Багатофункціональні електрогенератори знадобляться скрізь
Генератор - технічний пристрій, призначений для вироблення електричної енергії. Для виконання цього завдання він використовує механічну енергію двигуна. Залежно від джерела живлення розрізняють: бензинові генератори, газові генератори, дизельні генератори та двопаливні генератори (газ/бензин). На окрему увагу заслуговує генератор інверторний. На якому б із видів ви не зупинилися, але сьогодні в механіці немає кращого поєднання рухомих частин, які могли б подавати електроенергію так економічно і безперервно.
Конструкція та принцип дії генератора напруги
Сучасна електрична станція зовні являє собою досить велике обладнання, яке споруджено зі сталевих конструкцій, мідних обмоток, ізоляційних провідників і розеток. Принцип роботи заснований на явищі електромагнітної індукції. Електрорушійна сила виникає в металевому дроті, який рухається в магнітному полі, перетинаючи магнітні лінії. Щоб створити електричний струм у цьому дроті, задіяно нескладну, але ефективну конструкцію.
Основні складові:
Двигун внутрішнього згоряння, від якого залежить потужність генератора. Останнє визначає навантаження, що підключається.
Альтернатор (перетворювач крутного моменту двигуна в струм) буває:
- Синхронний. Він може живити як побутову техніку, так і високочутливе лабораторне устаткування. Він виробляє стабільну напругу високої якості із 5% відхиленням. Тільки з цим типом альтернатив працює функція автоматичного регулятора струму. Однак, за рахунок вугільних щіток необхідне регулярне обслуговування;
- Асинхронний тип генератора (безщітковий) не здатний забезпечити запитаних споживачів стабільними 220В. З іншого боку, він не потребує технічного обслуговування і набагато рідше вимагає ремонту. Його розміри компактніші, адже система охолодження та мідна обмотка відсутні. Якщо ви шукаєте зварювальні генератори, зупиніться на асинхронній моделі, яка відома стійкістю до коротких замикань. Елементи можуть бути розміщені на металевій рамі або всередині шумоізоляційного корпусу.
Агрегат у шумоізоляційному кожусі в кілька разів дорожчий, але вимоги до його встановлення мінімальні. Це можуть бути як габаритні установки, розраховані на живлення великого об'єкта, так і міні-електростанції, потужністю 2-5 кВт. Світовим компаніям вдається знизити рівень шуму до 44 дБ, а то й нижче, якщо доповнити конструкцію глушником. У першому випадку рівень шуму досить високий, а ступінь захисту від вологи і пилових частинок низька. Такі генератори купити можна для будинку, дачі, навіть для електропостачання більших об'єктів, але розміщувати їх доведеться в критих приміщеннях. При цьому враховуються не лише правила протипожежної безпеки, а й активне відведення вихлопних газів. Але коштують вони недорого.
Різновиди електростанцій: наскільки залежить ціна від функціоналу
Щоб вибрати міні-електростанцію, не достатньо враховувати тільки потужність (кВт) або тип запуску (ручний, електро-, авто-, за допомогою пульта). Іноді вибір більшою мірою пов'язаний із типом живлення, адже багато технічних характеристик залежать саме від цього.
Бензинові генератори найчастіше купують. Зумовлено це не лише доступною ціною, а й чудовими робочими характеристиками. Одна з головних переваг бензогенератора - легкий старт навіть за мінусової температури, чого не скажеш про дизель-генератори. Переважно він розрахований на побутове використання. Такі моделі компактні та економічні.
У цьому випадку бензиновий генератор має потужність від 1 до 4 кВт, за рахунок чого є портативним. Чим вище параметр потужності, тим більше вага апарату, як і витрата пального.
З недоліків виділяють невисокий моторесурс і потребу у перервах кожні 5-8 годин функціонування. Інверторні генератори вважаються найдосконалішими та новішими. Усіма процесами управляє мікропроцесорна плата в парі з бензиновим приводом.
Паливо спалює на 40% економніше класичної моделі і забезпечує високий рівень стабільності струму з відхиленням не більше 2,5%. Маючи ту ж потужність 2-8 кВт, наприклад, важити інвертор буде в кілька разів менше. Поки що це найдорожча електростанція, яка коштує своїх грошей.
Дизельні станції вважаються найвитривалішими, тому застосовуються в якості основного енергоносія на підприємствах, будівництві, дачі і т.д. Надається можливість купити генератор стаціонарний або портативний. При однаковому обсязі паливного бака дизельний пристрій пропрацює на 20-30% довше, ніж аналог на бензині.
Варто пам'ятати, що через особливості палива, запустити за допомогою ручного запуску потужний агрегат буде досить складно, тому електрозапалювання буде доречним. Але навіть із ним у морози можуть виникнути проблеми із запуском. Потрібно подбати про підігрів двигуна.
Комбіновані моделі бензин/газ теж не поширені. Але їхня основна перевага в наявності. Користувач може вибирати, на якому паливі генеруватиме енергію агрегат. Газові генератори не настільки популярні, незважаючи на те, що виробляють найдешевшу енергію. Вони невибагливі у догляді і можуть працювати як від балонного, так і від магістрального газу. Завдяки цьому скористатися резервом можна і вдома, і на природі. Вибираючи генератори газові можна бути впевненим у їх екологічності, економічності довговічності.
Ціни на генератори залежать від їхньої потужності та функціоналу. Найпростіший прилад запускають ручним стартером і ніяких особливих функцій для підвищення комфорту не має.
Вартість його підвищується, якщо вбудовані такі високотехнологічні системи:
- Стабілізатор напруги. Інакше - функція AVR. Вирівнює напругу на виході та не дає йому відхилитися від потрібних 220 або 380В.
- Додаткові типи запуску. Найпопулярніший з них - електростартер. Це легкий запуск простим поворотом ключа. На базі електростартера працює і АТС - можливість автоматичного включення пристрою в роботу, без присутності людини. Можливий і пуск дистанційним пультом з відстані.
- Економний режим. Дає можливість заощадити на паливі, оскільки регулює його споживання залежно від навантаження.
Особливості експлуатації генератора
Міні-електростанція необхідна для безперебійного резервного постачання електрикою якогось об'єкта, в якому є споживачі електричного струму. Це може бути житловий будинок, будівництво, підприємство, магазин, офіс, установа. У кожному разі правила використання пов'язані з кількістю фаз.
- Побутовий електрогенератор завжди менш потужний. Застосовується для живлення електроприладів в будинку, на дачі. Використовується як резерв у разі, якщо стаціонарна мережа припинить подачу струму. Установка рекомендується у підвалі будинку;
- Професійна електростанція використовується в середньому та великому бізнесі. Часто на будівельному майданчику чи в магазині потрібне не альтернативне, а постійне живлення, оскільки стаціонарна мережа відсутня. В цьому випадку слід купити електрогенератор з тривалим безперервним терміном роботи. Важливу роль має така характеристика, як потужність.
Каталог товарів, представлений інтернет-магазином З Торгом, дає унікальну можливість вибирати міні-електростанцію, порівнюючи потужність, функціонал, виробника та ціни. У нас на сайті представлені тільки оригінальні моделі з гарантією якості та довговічності. Ми є офіційними дилерами в Україні кожного із представлених брендів.
Нам віддають перевагу тому, що:
- у Києві можливий самовивіз та кур'єрська доставка;
- продовжений термін повернення і обмін до 30 днів;
- працюємо без вихідних та перерв.
Ціни на генератори
Товар | Ціна |
---|---|
Інверторний генератор Maxpeedingrods MXR3500ф> |
23 999 ₴
|
Інверторний генератор Konner&Sohnen KSB 22i Sф> |
22 999 ₴
|
Бензиновий генератор Covax EPH37700Eф> |
11 199 ₴
|
Інверторний генератор Konner&Sohnen KS3300iф> |
20 579 ₴
|
Двопаливний генератор Konner&Sohnen KS 10000E Gф> |
49 999 ₴
|
Часті питання про генератори
✔ Як вибрати генератор?
Вибір міні-електростанції повинен ґрунтуватися на передбачуваному навантаженні. Щоб підібрати відповідний вимогам апарат, необхідно зробити розрахунок потужності параметра. Підраховуємо сумарну потужність підключеного обладнання (можна дізнатися у техпаспорті приладу). Це буде приблизний результат. Для надійності візьміть модель, номінальна потужність якої буде на пару кВт вище, отриманої вами. Докладніше про це можна дізнатися у статті "Який генератор краще вибрати для приватного будинку, дачі та будівництва".
✔ Який генератор кращий?
Однозначної відповіді на запитання не скаже ніхто, адже кінцевий вибір залежить від передбачуваного навантаження та робочих умов. Ознайомитися з докладними рекомендаціями можна у статті "Генератор для дому - який краще: бензин, дизель або газ".
📢 Які генератори найдешевші ?
🔥 Які генератори відносяться до преміум сегменту ?
🛒 Які генератори з найбільшою знижкою ?
💸 Яка ціна на генератори у 2024 році ?
Ціни на генератори у 2024 році:
- Мінімальна ціна: 5524₴
- Максимальна ціна: 10944000₴
- Середня ціна: 335990₴
🗲 Які новинки в категорії генератори у 2024 році ?
ТОП 5 новинок у категорії генератори: