Випадки, коли господарі не пам'ятають або не знають, де в їхньому будинку залягає проводка, нерідко. У той же час і ситуацій, коли її будь-що потрібно знайти, безліч. У цих обставинах не обійтися без спеціального інструменту - детектора проводки. Складний пошук прихованого проведення прилад здатний виконати безпомилково. Як не помилитися з вибором детектора і як правильно користуватися ним, розповімо далі.
Що таке детектор проводки?
Це компактний електроінструмент, що працює від батарейок, здатний відстежити рух у стінах. Крім цього, прилад для пошуку проводки може допомогти з вирішенням таких ремонтних питань:
- Розвідка зручного місця розміщення комунікаційних розподільних коробок;
- Виявлення точного положення труб, щоб уникнути їх пошкоджень при свердлінні стін;
- Виявлення у стінах металевих конструкцій, які можуть стати основою для зварювання.
Види детекторів
- Електростатичний. Працює у вигляді поширення електромагнітного поля. При попаданні прихованої проводки в радіус його дії прилад видає сигнал, який посилюється при наближенні до провідника. Цей пристрій вважається найпростішим, зручнішим і найдешевшим серед детекторів. При цьому деякі моделі можуть відшукати навіть порожнечі і дерево, однак навіть найпотужніші з них, ефективні на глибині не більше 7 см. Цей інструмент ефективний при пошуку саме фазних проводів.
- Електромагнітний. Принцип його роботи протилежний до попереднього: він сам знаходить джерело випромінювання магнітного поля, тобто проводки, що знаходиться під напругою. Він ефективний на глибині 10 см, проте не буде ефективним у пошуку обірваного ланцюга. Тут важливе гарне навантаження на кабель.
- Металодетектори генерують навколо себе електромагнітне поле. Коли в його діапазон потрапляє провідник зі своїм полем, відбувається взаємодія різниці потенціалів. Крім кабелю він здатний виявити труби, арматуру і т.д., що важливо для збереження цілісності труб під час свердління або буріння.
- Ультразвуковий. Особливо точний та дорогий прилад. Пошук відбувається у вигляді випромінювання звукового імпульсу. Це дорогий електроприлад професійного рівня.
- Комбіновані. Поєднують у собі можливість використання різних принципів. Це високоточний і дорогий детектор, який не просто знаходить проводку, а й дозволяє визначити, чи вона не пошкоджена.
Як використовувати детектор?
Для різнобічних побутових завдань можна не купувати дорогі прилади. Якщо вам доведеться працювати зі звичайними стінами із середньостатистичним покриттям, купуйте електростатичний, головне, щоб він був добротним. Такий детектор виявить розташування проводки, а фазу та нуль можна буде виділити простим пробником напруги.
Якщо шукати вам потрібно не тільки електрокабель, але й труби, доведеться витратитися на більш дорогий інструмент, який здатний визначати і калібрувати комунікації, що знаходяться в стінах, з точністю до 97%. При цьому особливо чутливий детектор сигналізуватиме про арматуру та інші вкраплення.
Купити детектор прихованої проводки з максимальним комфортом та вигодою найкраще в інтернет-магазині З Торгом. Ми забезпечуємо оперативне оформлення замовлення та швидку доставку по всій Україні.