За виконання багатьох видів фізичних робіт доводиться використовувати спеціальний інструмент, який у процесі експлуатації видає шум. Якщо рівень шуму перевищує норму для сприйняття органами слуху, це вважається небезпечною для здоров'я ситуацією, оскільки надмірне навантаження може призвести до втрати слуху. Тому на виробництвах, підприємствах лісопильної промисловості необхідно використовувати засоби індивідуального захисту слуху. Розглянемо, що необхідно враховувати при покупці ЗІЗ для захисту органів слуху.
Основні види ЗІЗ для органів слуху
Надійний захист органів слуху необхідний об'єктах, робота на яких організовується за умов виробничого шуму. Він генерується працюючими верстатами, двигунами обладнання, насосами, компресорами для пневматичного інструменту, молотами, дробарками та іншою технікою. Підвищений рівень шуму, впливу на незахищені органи слуху, призводить до таких проблем:
- хронічної втоми;
- головним болям;
- зниження концентрації уваги;
- підвищення ризику отримання травм з виробництва;
- зниження гостроти слуху без можливості її відновлення.
Індивідуальні засоби захисту слуху допоможуть запобігти цим проблемам. Використовуються ЗІЗ як доповнення до колективних засобів захисту на виробництві. Особливістю індивідуальних засобів вважається ефективне перекривання зовнішнього вуха з метою запобігання надмірному впливу підвищеного рівня шуму.
Засоби захисту органів слуху регламентовано ДСТУ 7239:2011. Перелік включає:
- Вкладиші для слухових проходів
- Звукозахисні шоломи.
- Протишумні навушники, у тому числі й ті, які можна поєднувати за допомогою кріплень із шоломами.
- Захисні пристрої з телефонним зв'язком та електронним приймачем.
Засоби захисту органів слуху відрізняються одна від одної конструкційними особливостями. Найбільш компактними вважаються спеціальні вкладиші, виготовлені із волокнистого матеріалу. Вони вставляються у слухові проходи, блокуючи попадання шуму. У той же час, вкладиші не травмують органи слуху.
Навушники для поглинання надмірного рівня шуму складаються з парних чашок та оголов'я (дужок). Чашки мають вставки з шумопоглинаючими властивостями. Внутрішня сторона має протектори, заповнені поролоном або гліцерином. Ці протектори забезпечують щільне прилягання чашок до вушних раковин. Що стосується дужок, їх довжину можна регулювати, адаптуючи таким чином навушники під потрібний розмір. Додатково навушники можуть оснащуватися захисними окулярами, які запобігають оптичному та механічному впливу на органи зору.
Щодо шоломів, вони своєю конструкцією нагадують каски. Внутрішня сторона таких виробів оснащується шумопоглинаючими елементами.
Високотехнологічними вважаються засоби захисту з електронними приймачами та телефонним зв'язком. Їх використовують у тому випадку, де у процесі роботи необхідна безперебійна комунікація персоналу.
При покупці засобів захисту органів слуху звертайте увагу на такий показник, як рівень шумозахисту. Він вказується виробником і має повністю відповідати умовам роботи на об'єкті.
Купуючи будь-які засоби індивідуального захисту на виробництві, у тому числі і для органів слуху, обов'язково віддавайте перевагу товарам від перевірених виробників. Якісні засоби забезпечують ефективний захист.
Де придбати недорого в Україні
В інтернет-магазині “З Торгом” у продажу ви знайдете найкращі товари для використання у будівництві, автоділі та інших сферах. Каталог також включає спецодяг, взуття, ЗІЗ від українських та зарубіжних виробників, що добре зарекомендували себе. Регулярно пропонуємо вигідні знижки та акції для економії на покупках. Всі актуальні пропозиції акції доступні в окремому розділі на сайті магазину. Каталог регулярно поповнюється цікавими новинками від провідних виробників.
Оформити замовлення можна як онлайн, так і в телефонному режимі, вибравши зручний спосіб оплати та доставки. Якщо вам потрібна допомога у виборі товарів, зверніться до наших менеджерів за консультацією.