, за допомогою якого можна визначити напрямок вітру.
- Теплові. Це прилади з нагрівальним датчиком, виконаним у вигляді дроту розжарювання. Коли на нього впливають рухливі маси повітря, він остигає. Проводяться виміри з урахуванням показників температури нагрівання датчика.
- Ультразвукові. Вимірювання здійснюються за допомогою таких пристроїв на основі швидкості, з якою рухаються акустичні хвилі.
- Лазерні. Це відносно нові пристрої, які представлені компактними приладами. Використовують їх любителі екстремального відпочинку.
Поділяють анемометри і на такі типи:
- Електронні. Вони вирізняються високою чутливістю. З їхньою допомогою фіксуються такі важливі параметри, як поточна швидкість, максимальні пориви, а також середній показник. Додатково обладнання може бути обладнане пам'яттю для збереження результатів.
- Механічні. Використовуючи такі пристрої, розрахунок обертів виконується вручну, після чого використовується формула для отримання результату.
Датчик вітру: сфери застосування
Прилад для вимірювання напрямку, а також швидкості вітру використовують у багатьох галузях та з різними цілями:
- Віндсерфінг та багато інших видів спорту, які застосовують енергію потоків повітря;
- Встановлення, а також ремонт вентиляційних, опалювальних, кондиціонерних та багатьох інших систем, де доводиться вимірювати параметри потоку повітря в обмеженому просторі;
- Авіація, яхтинг, а також вітрильний спорт;
- Приватні сектори, віддалені місцевості, де немає точної інформації про погоду;
- Рибалка, полювання, а також сафарі.
Кожен прилад для вимірювання швидкості вітру підбирається з урахуванням певних завдань та цілей. Важливо правильно підібрати найбільш підходяще обладнання, яке відрізняється стійкістю до низьких температур, а також до різних атмосферних впливів. Якщо, наприклад, вам знадобиться портативний прилад, то в такому випадку найбільше підійде лопатевий анемометр, оскільки чашковий пристрій може бути занадто громіздким.
Де замовити анемометри в Україні
В інтернет-магазині можна підібрати і купити анемометри від перевірених, надійних брендів за доступною ціною. У продажі представлені цифрові анемометри, багатоцільові анемометри та багато інших пристроїв такого типу, що відрізняються багатофункціональністю, надійністю та мають тривалий термін служби.
Ціни на анемометри
Часті питання про анемометри
📢 Які анемометри найдешевші ?
🔥 Які анемометри відносяться до преміум сегменту ?
💸 Яка ціна на анемометри у 2025 році ?
Ціни на анемометри у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 603₴
- Максимальна ціна: 17290₴
- Середня ціна: 3637₴