Сьогодні без електроніки свого існування не уявляє жодна галузь промисловості, медицини, соціальної та інших сфер людського життя. Аналогові вимірювальні інструменти дедалі активніше витісняються цифровими приладами. Вони хоч і дорожчі, але точність вимірювань близька до 100%. Швидкість, зручність та продуктивність робочого процесу з ними набагато вищі.
Яким буває цифровий вимірювальний інструмент?
Будь-який механічний пристрій можна перетворити на електронний. Для цього потрібна мікропроцесорна плата, панель керування, дисплей та джерело живлення. Але як би ви не намагалися, заводської якості та точності домогтися самостійно все одно не вдасться. Краще купити цифровий вимірювальний інструмент від перевіреного виробника, наприклад Bosch, Milwaukee і т.д.
Сучасний ринок просто переповнений електронними приладами для вимірювання фізичних та геометричних величин. Розглянемо найвідоміші та найпопулярніші:
Мультиметри. Пристрій можна знайти у кожного, хто займається ремонтом теле-, радіо, аудіо, відеотехніки, електроприладів. Він обов'язково є в арсеналі професійного електрика і застосовується для визначення причин несправностей у мережі. За допомогою мультиметра також можна діагностувати:
- напругу змінного та постійного струму;
- опір провідника;
- силу струму;
- ємність конденсаторів;
- справність діодів, транзисторів, проведення.
Прилад влаштований просто. Щоб результати операцій були коректними, панель управління має спеціальний регулятор діапазонів. Результати вимірювань відображаються на РК-екрані.
Токові кліщі. Ще один прилад для роботи з електрикою. Головна його перевага в тому, що для визначення напруги не потрібно розривати електричний ланцюг. Ця особливість цінується у промисловості, де обладнання не можна зупиняти, а ТО потрібно проводити регулярно.
Магнітопровід або кліщі охоплюють провідник або шину і зчитують величину струму, що протікає по ньому.
Існує два види кліщових струмовимірювачів:
- Одноручні. Компактні та прості. Розраховані на навантаження 1 кВ. Тримач і корпус з'єднані докупи.
- Дворучні. Призначені для потужніших мереж до 10000 кВ. для керування затискачами передбачені дві рукоятки.
Пристроєм зручно користуватися навіть у важкодоступних місцях за рахунок компактних розмірів та кнопки фіксації результату.
Курвіметр. Від аналогового вимірювального колеса відрізняється наявністю електроніки та цифрового дисплея. Мінімальна похибка електронної системи гарантує високоточний вимір довжини кривих ліній. Існують дорожні модифікації та топографічні для карток.
Пірометри. Це безконтактні термометри із широким температурним діапазоном. Вони не обмежуються 42 градусами. У деяких моделей максимум може сягати 550 град. Завдяки цьому прилад застосовується у процесі ремонту автомобілів, електричних з'єднань, побутової техніки та електроніки. З його допомогою протягом кількох секунд можна розрахувати тепловтрати приміщення або перевірити тепловіддачу системи опалення.
Вимірювання можливі з допомогою теплового датчика, який реагує на інфрачервоне випромінювання об'єкта. Отримана інформація обробляється електронікою, а результат показує рідкокристалічний екран.
Детектор проводки. За допомогою пристрою легко знайти в стінах на стелі приховану електричну проводку. Це необхідно для того, щоб під час ремонту її не пошкодити та не знеструмити будинок. Також пристрій допомагає визначити місце пошкодження мережевого кабелю. Він компактний та ефективний.
Цифрові будівельні рівні. Принцип роботи такий самий, як у звичайного бульбашкового рівня. Відрізняється електронна модель лише наявністю мікропроцесорної начинки та екрану. Завдяки цьому вона в рази точніша і краща за ручний аналог.
Електронні кутоміри. Це вдосконалені механічні моделі, що оснащені електронним механізмом. Вони призначені для надточного вимірювання кутів у градусах між:
- деталями обладнання;
- поверхнями;
- елементами конструкцій;
- віддаленими об'єктами.
Індикатори напруги. Пристосування є практично в кожному будинку та у 100% електриків. З його допомогою визначають силу струму електромережі. Це один із найкомпактніших цифрових приладів. Найчастіше вони схожі на викрутку або кулькову ручку. Багато хто вважає спрощеними мультиметрами з одним жалом замість двох щупів.
Цифровий штангенциркуль. Як і механічний аналог вимірює глибину отворів, зовнішні та внутрішні розміри заготовок. Але точність даних набагато вища, ніж у ноніусних модифікацій. Зчитувати результат з екрана зручно та швидко.
Цифрова рулетка. Аналогічно всім електронним пристроям оснащена РК-дисплеєм. Інструмент має вимірювальну стрічку зі шкалою, але дані потрібно зчитувати не з неї, а з екрана. І точніше, і зручніше.
Де замовити цифрові вимірювальні прилади?
Онлайн-покупки у всьому світі вийшли на новий рівень, але від цього шахраїв в інтернеті не поменшало. Саме тому робити серйозні придбання краще у перевірених інтернет-магазинах.
З Торгом є офіційним дилером компаній-виробників в Україні та пропонує товари тільки в оригінальній якості. Асортимент багатий на вимірювальне обладнання на всі випадки життя. Клієнтам ми завжди пропонуємо:
- зручні способи оплати;
- доставку по всій території країни;
- акції - реальні знижки та подарунки;
- повернення та обмін протягом 30 днів;
- оформлення кредиту чи розстрочки.
Ціни на цифрові вимірювальні прилади
Часті питання про цифрові вимірювальні прилади
📢 Які цифровий вимірювальний інструмент найдешевші ?
На сьогодні найдешевші цифровий вимірювальний інструмент:
🔥 Які цифровий вимірювальний інструмент відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії цифровий вимірювальний інструмент:
🛒 Які цифровий вимірювальний інструмент з найбільшою знижкою ?
Товари з найбільшою знижкою з категорії цифровий вимірювальний інструмент:
💸 Яка ціна на цифровий вимірювальний інструмент у 2025 році ?
Ціни на цифровий вимірювальний інструмент у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 35₴
- Максимальна ціна: 781176₴
- Середня ціна: 8179₴
🗲 Які новинки в категорії цифровий вимірювальний інструмент у 2025 році ?
ТОП 5 новинок у категорії цифровий вимірювальний інструмент: