У будівництві, в сільському господарстві, на виробництвах і, звичайно ж, у побуті часто необхідно вимірювати вологість різних матеріалів, газів. Саме з такою ціллю застосовується гігрометр. Технічно це нескладний пристрій, але дуже корисний. У чому його особливості?
Термометр гігрометр: призначення приладу
Спочатку таке обладнання, як гігрометри, було винятково лабораторним. З його допомогою визначали кількість вологи у газах. У наш час у продажі в Україні представлені сучасні гігрометри, здатні визначати:
- Відносну вологість газової суміші;
- Абсолютну вологість повітря;
- Точку роси.
Слід зазначити, що показання одного типу пристрою можна перетворити на результати якогось іншого виду гігрометра шляхом проведення простих розрахунків або ж за допомогою спеціальних таблиць. Більше того – вражає також кількість варіантів зняття показань.
Сфери застосування гігрометрів
Більшість гігрометрів розроблені для визначення вологості повітря, що є дуже важливо і в різних сферах діяльності, і в повсякденному житті. Справа в тому, що надлишок вологості або його брак можуть негативно вплинути на людське здоров'я. Відповідно, необхідно коригувати рівень вологості для забезпечення максимального комфорту.
До рішення купити гігрометр вдаються будівельники в процесі проведення штукатурних, малярних робіт, щоб можна було з високою точністю перевіряти вологість повітря на те, чи відповідає цей показник будівельним нормам.
Крім цього, гігрометр можна купити для застосування при поклейці шпалер, при укладанні ламінату, а також для догляду за ним. Адже сучасні моделі гігрометрів дозволяють не тільки вимірювати вологість газових сумішей, а й різних матеріалів. Деякі пристрої призначені для виміру вологості зерна, нафтопродуктів.
Види гігрометрів
За призначенням і принципом роботи гігрометри можна купити таких типів:
- Гігрометр психрометричний. Це один із найпоширеніших пристроїв. Використовуючи його, визначається температура, а також вологість повітря. Такий прилад має два термометри: сухий та вологий.
- Гігрометр ваговий (абсолютний). З його допомогою визначається абсолютна вологість. У конструкцію приладу входять трубки із гігроскопічним засобом.
- Плівковий гігрометр. Це стрілочний пристрій, який найчастіше використовують узимку. У його конструкцію входить органічна плівка, яка стискається, а також розтягується у разі зниження або підвищення вологості.
- Волосний гігрометр. Це лабораторне обладнання, з допомогою якого визначається відносна вологість повітря. Його робота ґрунтується на властивості волосся змінювати свою довжину при зміні вологості.
Де придбати гігрометр в Україні
Гігрометр купити в Києві та в інших містах можна на ринках та торгових майданчиках. Таке обладнання представлене численними моделями, що відрізняються своїми можливостями та особливостями конструкції. Якщо ви маєте намір недорого купити сучасні багатофункціональні пристрої, замовити їх можна в інтернет-магазині. Вас порадує висока якість обладнання та доступна ціна на нього.
Часті питання про гігрометри
📢 Які гігрометри найдешевші ?
На сьогодні найдешевші гігрометри:
🔥 Які гігрометри відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії гігрометри:
💸 Яка ціна на гігрометри у 2025 році ?
Ціни на гігрометри у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 999₴
- Максимальна ціна: 2438₴
- Середня ціна: 1689₴