Циркуляційний насос для підвищення тиску в інтернет-магазині З Торгом
Сучасні будинки, які не мають доступу до централізованого водопостачання, все частіше обладнають індивідуальними системами подачі води. Найчастіше у таких схемах найбільшою проблемою є нестабільний водяний тиск. Без його комфортного рівня процес експлуатації всієї системи стає досить проблематичним. Щоб подолати всі ці неприємності, необхідно виконати найголовніше завдання - встановити в систему циркуляційний насос. Цей пристрій може забезпечувати необхідний тиск води, як на побутовому рівні, так і в промисловому секторі - у цьому випадку все залежить від потужності апарату.
Насос для підвищення тиску: особливості функціонування
Сама назва таких пристроїв обумовлена принципом їхньої дії. Сприяючи циркуляції рідини у трубах, вони монтуються у певний сегмент трубопроводу. Габаритні розміри їх, як правило, відрізняються компактністю, а конструкція не складна. До складу циркуляційного насоса входить роторна частина з крильчаткою - саме від неї залежить здатність апарату нагнітати воду в камері.
В якості основних матеріалів при виготовленні даного типу пристроїв зазвичай використовують:
- кераміку;
- чавун;
- нержавіючу сталь;
- латунь.
Крильчатка - це своєрідний диск, обладнаний гнутими лопатями. Принцип роботи насоса полягає в перетворенні енергії валу, що обертається, з крильчаткою в рух рідини, що перекачується. При заповненні корпусу помпи водою електродвигун починає крутити ротор із зафіксованою на ньому крильчаткою.
Пристрої цього типу можуть працювати з водою, температура якої не перевищує 90 градусів. Але при покупці виробу слід брати до уваги температурний діапазон, рекомендований виробником. Найчастіше моделі працюють у режимі до 60 градусів.
Крім того, слід зазначити, що циркуляційні насоси відрізняються також і за типом управління. У цьому сенсі вони поділяються на автоматичні та ручні.
Перший вид добре себе зарекомендував у мережах із нестабільним натиском. Там є спеціальні датчики, основне завдання яких - включення двигуна при зниженні рівня тиску у водопроводі.
Другий вид передбачає примусове включення та вимкнення апарату. Але при цьому користувач повинен самостійно відстежувати кількість води в системі та температуру води для того, щоб уникнути перегріву. Варто також відзначити і класифікацію насосів за принципом способу охолодження.
Сучасні торгові марки пропонують споживачам моделі:
- З сухим ротором. У таких виробах відсутній прямий контакт води із самим ротором двигуна. Наявність двох спеціальних ущільнювальних кілець дає можливість отримати герметичну сполуку, внаслідок чого рідина не потрапляє на двигун. Коефіцієнт корисної дії цих апаратів досить високий - 80%, але вентилятори створюють багато шуму, що завжди зручно за умов житлового будинку.
- З мокрим ротором. Тут вода безпосередньо контактує із електродвигуном. Корпус характеризується герметичністю, а ротор з крильчаткою перебуває в рідині, що перекачується. Вода виступає у ролі і охолоджуючого елемента, і мастила. Такі моделі практично безшумні у включеному стані, але при цьому не відрізняються високим ступенем ККД - лише 55%.
Основні правила оптимального вибору
Купуючи циркуляційний насос, бажано звернути увагу на такі параметри:
- потужність пристрою - вона повинна відповідати можливостям мережі напруги;
- рівень шуму - від нього залежить місце встановлення - житлове чи виробниче приміщення;
- облік діаметра труб, на які врізатиметься пристрій;
- кількість перехідних штуцерів - що їх більше, тим продуктивність роботи насоса буде нижчою;
- допустимий температурний режим роботи апарату;
- розміри, які надалі визначатимуть місце встановлення приладу;
- продуктивність, яка має відповідати параметрам системи опалення.
Придбати циркуляційні насоси ви можете в інтернет-магазині З Торгом, замовивши пристрій прямо на цій сторінці.