або не самохідні газонокосарки – це дуже зручна техніка для стрижки газону і присадибної ділянки. З назви зрозуміло, що невеликі машини можуть пересуватися лише за допомогою оператора, який стоїть позаду і направляє машину вперед. Великих зусиль при цьому не потрібно, адже машина легко котиться. Техніка обладнана двигуном (електричним або бензиновим) без приводу на колеса. Двигун необхідний тільки для обертання сталевого ножа, який і здійснює безпосередню стрижку трави. Газонокосарки такої доволі простої конструкції використовуються, як правило, на невеликих ділянках, не більше 10 соток. І хоча машини дуже схожі на іграшку, вони заслужено користуються великим попитом у власників садових ділянок. З їх допомогою можна за дуже короткий проміжок часу обробити ділянку і клумби, надати їм доглянутого вигляду, зрізати бур'ян уздовж стежок.
Несамохідні косарки прекрасно справляються з роботою на горбистих ділянках, адже рельєф місцевості мало впливає на їх продуктивність. Компактна техніка проходить як по схилам, так і по низинам. Ще одна їх перевага - невелика вага, тому при розвороті не треба збирати всі сили в кулак. Машина досить маневрена і, практично, ковзає по траві. Невеликі розміри дозволяють проходити агрегату між деревами і кущами. Робота машини також ефективна біля парканів і вздовж доріг завдяки наявності спеціальної функції. Агрегат не пристосований для роботи на кам'янистих ділянках, однак цей мінус стосується всіх апаратів, окрім самохідних. Майже всі моделі мають об'ємний травосборник, якщо його забрати то, трава буде м'яко стелитися за машиною.
Електричні несамохідні газонокосарки - найбільш поширений варіант техніки для садівника. І це не дивно, адже окрім доволі доступної ціни, є декілька очевидних переваг:
- так, як вся робота по підрізанню трави відбувається біля будинку, тому мережевого кабелю цілком достатньо. В окремих випадках завжди можна скористатися подовжувачем, який розширить робочий простір. Спеціальне кріплення на ручці для мережевого шнура допоможе уникнути небезпечних ситуацій, коли кабель може потрапити під ніж, що обертається;
- електричний двигун підключається до побутової мережі енергопостачання, яка є в кожному садівництві;
- електропривод має мінімальний рівень шуму, що створює комфорт як для господарів, так і для сусідів; повна відсутність шкідливих викидів, що є очевидною турботою про навколишнє середовище і здоров'я садівника;
- просте управління і відсутність технічного обслуговування підходить для роботи жінкам і літнім людям: все просто – вмикаємо кабель у розетку і машина готова до роботи.
Недолік електричних апаратів полягає в обмеженості мережевого кабелю, а також і в тому, що не можна працювати на вологій траві через небезпеку отримати удар електричним струмом. У місцях, де є перебої з електропостачанням, використання електричних агрегатів може створити деякі труднощі. Безприводні косарки потужністю від 400 до 2200 Вт здатні обробити 5-6 соток (з невеликими перервами). У них захват трави невеликий - близько 30-39 см, але для маленької ділянки цього цілком достатньо, тим більше, що площа, яку потрібно обробити невелика (адже є ще город, будинок, сад).
Акумуляторні газонокосарки не прив'язані до розетки, хоча час їх роботи становить лише від 30 хвилин до години при потужності 400-500 Вт. Будучи справидливим, слід зауважити, що деякі моделі розраховані на 2 годинну автономну роботу.
Бензинові несамохідні газонокосарки мають велику потужність за рахунок бензинового двигуна внутрішнього згоряння (приблизно від 2,5 до 6,0 к.с.). Запуск відбувається від ручного стартера - доволі простого механізму у вигляді витяжного шнура. Для його запуску не потрібна особлива фізична сила, однак для жінки цей процес дещо важкий. Машина вимагає заправки маслом і бензином, проте і віддача від неї значна. Вона здатна зрізати навіть товсті бур'яни, працювати по кілька годин на день не тільки біля будинку, але і на досить великій відстані. Причому, працювати можна і з мокрою травою, обмежень немає. Потужність двигуна та велика ширина скошування створюють гарну продуктивність, що важливо на середніх територіях – 100-200 м2. Надійність апарату підтверджується великим моторесурсом від 500 до 700 мотогодин. Недоліки:
- велика вага, слід враховувати фізичні можливості оператора;
- шумна робота двигуна, слід купувати навушники;
- регулярне технічне обслуговування, заправка, огляд, зміна масла;
- виділення шкідливих відпрацьованих газів. Хоча, в цьому питанні виробники зробили крок вперед і шкідливі викиди істотно знижені в нових моделях.
Ціни на несамохідні газонокосарки
Товар | Ціна |
---|---|
Газонокосарка AL-KO Classic 3.82 SEф> |
5 899 ₴
|
Газонокосарка Husqvarna Aspire LC34-P4A KIT (9706483-03)ф> |
11 999 ₴
|
Газонокосарка AL-KO Silver 40 E Comfort Bio Combiф> |
10 399 ₴
|
Газонокосарка AL-KO Classic 3.22 SEф> |
4 699 ₴
|
Газонокосарка бензинова Hyundai L 5100Sф> |
16 904 ₴
|
Часті питання про несамохідні газонокосарки
📢 Які газонокосарки найдешевші ?
На сьогодні найдешевші газонокосарки:
🔥 Які газонокосарки відносяться до преміум сегменту ?
🛒 Які газонокосарки з найбільшою знижкою ?
Товари з найбільшою знижкою з категорії газонокосарки:
💸 Яка ціна на газонокосарки у 2025 році ?
Ціни на газонокосарки у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 2639₴
- Максимальна ціна: 72500₴
- Середня ціна: 12939₴
🗲 Які новинки в категорії газонокосарки у 2025 році ?
ТОП 5 новинок у категорії газонокосарки: