Компресор із прямим приводом - довговічність у роботі
Повітряні компресори з прямим приводом - це досить потужне обладнання, необхідне для роботи пневматичних інструментів, яке в силу своєї конструкції має дещо більшу ціну, зате відрізняється чудовими характеристиками. Особливістю будови можна назвати ретельне припасування деталей, що виключає втрати енергії, за рахунок жорсткої передачі.
На сайті З Торгом представлений великий асортимент, де ви зможете самостійно чи за допомогою нашого менеджера підібрати компресори під ваші потреби!
Мінімальне обслуговування не потребує великих витрат. Враховуючи простоту конструкції, зрозумілу ефективність і невигадливість будови двигуна, в якому вал одночасно є валом головки поршня. Швидкість обертання двигуна відповідає зусиллям, що прикладається до поршня. Отже, забезпечується максимальне ККД і, відповідно, висока продуктивність роботи компресорів.
Переваги і недоліки
Прямий привід - це, перш за все, суттєва економія електроенергії та розумне її споживання, що є важливим для дбайливого господаря. Процес стиснення повітря відбувається, хоч і з короткочасними, але все ж таки з витратами електроенергії. Тому повноцінне її використання на робочий процес є важливим. Другий аспект, який схиляє до вибору компресора, полягає в мінімальному рівні шуму. Цей елемент комфорту відіграє не останню роль, особливо на робочому майданчику. Низький рівень вібрації спостерігається порівняно з ремінним типом. Надійність передачі визначає довговічність пристрою. Поршневий агрегат із прямою передачею практично не обслуговується. Імовірність поломки приводу зведена до нуля, за рахунок простоти та компактності з'єднання валу кривошипу та двигуна через муфту.
Слід зазначити недоліки. Наприклад, робочий ресурс поршневих установок із прямим приводом значно нижчий. У зв'язку з чим застосування цього обладнання для постійних робіт навряд чи доцільно, тобто для інтенсивної роботи по кілька годин на день з великими навантаженнями дані моделі рідко використовуються.
Ще одним мінусом конструкції є різкий старт, що визначає сильні навантаження на двигун у початковий момент запуску. Короткочасні пікові режими можуть призвести до передчасного зношування двигуна.
Принцип дії
Повітряний компресор з прямим приводом з моменту включення в електричну мережу починає нагнітати повітря в ресивер, доки тиск стисненого повітря не досягне максимальної позначки. Після чого робота двигуна зупиняється. Кількість пневматичних інструментів, що підключаються, залежить від будівлі апарату. Автоматичне реле відстежує показники в ресивері та керує відключенням та підключенням двигуна. Характеристики пневмоінструментів, а саме необхідний тиск для стабільної роботи, прописані в технічній документації. Власник до початку роботи повинен ознайомитись, з яким тиском може працювати той чи інший інструмент. Переваги пневматичного обладнання є очевидними. Це висока швидкість виконання операцій, ефективність, надійність, якість виконання. З підключенням споживачів обсяг повітря починає скорочуватись, а тиск падати. Мінімальний тиск стисненого повітря визначає завод-виробник. При досягненні нижнього рівня тиску двигун почне працювати та знову нагнітати повітря.
Можливості та варіанти застосування
Масляні компресори з прямим приводом можуть мати об'єм ресивера до 100 л, потужність двигуна ледве досягає 2 кВт, тому зрозуміло, що, якщо агрегат і використовують на промислових майданчиках, то це швидше виняток, ніж правило. Хоча цілком виправдано застосування компактного обладнання на будівельних та деревообробних майданчиках. Стане в нагоді пристрій у невеликій меблевій майстерні і під час домашнього великомасштабного ремонту.
Даний апарат займає трохи місця, тому його зручно зберігати та перевозити у багажнику легкового автомобіля. Надійний апарат зможе виконувати чимало завдань у особистому господарстві. Наприклад, на дачі з його допомогою можна пофарбувати альтанку та хвіртку, господарські прибудови. Потужності компресора вистачить для обслуговування особистого автомобіля. Для таких робіт, як фарбування кузова, нанесення ґрунтовки, продування місць, що засмітилися, накачування шин.
Поршневий компресор з прямим приводом здатний працювати з шурупо- і гайкокрутом. Використовуючи відповідний інструмент, майстер зможе покривати лаком дерев'яні заготовки, шліфувати та полірувати різні вироби, захищати поверхні від старої фарби та іржі. Навіть просте прибирання території від сміття доступне невеликому агрегату.