Аератори і скарифікатори для газону
Гарний зелений газон притягує погляд оточуючих, є справжньою гордістю господарів. Для того, аби зберегти пишну рослинність недостатньо просто поливати, періодично підстригати траву. Навіть регулярно виконуючи ці нескладні операції, з часом з'являються порожнечі без рослинності, рідшає і жовтіє трава. Причин для цього багато, основною з яких є недостатній розвиток коренів, для їх здоров'я необхідний постійний доступ необхідного обсягу кисню, додаткового харчування. Тому уважний господар намагається кілька разів на рік, особливо перед підгодівлею, закладкою добрив, проводити аерацію клумб, квітників, галявин.
Аератори- це невелика машина для розпушування грунту, ручний аналог грабель, яка попутно видаляє розрісся мох, висмикує бур'яни, очищає поверхню. Литі спиці, порожнисті усередині, із довжиною до 10 см проколюють верхній шар дерну, створюють вертикальні канали-доріжки. Гострі кінці спиць легко проникають всередину, розрізають щільну землю і викидають її на поверхню. Не варто плутати із скарифікатором, який у процесі роботи робить вертикальні розрізи у дерен, завдяки гострим і довгим лезам. Інструмент здатний розрізати коріння бур'янів, видалити стару траву з газону, очистити грунт від лишайника, моху, повсті.
Навіщо проводити аерацію грунту
Грунт під дією механічних впливів або в силу природних явищ поступово ущільнюється. Твердий грунт не дає правильно розвиватися кореневій системі, поступово з'являються купини і порожні місця, трава має млявий вигляд, чахне. Не варто забувати про сезонне сміття, це відмерла трава, опале листя, бур'яни. Засмічений верхній шар створює такий щільний шар, що його непросто прибрати звичайними граблями, тим паче, що відомі із далеких часів інструменти не здатні проникнути вглиб дерну, ретельно розчистити сплетіння коренів.
Після аерації залишаються канали для вентиляції, за якими кисень надходить всередину грунту, стимулюючи зростання висадженого насіння на газоні. Отвори необхідні для проникнення вологи, добрив, інших поживних речовин. Залежно від щільності покриву необхідно змінювати глибину проникнення, від 3-4 см до 8-10 см. Чим м'якше дерен, тим більшу глибину проколу можна використовувати.
Скарифікація проводиться не відразу після роботи аератора, а тільки після того, як коренева система трави відновиться. Часто цю операцію робити не варто, оскільки ножовий механізм скарифікатора жорстко вичісує трав'яний покрив разом із сміттям і бур'янами, після чого рослинності необхідний відпочинок, період релаксації, відновлення. Глибоке очищення також дозволяє прорідити густо висаджене насіння.
Як правильно і скільки разів на сезон проводити обробку
Використовувати аератор слід не менше 2-х раз за рік, а то й частіше, наприклад, через 2-3 тижні протягом усього літа. Щадний режим допоможе регулярно « причісувати » газон, поступово перетворюючи його на фенікс. Особливої уваги заслуговують ділянки, які швидко толочаться, наприклад, стежки або майданчик для ігор. Доцільно використовувати аератор зі змінними насадками, цей вид інструменту пропонується сучасними виробниками. Вони допоможуть впоратися із газоном будь-якої складності, доглянутим або сильно запущеним. Наприклад, за необхідності, можна змінити крок розпушування. Для м'якого дерну крок може становити 15 см, для важкого грунту відстань між проколами зменшують до 10 см. Не варто забувати про застереження фахівців. Не варто проводити аерацію у посушливий період літа або тоді, коли грунт занадто насичений вологою, тобто після затяжних дощів.
Скарифікатордля газону не рекомендується застосовувати часто, оскільки його принцип дії глибший, швидший за жорсткий. Обробляти газон навесні або восени цілком достатньо для посилення росту квітів і трави. Втім, досвідчені садівники радять проводити скарифікацію один раз, або восени, або навесні.
До застосування вертикуттера необхідно виконати кілька кроків, а саме:
- підстригти траву, залишивши 3 см стебла;
- ретельно полити;
- вичесати поверхню граблями, після чого зібрати залишки дерну.
- після проведення операції по омолодженню газону, його необхідно полити.
Різновиди аераторів
Каталог включає аератори з різним приводом:
- Електричні моделі відрізняються високою економічністю, малим рівнем шуму. Газонний вертикуттер із кабелем підключається до мережі побутового енергоживлення. Обмеження довжиною мережевого шнура знімається за допомогою подовжувача;
- Садовий аератор акумуляторного типу здатний працювати на великій відстані. Мінусом є тільки необхідність періодичної підзарядки батареї. Продовжити термін безперервної роботи допоможе додатковий блок живлення;
- вертикуттер із бензиновим двигуном здатний поратися із великими площами. Однієї заправки вистачає на кілька годин роботи. Ціна цих потужних агрегатів вища. Щоправда, їх розширені можливості нівелюють трохи більшу вартість.
- газонні машини забезпечені колесами збільшеного діаметру для впевненого подолання підйомів і м'якого ковзання по рівному майданчику ;
- регулювання глибини занурення відбувається за допомогою спеціального механізму;
- Вага вертикуттера є невеликою, що полегшує його доставку на робоче місце, транспортування;
- збільшена ширина захвату забезпечує гідний рівень продуктивності;
- підключення травозбірника допомагає тут же зібрати зрізану рослинність;
- складна рукоятка зменшує габарити майданчика для зберігання.
Різновиди скарифікаторів
- електричний варіант. Електромотор працює від стандартної мережі енергопостачання. Вертикуттер характеризує низький рівень вібрації і шуму, відсутність шкідливих викидів, що дозволяє зберегти спокій оточуючих, чистоту природної зони.
- Скарифікатор для газону із бензиновим двигуном відрізняє підвищена потужність мотора, можливість обробляти великі простори. Автономна машина стане у нагоді на майданчиках, віддалених від будинку. Ціна моделей трохи вища електричних аналогів, проте цілком виправдана їх збільшеними можливостями.
Особливості:
- скарифікатор із травозбірником є кращим, оскільки зрізана рослинність тут же збирається, а не залишається на поверхні;
- широкі протектори коліс не пошкоджують стебла, що не провалюються у грунт;
- машини для обробки газону оснащені регулятором занурення в грунт;
- складена робоча рукоятка спрощує транспортування;
- скарифікатори з корпусом зі сталевого сплаву здатні витримувати механічні навантаження, зіткнення.
Де купити якісний аератор і скарифікатор у Києві?
Інтернет-магазин пропонує на вибір інструменти від провідних виробників садової техніки, виставлених в Україні. Серед великого каталогу моделей зацікавлені покупці можуть купити високоефективні аератори, що відповідають найвищим параметрам. Ціна виробів безпосередньо залежить від набору опцій, функціональності, потужності двигуна. До послуг покупців Києва, Одеси, Харкова та інших населених пунктів пропонується своєчасна доставка.
Ціни на аератори і скарифікатори для газону
Часті питання про аератори і скарифікатори для газону
📢 Які аератори і скарифікатори для газону найдешевші ?
На сьогодні найдешевші аератори і скарифікатори для газону:
🔥 Які аератори і скарифікатори для газону відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії аератори і скарифікатори для газону:
🛒 Які аератори і скарифікатори для газону з найбільшою знижкою ?
Товари з найбільшою знижкою з категорії аератори і скарифікатори для газону:
💸 Яка ціна на аератори і скарифікатори для газону у 2024 році ?
Ціни на аератори і скарифікатори для газону у 2024 році:
- Мінімальна ціна: 4320₴
- Максимальна ціна: 141500₴
- Середня ціна: 21770₴
🗲 Які новинки в категорії аератори і скарифікатори для газону у 2024 році ?
ТОП 5 новинок у категорії аератори і скарифікатори для газону: