Призначення товщиномірів
У будівельній сфері, у побуті, в автопромисловості та в багатьох інших галузях, коли потрібно визначити товщину якогось матеріалу або покриття, використовується такий інструмент, як товщиномір. З його допомогою можна проводити вимірювання, не руйнуючи при цьому цілісність об'єктів, що досліджуються, деталей.
Сучасний товщиномір – невеликий електронний пристрій, у конструкцію якого входить вимірювальний блок, а також спеціальний датчик. Він, у свою чергу, може бути, як виносним, так і вбудованим. Портативні прилади такого типу найчастіше виконані у вигляді пістолетів. Живлення пристроїв здійснюється за допомогою акумулятора або батарейок. Результати вимірювання відображаються на спеціальному дисплеї.
Сфери застосування товщиномірів
Цей інструмент застосовують для вимірювання покриттів автомобільних кузовів. Таким чином, можна з високою точністю визначити місця, які раніше піддавалися ремонту. Кожна людина при необхідності може сама перевірити стан кузова, що дуже актуально при виборі автомобілів, які були у використанні.
Що ж до професійної сфери, контролювати фарбувальні роботи за допомогою товщиноміра можуть оцінювачі, полірувальники, а також маляри та кузовники в автомобільних сервісах.
У будівництві таким обладнанням визначають товщину покриття металевих конструкцій, компонентів трубопроводів.
Фарбомір: види інструментів
Від принципу роботи товщиноміра залежатиме сфера його застосування. Розрізняють пристрої таких типів:
- Електромагнітні. За допомогою таких пристроїв визначається товщина покриттів. Насамперед вони підходять для роботи з різними чорними металами.
- Ультразвукові. Функціонують такі інструменти за рахунок ультразвукових хвиль. З їхньою допомогою визначається товщина багатьох матеріалів. Використовувати фарбоміри цього типу вигідно в тих випадках, коли є доступ тільки до однієї сторони досліджуваного предмета. Це метрологічне обладнання професійного рівня. З його допомогою забезпечуються високоточні вимірювання на будь-якому матеріалі.
- Магнітні. Це пристрої, які мають просту конструкцію. У роботі такі інструменти використовують властивості магнітів. З їхньою допомогою вимірюється товщина різних покриттів: лакофарбових, порошкових, пластикових. Купити товщиномір такого типу можна за низькою ціною.
- Вихрострумові. Підходять такі інструменти для вимірювання покриттів, що складаються з міді, алюмінію. У своїй роботі вони використовують магнітне поле, яке створює вихрові потоки під час контакту з поверхнями, що проводять ток.
Товщиномір покриттів: переваги інструменту
- Простота у використанні. Для його застосування немає необхідності бути професіоналом та мати спеціальну освіту.
- Компактність. Такий інструмент має невелику вагу та розмір, завдяки чому відрізняється зручністю в експлуатації.
- Висока точність вимірів.
- Широкий діапазон вимірів.
- Додатковий функціонал (підсвічування, РК-дисплей, автоматичне вимкнення, картка пам'яті).
Де придбати товщиномір в Україні недорого
Якщо ви шукаєте, де можна купити товщиномір, підібрати такий пристрій від провідного виробника можна в інтернет-магазині. У продажі представлені побутові та професійні пристрої.
Ціни на товщиноміри
Часті питання про товщиноміри
📢 Які товщиноміри найдешевші ?
На сьогодні найдешевші товщиноміри:
🔥 Які товщиноміри відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії товщиноміри:
💸 Яка ціна на товщиноміри у 2025 році ?
Ціни на товщиноміри у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 1010₴
- Максимальна ціна: 12499₴
- Середня ціна: 4857₴