Повітряні компресори Кентавр підійдуть для будь-яких цілей
Продукція ТМ Кентавр підходить скоріш за все для промислового використання, ніж для побутового. Хоча, за допомогою апарату можна легко накачати автомобільні шини власного автотранспорту. Діяльність торгової марки не залишилася без уваги вітчизняного користувача. Сучасні досягнення науки, які сміливо впроваджуються в продукцію компанії, вивели торговий бренд на лідируючі позиції. Кожен компресор відповідає сучасним стандартам якості та безпеки.
Поршневі компресори Кентавр виконують основну задачу – стиснення повітря і роздача його споживачам, тобто пневматичним інструментам. За допомогою агрегату можливо виконати фарбування або мийку автомашин в умовах автомобільної майстерні. Система керування відбувається в автоматичному режимі. З основних переваг слід виділити виключну зносостійкість деталей та тривалий термін експлуатації. Потужні апарати сконструйовані для роботи в агресивному середовищі. Вони функціонують з поперемінним включенням і вимиканням, з повторюваними навантаженнями. Важливі відмінні ознаки:
- наявність манометра на виході дозволяє контролювати тиск вихідного потоку повітря. При необхідності, параметри тиску можна коригувати за допомогою регулятора;
- автоматичне регулювання тиску в ресивері. Завдяки реле тиску відстежується його рівень в ресівері. Якщо воно досягне граничного рівня, компресор зупиниться автоматично, і відновить свою роботу лише після досягнення нормального показника. Значення прессостата виставляються на заводі-виробнику, але настройки може самостійно змінити користувач. Для цього встановлений регулятор;
- надійний повітряний фільтр утримує дрібно- і крупнозернисті частинки пилу та бруду, фільтр легко очищується і знаходиться в доступному місці;
- спеціальне оглядове віконце дозволяє відстежувати рівень компресорного масла в картері. Поршневе масло має всі необхідні антикорозійні та теплоізоляційні властивості;
- апарати встановлюються на антивібраційні опори, які забезпечують не тільки стійке положення під час роботи, але також значно знижують механічні коливання (вібрації);
- зручне транспортування забезпечують колеса та транспортувальні рукоятки.
Основна відмінність між поршневими установками полягає, звичайно ж, в розмірі ресивера, тобто бака для стиснення повітря. Його місткість визначає загальну продуктивність агрегату. Чим більше обсяг резервуара, тим рідше апарат буде відключатися при падінні рівня стисненого повітря. Чим менше об'єм, тим швидше рівень стисненого газу буде досягати максимальної позначки. Саме ці коливання створюють робочий режим експлуатації.
Розглянемо деякі об'єми:
- 24 літра - невеликий апарат для побутового застосування, оптимальний для продування та накачування коліс, доцільним є його застосування на дачі або в гаражі;
- 50 літрів - проста модель, найбільш вживана в побутовій сфері, підійде для приватної невеликої майстерні, розрахованої на фарбування автомобілів з незначною кількістю інструментів;
- 60 літрів – це вже більш професійне обладнання для будівельного майданчика із середніми обсягами завдань;
- 100 літрів - потужний професійний агрегат, з його допомогою можна виконувати складні, об'ємні завдання з високою продуктивністю та максимальною надійністю.
Конструктивні відмінності
Пряма передача – це передача обертання двигуна безпосередньо. З нею режим роботи складається з частого включення та відключення.
При пасовій передачі двигун і поршнева група з'єднуються за допомогою шківа, на який накинутий ремінь. Такі компресори необхідні для більш тривалої роботи.
Часті питання про компресори Кентавр
✔ Що таке компресор?
Компресор – це пристрій для стиснення повітря та подачі його під тиском у споживчу точку. З його допомогою накачують шини, працюють пневмоінструментом, покривають поверхні лакофарбовими, антисептичними та іншими рідинами.
✔ Як вибрати компресор?
Спочатку слід визначитися із сферою застосування пристрою – гараж, невеликий робочий цех чи виробництво. Від цього залежатиме потужність агрегату та набір комплектуючих (насадки, подовжувачі тощо). Один із найважливіших моментів – тип компресора. Вибір повинен ґрунтуватися на умовах експлуатації та майбутніх завданнях. Тобто, масляні моделі більше підходять для СТО, автомайстерень, на будівельному чи ремонтному майданчику тощо. Безмасляні потрібні там, де вимоги до якості повітря високі (медицина, харчова промисловість та ін.). Врахуйте також тип приводу та напругу – 220 або 380В. Докладніше у статті «Як вибрати компресор».
✔ Який компресор потрібний для фарбування?
Вважається, що оптимальний тиск для цих цілей 6-8 атмосфер. При виборі потрібно обов'язково врахувати два параметри – тиск та витрати повітря. При цьому більше варто звертати увагу на продуктивність. Більше інформації у статті: Як вибрати компресор для фарбування автомобіля.
✔ Який компресор вибрати для дому?
Побутовий нагнітач пересувний має малу вагу. Для виконання домашніх завдань ступеня стиснення 8 атмосфер достатньо. Від місткості ресиверу залежить тривалість роботи. Фахівці радять від 20-50 до 100 літрів. Чим більший обсяг, тим довша активність без перерв. Докладніше про це у матеріалі «Як вибрати компресор».
✔ Як вибрати компресор для гаража?
Вибір пов'язаний з інтенсивністю експлуатації та операціями, які потрібно виконувати. Якщо компресор потрібний тільки для підкачування автошин, досить малопотужної ручної моделі. Для фарбування, пневмоінструменту тощо, зупиніться на моделях середньої потужності.
✔ Яку фірму компресора вибрати?
Виділити єдиний бренд неможливо. Головне, щоб виробник був перевіреним, відомим, дотримувався гарантійних та сервісних зобов'язань. Краще, якщо центр обслуговування буде у вашому місті, так ремонт поломок буде швидше і для вас зручніше. І китайський компресор Werk, і японський Макіта можуть пропрацювати однаково довго та якісно.
✔ Скільки коштує компресор?
Щоб було зрозуміліше, краще порівняти ціни. Вартість поршневих стартує від 1517 грн. та сягає понад 200 тис. грн. Ціна гвинтової моделі – від 118290 грн. до 350 тис. грн.
✔ Яку оливу лити у компресор?
Необхідно використовувати спеціальну компресорну оливу, яку рекомендує виробник.
✔ Скільки оливи потрібно заливати у компресор?
Відповідно до інструкцій певної моделі. У поршневий компресор варто лити оливи трохи більше за рекомендований рівень, оскільки певна її частина відразу розподілиться по поверхні деталей.