Безмасляний компресор - особливості конструкції
Безмасляні компресори - це спеціальні апарати, створені для роботи інструментів та верстатів, що потребують стисненого повітря. Ковзання поршня в таких агрегатах, відбувається завдяки використанню матеріалів з низьким коефіцієнтом тертя. Ретельне складання безмасляного агрегату передбачає використання високоякісних матеріалів, які, крім підвищеної зносостійкості, не здатні викликати підвищення температури в робочій зоні. Агрегати не потребують заміни мастила, власне, це і є основна стаття економії для власника. Гранично звичайне обслуговування зводиться до контролю за роботою мотора, тому що немає потреби відстежувати рівень мастила і заливати нове.
Зацікавлений покупець може придбати компресор в Інтернет-магазині З Торгом, перейшовши в спеціальний розділ сайту. Там же можна отримати розширену консультацію щодо тих чи інших технічних характеристик та можливостей застосування техніки.
Апарат для обслуговування пневматичних верстатів має великий попит, тому що інструменти, що працюють на стиснутому повітрі здатні забезпечити більшу продуктивність. Вони в кілька разів ефективніші за свої автоматичні аналоги. Для нагнітання та утримання стиснутої маси всередині ресивера існує компресор. Подача повітря починається з моменту увімкнення двигуна. Далі він стискається до певного тиску, після чого автоматичне реле зупиняє роботу двигуна. Далі підключаються споживачі, пневмоінструменти. У міру роботи інструментів витрачається повітря і знижується тиск у баку. З досягненням мінімального рівня тиску, виставленого заводом-виробником, реле пропонує команду на запуск двигуна. Процес повторюється. Кількість інструментів, що підключаються, залежить від об'єму ресивера. Максимальний тиск, який може забезпечити безмасляний тип установки, повинен збігатися з необхідними параметрами для стабільної роботи споживачів.
Широке коло застосування
Відмінність у мастильній системі передбачає як темп експлуатації надійного устаткування, так і сферу діяльності, де він має використовуватися. Установки такого типу, у своїй переважній більшості, не мають великої потужності.
Безмасляні повітряні компресори найчастіше використовують для особистих потреб та періодичних робіт із невеликими обсягами. Тобто вони не здатні обслуговувати пневматичні інструменти цілодобово, їм не вистачить запасу потужності та робочого ресурсу. Найоптимальніше застосування - це в домашньому гаражі, майстерні, для збирання меблів або підкачування шин. Тривалість активної роботи не може перевищувати понад 9-12 хвилин на годину. Цим проміжком визначається їхня продуктивність. Більш тривала експлуатація може призвести до серйозних наслідків.
З їхньою допомогою доцільно проводити невеликі фарбування, наприклад, фарбувати альтанки або лавочки. Їх потужності вистачить на продування отворів, що засмітилися, для нанесення лакофарбових і грунтових складів, для миття автомашини і вікон будинку. Режим робочої експлуатації може досягати 1000 годин, що відповідає їх невеликій вартості. Компресори без використання мастила в системі мають невеликі габарити, а значить, їх можна зберігати на невеликому просторі. Переваги безмасляних компресорів - мала вага, що дозволяє легко доставити їх на будь-який робочий майданчик.
Особливості конструкції дозволяють використовувати обладнання в тих галузях промисловості, де інші апарати використовувати заборонено. Наприклад, у медичній галузі чи харчовій. У медицині стиснене повітря необхідне роботи стоматологічної установки та виробництва медичних препаратів. У харчовій промисловості представлене обладнання потрібне для виготовлення продуктів харчування. І це зрозуміло, адже для виробництва продуктів, які споживає людина, потрібне ідеально чисте повітря, в якому не буде навіть мінімальних домішок сторонніх частинок. Застосування навіть наднадійних фільтрів, не може виключити попадання найдрібніших крапель мастила всередину. Безмасляний компресор використовують також для виробництва меблів, для фарбування та лакування деталей конструкції у цехах з виробництва паперу.
Не можна не відзначити деякі недоліки специфічного обладнання. По-перше, через сухе мастило знос деталей відбувається швидше. Отже, робочий ресурс істотно скорочується. По-друге, через особливості конструкції досягти великої продуктивності неможливо. Є три типи безмасляних компресорів. Це спіральні, гвинтові та поршневі, відмінність полягає в принципі стиснення повітря. Застосування однакове - ті сфери, де попадання мастила у повітря неприпустиме.
Ціни на безмасляні компресори
Товар | Ціна |
---|---|
Безмасляний компресор Scheppach Parkside PSKO 2410 A1 (39061569915)ф> |
6 705 ₴
|
Компресор безмасляний Hyundai HYC 1824Sф> |
8 170 ₴
|
Компресор безмасляний Hyundai HYC 1406Sф> |
6 794 ₴
|
Компресор INTERTOOL PT-0003ф> |
6 599 ₴
|
Компресор INTERTOOL PT-0010ф> |
5 279 ₴
|
Часті питання про безмасляні компресори
📢 Які компресори найдешевші ?
На сьогодні найдешевші компресори:
🔥 Які компресори відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії компресори:
🛒 Які компресори з найбільшою знижкою ?
💸 Яка ціна на компресори у 2025 році ?
Ціни на компресори у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 1469₴
- Максимальна ціна: 1519870₴
- Середня ціна: 142062₴
🗲 Які новинки в категорії компресори у 2025 році ?
ТОП 5 новинок у категорії компресори: