Курвіметр - це давно відомий інструмент, призначений для визначення довжини звивистих ліній. Сучасні механічні та електронні модифікації вважаються одними з найефективніших для вимірювань кривих. Конструкція інструменту проста. Він складається з коліщатка з зубцями або без. Колесо пов'язане зі стрілкою та шкалою або лічильником. Отриманий результат відображається на циферблаті або на дисплеї. Просто та зручно.
Види курвіметрів і в чому їх особливості та переваги
Вперше про пристрій заговорили ще на початку 19 століття. Але широка популярність до нього прийшла близько півтора століття тому. Тоді німці дали йому і сучасну назву, і конструкцію. Сьогодні розрізняють пристрої для:
- карток;
- місцевості.
Можна придбати вимірювальне колесо для топографічних карток. Воно дуже компактне, тому чудово підходить для визначення відстані між двома точками. З його допомогою легко визначити довжину звивистого маршруту.
Дорожнє колесо має величезні переваги. З його допомогою можна встановити довжину дороги, розміри ділянки та не тільки. Воно складається з колеса, високої стійки та тримача для зручного керування. Штанга часто буває телескопічною та її довжину можна регулювати під зріст людини.
Курвіметр для доріг та карт може бути механічним та електронним. Перші надзвичайно дешеві, але при цьому надійні та довговічні. Вони не можуть похвалитися високою точністю. Максимальна похибка - 0,5%. Щоправда, залежить вона не тільки від якості інструменту, але і від правильності експлуатації. Коліщатко повинно провертатися рівномірно. Результат зчитується із циферблату зі стрілкою. Зазвичай в якості вимірювальних одиниць виступають сантиметри, але існують більш прогресивні моделі з кілометрами.
Переваги механічного курвіметра:
- довговічний завдяки простому механізму та удароміцному корпусу;
- вологостійкий, тому зберігати та використовувати можна в різних умовах;
- доступна ціна.
Електронне вимірювальне колесо вимірює довжину криволінійних ліній точніше. Похибка вбирається у 0,2%. Воно вдосконалено і замість аналогового циферблату рідкокристалічний екран. Також є кнопкова панель керування. Принцип роботи електронної моделі аналогічний до механічної. Колесо обертається навколо осі, кількість обертів фіксується електронікою. На цьому відбувається обчислення відстані.
Переваги електронних курвіметрів:
- процедуру розрахунку повністю автоматизовано;
- вбудована пам'ять для запам'ятовування результатів;
- можна розширювати функціонал;
- є можливість синхронізувати пристрій із ПК або мобільним телефоном;
- точні дані із незначними відхиленнями.
Як використовувати курвіметр: прості правила
Користуватися приладом дуже просто. Процес експлуатації зрозумілий буде навіть дитині:
- обнулюємо дані;
- ставимо колесо на стартову точку;
- без відриву від поверхні землі прокочуємо точно по лінії;
- зчитуємо результат.
Як бачимо, складного нічого немає. Ніякого навчання та спеціальних знань не потрібно.
Де придбати якісний курвіметр?
В інтернет-магазині З Торгом оригінальна якість всього вимірювального інструменту та приладів. Ми офіційно співпрацюємо з компаніями-виробниками України з інших країн світу. При покупці у нас ви завжди можете розраховувати на гарантію від бренду, продукції якого ви надаєте перевагу. З нами ваш робочий процес завжди буде точним, результативним та зручним.
Ціни на курвіметри
Часті питання про курвіметри
📢 Які курвіметри найдешевші ?
🔥 Які курвіметри відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії курвіметри:
💸 Яка ціна на курвіметри у 2025 році ?
Ціни на курвіметри у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 1485₴
- Максимальна ціна: 12531₴
- Середня ціна: 4669₴