Ручні рубанки використовуються для зняття необхідного шару з дерев'яних, пластикових, гіпсокартонних та інших поверхонь, доведення заготовок до певних розмірів.
Особливості будови рубанка
Інструмент складається з корпусу, ручок, ножа (різця), затиску, гвинта для регулювання та стружколамача. Перед початком роботи ніж встановлюється у потрібному положенні та фіксується гвинтом. Товщина шару (стружки), що знімається визначається вильотом ножа. У деяких моделях конструкція може змінюватися, все залежить від виробника.
Технічні можливості рубанків
Рубанок (або струганок) характеризується такими перевагами (особливостями):
- якісна обробка поверхонь (усунення зайвого шару, дефектів, нерівностей);
- міцне лезо, стійке до постійних навантажень;
- збереження відмінних ріжучих властивостей протягом тривалого часу, нетрудомістка заточка;
- надійна фіксація всіх елементів конструкції;
- зносостійкі матеріали;
- просте та точне регулювання;
- ергономічна конструкція, помірна вага (це дозволяє запобігти перевтомі, підвищити продуктивність);
- універсальність (широкий перелік сфер, де можна використовувати інструмент);
- доступна ціна.
Крім класичних модифікацій столярного інструменту, використовуються шерхебелі, фуганки, скобелі, зензубелі.
Шерхебель має зменшену ширину та закруглене лезо. Різець розташовується приблизно під 45-градусним кутом по відношенню до поверхні, що обробляється, і знімає вузьку товсту стружку. Шерхебель в основному використовують для первинної (грубої) обробки заготовок.
Фуганок відрізняється подовженою конструкцією та використовується для фінішного доведення, вирівнювання поверхонь та деталей великої площі (довжини), які можуть бути попередньо оброблені рубанком. Ознакою вирівнювання поверхні є безперервність стружки, що утворюється. Для обробки невеликих заготовок використовуються напівфуганки.
Скобель являє собою ніж, доповнений двома рукоятками, що застосовується для первинного обстругування заготовок, зачистки деревини, видалення слідів кори, обробки увігнутих виробів.
Зензубель використовується для фігурного стругання, чистової обробки зрізів, чвертей та фальців. Він дозволяє формувати пази та прямокутні зрізи. Стружка, що утворюється, виводиться через бічний отвір.
Основні критерії вибору інструменту:
- Вид (шліфувальний, торцювальний, рихтувальний, кромковий).
- Перелік матеріалів (більшість моделей призначені для роботи з деревом, також випускаються рубанки по пластику, гіпсокартону, штукатурці та іншим матеріалам).
- Довжина.
- Робоча ширина (зазвичай, становить кілька сантиметрів).
- Матеріали, використані для виробництва рубанка.
- Маса.
- Вартість.
Чому варто купити ручний рубанок в інтернет-магазині З Торгом?
Ми є офіційними дилерами багатьох брендів, тому пропонуємо лише оригінальну продукцію з офіційною гарантією, а також доступні ціни та повну консультаційну підтримку. Ви можете оформити замовлення по телефону або через сайт у кілька кліків. Продаж здійснюється оптом та в роздріб з оперативною доставкою та зручними формами оплати. Для того щоб уточнити, скільки коштує товарна позиція при оптовій покупці, зв'яжіться з нашими менеджерами зручним для вас способом. Якщо потрібного товару немає в наявності, ми підберемо продукцію з аналогічними характеристиками.
В Україні товари, які ви придбали на нашому сайті, доставляються до точок видачі транспортних чи поштових компаній. Також можна оформити замовлення з кур'єрською доставкою або забрати замовлену продукцію у м. Київ, відвідавши наш роздрібний магазин.
Ціни на ручні рубанки
Часті питання про ручні рубанки
📢 Які ручні рубанки найдешевші ?
🔥 Які ручні рубанки відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії ручні рубанки:
💸 Яка ціна на ручні рубанки у 2025 році ?
Ціни на ручні рубанки у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 179₴
- Максимальна ціна: 7674₴
- Середня ціна: 1469₴