Напилок - це ручний інструмент, який призначений для обробки виробів з різних матеріалів. Прилад є металевим бруском (як правило, сталевим), який характеризується певною формою і розміром. На його поверхні нанесені насічки, що формують тисячі гострих зубців. Їх наявність надає інструменту таку особливість, як багатолезвійність.
Напилком обробляють металеві деталі, дерев'яні заготовки, пластик, кістку, камінь, скло. Діють напилки методом тертя, при якому поступове видалення шарів твердого матеріалу, що обпилюють.
Особливості та характеристики напилків
Якість напилка, його міцність та довговічність безпосередньо залежать від виробника. Велику роль відіграє матеріал виготовлення. У більш дешевих моделях - це звичайна сталь, а у дорогих використовується хромована легована сталь. Вартість такого напилка підвищується, зате і надійність його вища за всякі похвали.
Напилки розрізняють за типом виконання накінечника. Він може бути:
- Тупоносий;
- Гострий;
- Круглий;
- Напівкруглий.
Насікання напилка виконується під кутом до його осі. У різних за призначенням напилків застосовують різні типи насічок: одинарна, подвійна, комбінована. Складність насічки впливає на ціну напилків. Наприклад, рашпіль або надфіль з перехресною насічкою (основною та допоміжною) коштує дорожче, ніж простий напилок з одинарною насічкою.
Напилки також розрізняються за розміром - шириною (діаметром) і довжиною. Тонкий напилок використовують для невеликих деталей, а напилки великого розміру - для обпилювання та заточування габаритних деталей.
Види напилків
Напилки класифікують за призначенням. Є напилки по металу, по дереву, для пластику кістки, каменю та інших матеріалів. Призначення напилка також залежить від його форми, конструкції та розміру. Виділяють два великі класи:
- Слюсарні напилки. Вони можуть бути різного діаметра, довжини, і переріз також може відрізнятися. Ці інструменти використовують для точного спилювання елементів у потрібний розмір. Слюсарними напилками знімають фаску, пиляють пази, зачищають зазубрини та задирки.
- Заточувальні напилки використовуються для заточування. Ним упорядковують ланцюги бензинових та електричних пилок, гострі ріжучі предмети та інструменти.
Де купити?
Наш інтернет-магазин пропонує широкий вибір напилків. У нас на сайті ви можете вибрати та купити напилки для різних видів робіт, як поодинокі, так і в комплекті. Ціна набору напилків залежить від кількості предметів, їхньої функціональності, матеріалу виготовлення. Для дрібних побутових робіт можна придбати поодинокий напилок невеликого розміру, для професіоналів ми рекомендуємо купити набір напилків різного призначення та розміру. Якщо одиночний напилок коштує від 30 до 45 гривень, то за гарний заточувальний набір з кількох предметів потрібно віддати більше грошей, близько 500-600 гривень.
Доставка вибраних товарів здійснюється в Україні. Ми швидко доставимо напилки до Києва та інших міст.
Ціни на напилки
Часті питання про напилки
📢 Які напилки найдешевші ?
🔥 Які напилки відносяться до преміум сегменту ?
🛒 Які напилки з найбільшою знижкою ?
Товари з найбільшою знижкою з категорії напилки:
💸 Яка ціна на напилки у 2025 році ?
Ціни на напилки у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 45₴
- Максимальна ціна: 5806₴
- Середня ціна: 475₴