Віброплита з переднім і заднім ходом - реверсивна
Це обладнання, яке використовується дорожніми службами для укладання асфальту або бетону, позаяк воно може рухатися в прямому і зворотному напрямку. Конструкція проста - двигун закріплений на пласкому майданчику, який змушують рухатися за допомогою передачі. Під час експлуатації вібратора створюються механічні коливання.
Плита знаходиться на ґрунті або піску, під її натиском частинки ущільнюються, заповнюються порожнечі, усуваються проміжки. Щебінь збивається в щільну, рівну масу. Чим краще ущільнена основа, тим довше протримається покриття з асфальту. Провали, злами, тріщини і перекоси - все це результат поганої обробки сипучих матеріалів.
Віброплити відрізняються малими габаритами, саме тому їх транспортування не створює додаткових проблем. Устаткування можна перевезти за допомогою легкового автомобіля. Головною перевагою є можливість їх використання для невеликих об'єктів. Вони відмінно впораються на вузьких доріжках або траншеях, на майданчиках ущільнення фундаментів і ям. З урахуванням середньої ширини машини застосовують в житлових кварталах, де масивний каток просто не проїде.
Ще одна перевага - вони здатні рухатися в реверсному напрямку, назад і вперед. Оператору не потрібно застосовувати силу для розвороту, тим більше що на вузьких ділянках це просто неможливо. Від руху штурвала залежить рух самого агрегату. Нахил штурвала вперед - і віброплита пересувається прямо, відхиливши штурвал назад, оператор змушує змінити напрямок. Від розміру робочої поверхні залежить продуктивність пристрою. Для більшої поверхні плити потрібно більше зусилля. Найефективнішим апаратом вважається той, у якого майданчик має невеликі габарити. Потрібно менше зусиль, і такі моделі мають меншу вагу, що важливо для делікатних покриттів.
Вибір між чавунною або сталевою основою залежить від передбачуваного використання агрегату. Чавунний робочий майданчик позначається у збільшенні маси апарату, від якості чавуну залежить надійність і довговічність експлуатації. Пристрої зі сталевою основою набагато дешевші, щоправда знос сталі відбувається набагато швидше. Залежно від маси вибираються завдання, для яких він підійде. Наприклад, апарат з вагою до 75 кг використовують для ущільнення піску, гравію, тобто сипучих матеріалів. Зусилля у нього близько 10 кН, тому його можна використовувати для укладання тротуарної плитки.
Плити до 90 кг мають більше зусилля, вони застосовуються для будівельних робіт з утрамбування фундаменту , великих ям. Вони стануть в нагоді для усунення аварійних ділянок доріг, на великих будівельних об'єктах. Плити близько 140 кг необхідні для ремонтних робіт з укладанням у декілька шарів, оскільки спроможні ущільнювати щебінь з висотою до 30 см.