Динамометри - компактні та ергономічні прилади, які використовують на різних підприємствах, у машинобудуванні, робототехніці та інших галузях промисловості, зокрема під час проходження ТО автотранспортних засобів. Належать до категорії ДАЦ-У, та призначені для вимірювання зусиль розтягування та стиснення. Нерідко служать для вимірювання зусилля на рульовому колесі відповідно до ДСТУ 3649-97 та контролю натягу ременя приводу підсилювача рульового управління. Характеризуються динамометри ергономічною формою та простотою використання. Сучасні прилади вимірюють зусилля від 1 Ньютона до кількох тисяч кн.
Особливості та переваги динамометра
Вимірювальний прилад динамометр має міцну конструкцію. При його використанні один кінець кріпиться до об'єкта, а до другого прикладається сила, яку необхідно виміряти, далі зчитується показник сили за шкалою приладу. Єдина відмінність полягає в калібруванні: пружинні ваги мають свою шкалу в одиницях ваги (наприклад, кг), тоді як пружинний динамометр калібрується в одиницях сили (наприклад, ньютонах). Динамометр може вимірювати просту силу тяги, він не підходить для виміру чогось типу сили повороту двигуна або потужності обладнання. Переваги динамометрів:
- Зусилля розтягування та стиснення в одному приладі;
- Великий вибір одиниць виміру (кг, фунт, ньютони);
- Невеликі розміри;
- Високий рівень точності;
- Комплект насадок для застосування у різних умовах;
- Візуалізація заряду акумуляторів.
Різновиди динамометрів
Класифікуються динамометри за видом вимірювального елемента та способом індикації. Чутливим елементом приладів є тензодатчик, до якого підведені індикатори вимірювання.
Існує два типи динамометрів:
- Цифровий;
- Аналоговий.
Найчастіше використовуються перші, оскільки вважаються точнішими і мають максимальне відхилення +/-0,3% від навантаження. Вони оснащені дисплеєм з відображенням цифр як результат вимірювання. Базовим елементом цифрового динамометра є датчик, який трансформує деформацію під дією зусилля в електросигнал, що передається на додатковий датчик з кінцевою реєстрацією. Аналогові пружинні динамометри майже ідентичні до пружинних ваг. В якості пружного елемента використовують брусок, скобу або пружину (ДОСМ, ДПУ, ТАК) з діапазоном вимірювання до 5 кН, які забезпечують точність від 0,5 до 2,0 %.
Динамометри універсальні - купити за вигідною ціною на З Торгом
Завдяки своїй багатофункціональності динамометри можна використовувати в будівельних, промислових та інших галузях. З їхньою допомогою створюють перевірочні стенди, здатні визначати як динамічні величини, так і статичну дію стискання і розтягнення. Деякі моделі динамометрів вимірюють силу, яка може сягати 20 тисяч Н.
Купити динамометр в інтернет-магазині З Торгом - найкращий вибір! У каталозі представлені цифрові та аналогові моделі, придбати які можна недорого. Завдяки прямим поставкам від найкращих виробників вся продукція має високу якість. Ціна динамометра залежить від варіанта виконання. Оформіть заявку на динамометри на сайті, і ви отримаєте своє замовлення у найкоротші терміни (по Україні доставка займе 1-2 дні). Продаж можливий як оптом, так і в роздріб.