Масляні компресори - професійна техніка для будь-яких завдань
Масляні поршневі компресори – це спеціальне обладнання, створене для подачі стисненого повітря до пневматичних інструментів. Основною умовою їх стабільної роботи є наявність мастильного матеріалу. Причому масло повинно бути спеціальним, компресорним, що відповідає певним характеристикам. Періодичне технічне обслуговування полягає не тільки в контролі за рівнем масла, а і в регулярному зливі відпрацьованого масла і заміні його на свіже.
В Україні знаходиться декілька офіційних представництв, одним з яких є інтернет-магазин З Торгом, де зацікавлений покупець зможе ознайомитися з особливостями необхідного обладнання та його технічними характеристиками. Грамотний персонал допоможе підібрати компресор і оформити своєчасну доставку обраної техніки.
Ефективна система змащення відповідає відразу кільком завданням. По-перше, відбувається зниження сили тертя між дотичними елементами, що знімає зайве навантаження на двигун. Друге призначення мастила - це підтримка правильного теплового балансу, оскільки від температури поршневої групи залежить повноцінна робота апарату. Для забезпечення низької температури необхідний прошарок з масляної плівки, яка утворює певний бар'єр і збільшує ступінь ущільнення. Не варто забувати, що компресорне масло – це дієвий засіб від корозії. Усе це забезпечує тривалий термін експлуатації поршневого компресора представленого типу.
Робочі тонкощі
Актуальність використання пневматичних інструментів залишається, оскільки на відміну від своїх автоматичних аналогів пневмоінструменти, що працюють на стиснутому повітрі, здатні забезпечити високу ефективність, а значить, більшу продуктивність. Їх застосування обмежує тільки обладнання, необхідне для виконання завдань, а саме масляний компресор. Обмеження полягає в максимальному тиску повітря, який здатен забезпечити обладнання. Параметри, прописані в технічній документації до інструменту, і можливості агрегату повинні збігатися.
Принцип роботи такої установки простий: під дією електроприводу відбувається подача повітря в резервний бак, далі повітря стискається до досягнення максимального рівня. Після цього двигун перестає працювати. До апарату підключаються один або кілька споживачів у вигляді верстатів або інструментів. У міру їх використання тиск в ресивері зменшується і як тільки відмітка досягне мінімально можливого рівня, двигун запрацює знову і процес повториться. Рівень тиску відстежує автоматичне реле.
Переваги та сфера застосування
Даний вид має більше поширення завдяки своїй підвищеної потужності, якої вистачає на тривале обслуговування декількох пневмоінструментів одночасно. Висока продуктивність визначає їх популярність на промислових майданчиках. Збільшений робочий ресурс дозволяє використовувати обладнання кожен день протягом повного робочого тижня. Термін активного включення в годину становить 15-20 хвилин, чого цілком достатньо для нагнітання повітря в ресивер і досягнення максимального тиску. Перевищення режиму включення може привести до сильного перегріву в деталях поршневої групи, а це, в свою чергу, здатне викликати поломку масляного апарату.
Різновидів досить багато. Менш потужні агрегати підійдуть для невеликих робіт в особистому господарстві, пов'язаних з фарбуванням парканів і стін, з обслуговуванням особистого автомобіля, тобто для підкачки шин, продування вузьких місць, для фарбування і нанесення спеціальних складів, в тому числі, ґрунтовки. Загальний робочий ресурс може становити близько 3000 годин. Для активної роботи у стінах меблевої або монтажної майстерні краще зупинитися на поршневому компресорі масляного типу з ремінним приводом, завдяки їх підвищеній надійності і стійкості до посилених навантажень.
Є й недоліки даного обладнання, які, звичайно ж, не применшують переваг, але все ж:
- при роботі відбувається сильна витрата масла, до того ж його треба періодично зливати і доливати нове. Крім того, роботу агрегату супроводжує досить сильний шум;
- масляні компресори поділяються на одноступінчасті і двоступінчасті. І ті, і інші співвідносять з напівпрофесійним обладнанням. Тобто працювати по кілька годин на день вони здатні, а цілодобовий режим експлуатації не для них. Їх ресурсомісткість досягає близько 5000 годин;
- більшою продуктивністю володіють гвинтові установки, які можуть працювати без зупинки. Вони необхідні для масштабних виробничих завдань. Причому, крім здатності працювати цілодобово, вони мають низьку витрату масла, а значить, більш економні. Термін їх служби в кілька разів перевищує звичайні поршневі масляні апарати, і може становити більше 50000 годин.