Необхідність визначити силу звукового фону найчастіше виникає у наукових чи виробничих цілях, у побуті. Крім неприємних відчуттів посилений шум може завдати прямої шкоди здоров'ю. Для здійснення відповідних промірів у продажу на ринку існує прилад вимірювання звуку чи шумомір. Для того, щоб вибрати його під конкретні умови, необхідно знати характеристики та особливості.
Вимірник рівня звуку: призначення та суть
Сильний шум може бути дуже небезпечним для здоров'я людини. Тому граничні величини для різного часу доби та різних місць регламентовані на законодавчому рівні.
Шумомір - електронний прилад, здатний визначати звукові величини, відображаючи в децибелах. При цьому недосвідчені споживачі плутають його з вимірювачем рівня гучності, але це різні величини.
Цей апарат має нескладну систему управління, яка не вимагає будь-яких поглиблених знань, тому доступна для кожної людини, але найчастіше її використовують на виробництвах.
Шумомір потрібен для:
- перевірки перевищення допустимих шумів;
- перевірки ефективності шумоізоляції, що встановлюється.
Пристрій
Апарат складається з таких елементів:
- ненаправленого мікрофона, що сприймає звук, що надходить, за допомогою мембрани і перетворює його в електричні імпульси;
- підсилювач;
- фільтрів, що дозволяють відсікати шуми, які не сприймаються слухом, що дає можливість об'єктивно оцінювати звуки, що замірюються;
- детектора;
- індикатора, що приймає шуми, що надходять з фільтрів, що працює за принципом вольтметра та виводить отримані величини на циферблат.
Окремо про фільтри. За сприйняттям ступеня звукового тиску вони бувають чотирьох видів:
- А - для низького рівня;
- В - для середнього рівня;
- С - для високого рівня;
- D - для найвищого рівня.
Найбільш популярними на споживчому ринку є апарати з фільтрами А і С.
Загалом шумоміри, що надходять у продаж, класифікуються таким чином:
- Клас 0. Сюди відносяться найбільш чутливі прилади з діапазоном 18-20 Гц. Це найдорожче обладнання, яке використовується в лабораторіях, найчастіше саме для перевірки інших шумомірів.
- Клас 1. Цим апаратам також доступний діапазон 18-20 Гц, але конструкція їх простіше, а ціна менша, при цьому похибка у них мінімальна. Їх купують для вимірів шуму на виробництвах.
- Клас 2. Працюють із шумами від 8 до 20 Гц. Це найпоширеніші моделі. Ними вимірюють шуми як на нешкідливих виробництвах, так і при техогляді, а також у будівництві.
- Клас 3. Прилад з мінімальним діапазоном (8-31 Гц), придатний лише побутового застосування і видає приблизні результати. Цей шумомір можна купити недорого, тому його охоче беруть мешканці для житлових зон.
Особливості вибору
Вирішальними характеристиками шумомірів є чутливість і допустима похибка. Крім цього, вони можуть мати такі додаткові опції, як:
- підсвічування для робіт у темних приміщеннях;
- USB-роз'єм для з'єднання з комп'ютером;
- сигналізація про перевантаження або максимальні та мінімальні параметри вимірів;
- збереження вимірів;
- автовідключення та ін.
Вибираючи прилад, важливо проаналізувати умови, у яких застосовуватиметься.
Купити шумоміри в Україні різної точності та вартості за оптимальними цінами пропонує інтернет-магазин З Торгом. Ми гарантуємо якість проданого приладу, забезпечимо кваліфіковану допомогу у виборі та оперативне обслуговування.
Часті питання про шумоміри
📢 Які шумоміри найдешевші ?
На сьогодні найдешевші шумоміри:
🔥 Які шумоміри відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії шумоміри:
💸 Яка ціна на шумоміри у 2025 році ?
Ціни на шумоміри у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 872₴
- Максимальна ціна: 6450₴
- Середня ціна: 2208₴
🗲 Які новинки в категорії шумоміри у 2025 році ?
ТОП 5 новинок у категорії шумоміри: