Електроінструменти – це інструменти з електричним двигуном. Він може харчуватися від мережі або ж від встановленої в ньому акумуляторної батареї. Побутовий електроінструмент в основному вимагає мережі 220В, а може працювати і на батарейці. Професійний, великої потужності, часто підключається тільки до трифазної мережі 380В.
Зручний та якісний електричний і ручний інструмент завжди повинен бути в домашній майстерні. Без нього не обійдеться ні масштабне будівництво, ні підприємство, ні звичайний домашній ремонт.
Потреба мати під рукою електричний інструмент виникає мало не щодня. Наприклад, збираючи нову шафу або монтуючи поличку у ванній, вже не варто мучитися із викруткою. Заощадите і час, і сили. Для майстра-професіонала зручно придбати набір інструментів.
Для домашніх робіт, варто визначитися, які завдання ви виконуєте найчастіше: свердління, закручування? У кого є столярна майстерня, то там точно потрібно довбати, пиляти і стругати витратні матеріали. Тому слід визначити фронт робіт перед тим, як купити електроінструмент.
Часто користувач губиться, намагаючись обрати самостійно в Інтернет - магазині, навіть не орієнтуючись у назвах, не знаючи, який саме ел. інсрумент йому потрібен. Ми визначили основні будівельні, ремонтні та виробні роботи і вказали, який інструмент потрібен для їх виконання.
Свердління/довбання
свердління - це процес різання отворів у різних матеріалах. Необхідне під час виконання будівельних, оздоблювальних, столярних, слюсарних та інших робіт. Якщо отвір потрібно виконати габаритних розмірів (під трубопровід або витяжну трубу), то виникає потреба продовбати стіну. Для свердління та довбання використовуються:
- Дриль– найпопулярніший інструмент. Є у кожного поважаючого себе чоловіка. Свердлить свердлом, затиснутим у кулачковому патроні. Найкращі дрилі - із швидкозажимним, безключовим патроном. Є ударні дрилі, мають два режими: свердлити стіну і довбати камінь.
- Перфоратор. Має ударний механізм. Призначений для довбання отворів у дуже твердих матеріалах.
- Відбійний молоток. призначений для розпушення і розколювання таких матеріалів, як бетон, асфальт, осадові гірські породи. Кращі моделі оснащені подвійним глушником.
Закручування/закручування
У будинку або на підприємстві часто виникає потреба закрутити або відкрутити гайкове кріплення. Якщо гайок 2-5, то можна попрацювати і гайковим ключем. Але, якщо їх дуже багато і потрібно щоденне використання (меблеві цехи, автомайстерні, промисловість), то слід купити:
- Акумуляторний шуруповерт. Потрібен для закручування і відкручування шурупів, гвинтів, саморізів, дюбелів. Шуруповерт із високим крутним моментом часто поєднує в собі дві функції: викручування шурупів і свердління отворів. Тобто, працює дрилем при встановленні свердла.
- Електричний гайковерт. Він являє собою квадрат, на який одягається голівка з шестигранником – під гайку.
- Акумуляторна викрутка. Теж відгвинтить і закрутить кріплення. Але не гайки, а болти і шурупи. Вона поступається за потужністю шуруповерту, проте маленька і дуже зручна. Є прямі викрутки, а є Г- і Т-подібні.
Шліфування/зачистка/полірування
Шліфування і полірування поверхонь під час обробки будівельних матеріалів: цегли, металу, бетону , каменю. Процес зачистки має на увазі видалення лаку, фарби, іржі або нальоту із різних поверхонь.
Застосовують:
- Болгарка (КШМ). Шліфувальна машинка кутового типу. Універсальний інструмент. Виконує роботу, в залежності від насадки. Із ріжучим диском – пиляє, а із шліфувальною насадкою - полірує і затирає іржу чи фарбу.
- Вібраційна шліфмашина. Використовується для фінішної шліфовки. Шліфує великою підошвою. Підошва буває прямокутна – - для великих поверхонь. І дельтовидна (як праска) для роботи в кутах.
- Стрічкова шліфмашина. Використовується на етапі грубого обдирання поверхні. Доводить до необхідної шорсткості метал, дерево, пластмасу. Зручна для великих заготовок, для обробки країв і крайок.
- Ексцентрикова шліфмашина. Полірує. Під час роботи одночасно і вібрує, і обертає шліфувальний круг. Завдяки такій комбінації рухів, робить поверхню ідеально гладкою.
- Полірувальна машина. Не тільки полірує, а й обдирає і захищає поверхні. Схожа на болгарку, але швидкість обертання шпинделя набагато нижча. Є регулятор швидкості.
- Шліфмашина для штукатурки. Потрібна для обдирання стін, стель, бетонних поверхонь, каменю-пісковику. Добре шліфує абразивні матеріали, очищає від фарби і захисних покриттів.
- Шліфмашина по бетону і каменю. Ефективна при оздоблювальних роботах. Шліфує і очищає від клею, лаку і фарби: бетон, штукатурку, вапняк, граніт та інші камені. Згладжує навіть цвяхи і дріт у поверхнях. Є регулятор глибини полірування.
Фрезерування і гравірування
у столярній і меблевій справі потрібен інструмент для виконання пазів, жолобків, шипів у заготовках. Такий процес називається фрезеруванням. Він виконується не тільки у дереві, а й у пластиці, оргсклі і металах. Пази служать для з'єднання деталей. Часто вони необхідні і для декоративного оздоблення. У цьому випадку виконується гравірування. У будь-який меблевий цех слід купити:
- Електричні ручний фрезер. Найпоширеніший його тип – вертикальний погрузний. Він компактний, переміщається вниз і вгору по штангах. Глибина різу регулюється.
- Гравер, електрична бормашина. Її використовують для тонких оздоблювальних робіт. Може виконувати безліч функцій: різ, шліфування, фрезерування і гравірування та навіть – свердління отворів. Потрібно тільки змінювати насадки: щітки, шліфкруг, ріжуче коло, конус.
Розпил деревини/стругання
для тих, хто займається деревообробкою та виробництвом меблів, необхідні електроінструменти для розпилу і пропилу деревини , пластику, ламінату, металевих профілів. Розпил потрібний різний: прямий, під кутом, фігурний. Також заготовки вимагають стругання – зняття стружки на певну глибину. Для зазначених робіт вам знадобляться:
- Пила торцювальна (торцовка). Незамінна при укладанні підлог, виготовлення вікон та дверей. Має поворотний стіл і точні налаштування кута різу.
- Лобзиковий верстат. Забезпечить високоточне виконання різу будь-якої складності: прямий, поздовжній, поперечний, вигнутий. Зробить наймудріші вигини. Безпека роботи гарантована захисним кожухом.
- Ручна циркулярна пила. Призначена для розпилювання бруса, дошки, гіпсокартону, ламінату. У великих обсягах. Робить тільки прямі розпили, але вони високоточні і охайні.
- Електрорубанок. Стриже деревину уздовж і поперек волокон. Ножовий барабан із двома ножами швидко знімає стружку, викидаючи її через спеціальний патрубок. До нього можна під'єднати пилосос.
Різання металу
Для різу листів металу під прямим або косим кутом потрібні:
- Монтажна пила. Різновид дискової пили. Це стаціонарна конструкція. Тому застосовується у майстернях і на підприємствах. Диск не нахиляється, тому для різу під кутом потрібно встановити і зафіксувати у потрібному положенні саму заготовку. Фіксація надійна, тому різ – завжди рівний.
- Електричні ножиці по металу. Застосовуються для розкрою металевих листів і профілів.
Термічна обробка/склейка
Під час ремонту часто роблять термообробку – подають гаряче повітря. Він видаляє старі лаки-фарби, гне пластик, паяє метали. При обробці та ремонті застосовують також і гарячий клей. З його допомогою склеюють і фіксують водні комунікації, заповнюють шви, герметизують. Використовуються електроінструменти:
- Будівельний фен. Подає потужний струмінь повітря із температурою 300 - 550 ° С. Сучасні фени мають електронну систему регулювання температури.
- Паяльник для пластикових труб. Має нагрівальний елемент, який спаює водопровідні та опалювальні труби.
- Клейовий пістолет. У дуло вставляється стрижень клею. Він розплавляється, а потім у рідкому і гарячому вигляді подається у потрібне місце. Застосовується при будівельних, декоративних і дизайнерських роботах.
Де можна купити електроінструмент в Інтернет - магазині?
В Україні майже кожен існуючий магазин пропонує покупцям зручний інструмент. Але недорого придбати можна в Інтернет - магазині З торгом. Ціна залежить від його технічної складності, потужності, додаткових функцій, і, звичайно ж, від виробника. Неможливо порівняти за якістю дешевий китайський інструмент із дорогим німецьким, голландським, шведським або японським. Чи варто платити високу ціну за відмінну якість – вирішуйте самі.
Ціни на електроінструмент
Часті питання про електроінструмент
📢 Які електроінструмент найдешевші ?
На сьогодні найдешевші електроінструмент:
🔥 Які електроінструмент відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії електроінструмент:
🛒 Які електроінструмент з найбільшою знижкою ?
Товари з найбільшою знижкою з категорії електроінструмент:
💸 Яка ціна на електроінструмент у 2024 році ?
Ціни на електроінструмент у 2024 році:
- Мінімальна ціна: 41₴
- Максимальна ціна: 1449158₴
- Середня ціна: 11712₴
🗲 Які новинки в категорії електроінструмент у 2024 році ?
ТОП 5 новинок у категорії електроінструмент: