Кутником називають інструмент-вимірювач зі стандартною шкалою у вигляді прямого кута. Його використовують для нанесення перпендикулярних ліній та побудови ліній з іншими нахилами. Крім цього, за допомогою цього приладу перевіряють правильність будівництва конструкцій. Найпростіший екземпляр можна зробити самому, однак, сучасні промислові косинці не тільки відрізняються ергономікою, але мають корисні додаткові опції.
Види будівельних косинців
Для виробництва цього інструменту застосовуються пластик, дерево та метали. Металеві будівельні косинці вважаються найґрунтовнішими та надійними. Вони виготовляються з різних видів сталі (іноді у поєднанні з алюмінієм), міцні та стійкі до деформації. Традиційною формою цього приладу є Г-подібна, тому його називають «куточком». Довжина сторін такого інструменту може варіювати від 06 до 16 м.
Сталеві куточки мають три класи точності:
- Нульовий (0) - найвищий клас, застосовується для перевірочних робіт, у тому числі в метрологічних лабораторіях;
- Перший (1) - інструмент для професійного застосування як у будівельній, так і в інших сферах;
- Другий (2) - вимірювач для побутового використання.
Крім цього в будівництві, коли потрібна підвищена міцність інструменту, застосовуються гранітні косинці, а також є моделі з металевою гнучкою лінійкою, вони недовговічні, але іноді без них не обійтися.
Особливою популярністю у споживача користується малка, цей прилад швидше можна назвати кутоміром, аніж куточком. За допомогою нього можна виставити не тільки прямий, але й інший бажаний кут, а також перенести його за необхідності на креслення. Така опція можлива завдяки шарнірному з'єднанню стиків. Ці професійні куточки мають опцію перевірки рівня. Це інструмент із вбудованою в ручку ампулою з рідиною.
Кутник будівельний: де потрібен і як вибрати?
Залежно від застосування косинці бувають:
- УП: виготовлені з металевих плоских пластин, вони можуть відрізнятися по ширині, потрібні у слюсарній, столярній, фрезерувальній та токарній справі;
- УШ: куточок з широкою основою, у ньому під прямим кутом Т-подібним чином з'єднуються металевий профіль та плоска пластина;
- УЛП: перевірочний інструмент.
Вибір такого приладу, як косинець, вимагає особливої серйозності. Однак зараз багато покупок відбуваються в інтернеті, тому щоб не переплачувати гроші будуть корисні такі поради:
- Для роботи з металом або деревом можна сміливо вибирати косинець другого класу точності, винятки можуть становити особливі роботи або перенесення вимірів на креслення.
- Для більшості видів ремонтних робіт підійде косинець зі сторонами 30-60 см.
- У побутових роботах в основному затребуваний класичний прилад з кутом 90 град., головне, щоб він відрізнявся міцністю та ергономікою, а за наявності цифрової розмітки його можна буде використовувати і для роботи з кутами іншої величини.
- Дотримання пропорцій обов'язково, якщо робоча частина буде довгою, а підставка тонкою, то в результаті вимірювання буде багато похибок. Пропорції мають бути збалансовані.
- Найбільш надійними вважаються металеві косинці.
Ціни на кутники
Часті питання про кутники
📢 Які кутники найдешевші ?
На сьогодні найдешевші кутники:
🔥 Які кутники відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії кутники:
🛒 Які кутники з найбільшою знижкою ?
Товари з найбільшою знижкою з категорії кутники:
💸 Яка ціна на кутники у 2024 році ?
Ціни на кутники у 2024 році:
- Мінімальна ціна: 55₴
- Максимальна ціна: 3785₴
- Середня ціна: 592₴