Професійні італійські компресори CECCATO
Італійська компанія Чекато вже досягла свого 75-річного ювілею. Початок діяльності з виготовлення пальників для температурних камер розширилося на виробництво поршневих і гвинтових установок. Іще одним напрямком діяльності стала розробка миючих пристроїв.
Компанія увійшла до складу концерну AtlasCopco. Зараз компанія Ceccato Aria Compressa S.p.A. лідирує по виробництву представленого обладнання, яке адаптоване під будь-які кліматичні умови. Великий попит на продукцію торгівельного бренду став можливий завдяки постійному розширенню асортименту компанії, збільшення продуктивності і якості продукції, впровадження сучасних автоматизованих систем управління.
Принцип дії: під двигуном відбувається накопичення стисненого повітря у ресивері, потім повітря лунає під великим тиском споживачам. Споживачами виступають різні пневмоiнструменти та верстати. Інструменти, які працюють на пневматичному двигуні особливо популярні серед майстрів професіоналів, адже з їх допомогою продуктивність зростає у кілька разів. Тому компресори необхідні для роботи на великих підприємствах, для малих і середніх СТО, механічних і ремонтних майстернях, меблевих підприємств. У побутовій сфері апарати стануть у нагоді під час ремонту, будівництва, робіт із дому. Під кожну з цих задач споживач знайде техніку відповідну його вимогам.
Поршневі
Поршневі компресори Чекато використовуються в різних галузях виробництва, а також застосовуються для аматорських цілей. Під дією поступально обертального руху поршня у циліндрі накопичується повітряна маса у резервуарі. Простота в управлінні, а також мінімальне технічне обслуговування, ось що об'єднує увесь ряд цієї техніки. У класі виділено кілька підрядів, кожен із яких відрізняється своєю потужністю і продуктивністю, аж до 1200 л/хвилину. Це Blueline, Blueline Pro, Beltair Pro, Beitair H Pro, Fonolife, Fonocompact Pro, Engineair, CL-CH-CK.
Приводний пристрій - прямий
Напівпрофесійні і побутові апарати із прямим приводним пристроєм, який забезпечує мінімальне енергоспоживання, мають ресивери з обсягами 6, 24 і 50 літрів, прекрасно підходять для сушіння, підкачки шин, фарбування стін, розпилення води. Максимально можливий тиск 8 бар передбачає підключення усіх побутових приладів. Мають продуктивність 254 л/хв, якої вистачить на виконання нетривалих і нескладних завдань. Прямий привід, у якому вал кривошипа і електродвигун з'єднані в єдину конструкцію за допомогою муфти, характеризуються надійністю при максимальній потужності.
З ремінним приводом
Агрегати сушіння, відрізняються більш низькошвидкісним поршневим блоком , за рахунок конструкції з електродвигуна і шківу. Такі моделі відрізняються підвищеним робочим ресурсом, за рахунок істотного зниження частоти обертання двигуна при високій продуктивності. Найвищий доступний тиск у 10 бар охоплює весь ряд можливих пневмоінструментів, апарати пропонуються з ресиверами від 27 до 90 літрів. Пластиковий корпус надійно захищає внутрішні механізми від зовнішнього впливу, транспортувальні колеса і ручки допомагають легко пересувати пристрій на інше місце роботи і зберігання.
1-но фазні
однофазні компресори CECCATO підключаються до мережі змінного струму із однією фазою, напругою 220 в і частотою струму 50 Гц, Це стаціонарна проводка, яка знаходиться у кожному будинку або гаражі. Найчастіше таке підключення спостерігається в агрегатах із прямим приводом. Установки з ремінним приводом зустрічаються з підключенням і до 1 фазної мережі і до 3 фазної мережі.
3-х фазні
Трифазні компресори CECCATO більш потужні, з тривалим терміном експлуатації, підключаються до мережі електроживлення із 3-ма фазами з напругою 380 В. Такі моделі розраховані на великі обсяги робіт із підключенням безлічі інструментів на промислових площах. Серія Beitair, призначена для підвищених навантажень із потужністю двигуна до 10 кінських сил і з обсягами ресивера від 200 до 500 л обладнана одно і двоступеневою системою стиснення.
Серія Fonolife спеціально розроблена для використання у закритих приміщеннях, так як має дуже низький рівень шуму, пропонуються підлогові установки, установка на рамі із вбудованим осушувачем, розташування на ресивері з осушувачем. Серія з бензиновим або дизельним двигуном внутрішнього згоряння передбачає використання на площах без стаціонарної мережі електроживлення. При тиску в ресивері до 14 одиниць забезпечують продуктивність більше 1 куба. Гвинтові компресори використовуються в будь-якій галузі промисловості, із огляду на продуктивність до 40800 л/хв і максимальні показники - 13 бар.
Масляні і безмасляні
для стабільної роботи необхідне мастило, яка знижує силу тертя деталей і продовжує експлуатацію агрегату. Але є такі галузі промисловості, для яких якість виробленого повітря має дуже важливе значення – медицина, фармацевтика, харчова промисловість. Для таких цілей випускаються безмасляні моделі. Під час їх виробництва використовуються матеріали із невисоким коефіцієнтом тертя. Основною перевагою є низький поріг рівня шуму, мінімальне обслуговування, невелика вага і компактність. Таким чином здійснюється перше попереднє стиснення, повторне і остаточно досягає максимально допустимого показника тиску. Такі моделі є декілька габаритнішими за своїх побутових аналогів, але більш функціональними. Мають циліндр із чавуну для покращення охолодження, кінцеві охолоджуючі елементи для зменшення температурного показника повітря, поршневу головку зі зниженими ходами поршня. При цьому продуктивність досягає 1130 літрів/хв із максимальним об'ємом 15 бар.
Часті питання про компресори Ceccato
✔ Що таке компресор?
Компресор – це пристрій для стиснення повітря та подачі його під тиском у споживчу точку. З його допомогою накачують шини, працюють пневмоінструментом, покривають поверхні лакофарбовими, антисептичними та іншими рідинами.
✔ Як вибрати компресор?
Спочатку слід визначитися із сферою застосування пристрою – гараж, невеликий робочий цех чи виробництво. Від цього залежатиме потужність агрегату та набір комплектуючих (насадки, подовжувачі тощо). Один із найважливіших моментів – тип компресора. Вибір повинен ґрунтуватися на умовах експлуатації та майбутніх завданнях. Тобто, масляні моделі більше підходять для СТО, автомайстерень, на будівельному чи ремонтному майданчику тощо. Безмасляні потрібні там, де вимоги до якості повітря високі (медицина, харчова промисловість та ін.). Врахуйте також тип приводу та напругу – 220 або 380В. Докладніше у статті «Як вибрати компресор».
✔ Який компресор потрібний для фарбування?
Вважається, що оптимальний тиск для цих цілей 6-8 атмосфер. При виборі потрібно обов'язково врахувати два параметри – тиск та витрати повітря. При цьому більше варто звертати увагу на продуктивність. Більше інформації у статті: Як вибрати компресор для фарбування автомобіля.
✔ Який компресор вибрати для дому?
Побутовий нагнітач пересувний має малу вагу. Для виконання домашніх завдань ступеня стиснення 8 атмосфер достатньо. Від місткості ресиверу залежить тривалість роботи. Фахівці радять від 20-50 до 100 літрів. Чим більший обсяг, тим довша активність без перерв. Докладніше про це у матеріалі «Як вибрати компресор».
✔ Як вибрати компресор для гаража?
Вибір пов'язаний з інтенсивністю експлуатації та операціями, які потрібно виконувати. Якщо компресор потрібний тільки для підкачування автошин, досить малопотужної ручної моделі. Для фарбування, пневмоінструменту тощо, зупиніться на моделях середньої потужності.
✔ Яку фірму компресора вибрати?
Виділити єдиний бренд неможливо. Головне, щоб виробник був перевіреним, відомим, дотримувався гарантійних та сервісних зобов'язань. Краще, якщо центр обслуговування буде у вашому місті, так ремонт поломок буде швидше і для вас зручніше. І китайський компресор Werk, і японський Макіта можуть пропрацювати однаково довго та якісно.
✔ Скільки коштує компресор?
Щоб було зрозуміліше, краще порівняти ціни. Вартість поршневих стартує від 1517 грн. та сягає понад 200 тис. грн. Ціна гвинтової моделі – від 118290 грн. до 350 тис. грн.
✔ Яку оливу лити у компресор?
Необхідно використовувати спеціальну компресорну оливу, яку рекомендує виробник.
✔ Скільки оливи потрібно заливати у компресор?
Відповідно до інструкцій певної моделі. У поршневий компресор варто лити оливи трохи більше за рекомендований рівень, оскільки певна її частина відразу розподілиться по поверхні деталей.