Шарнірно-губцевий інструмент без перебільшення є в запасі не тільки кожного чоловіка, але й жінок-рукодільниць. Це група ручних механічних пристроїв, задіяна практично у всіх життєвих сферах. Їх активно застосовують у побуті, у всіляких ремонтних майстернях, у процесі будівельних, слюсарних, електромонтажних та інших робіт, у виробничих цехах тощо. Вони справді одні з найпоширеніших.
Різновиди шарнірно-губцевого інструменту
Всі знайомі з плоскогубцями, але мало кому відомо, що вони - представники групи шарнірно-губцевих пристроїв. Складаються вони з двох ручок та робочої частини у вигляді плоских губок. Завдяки останнім вони зручні для захоплення дрібних деталей, але й для роботи з більшими також підходять. Деякі моделі на губках мають нейлонові накладки. Вони дозволяють користуватися інструментом у процесі роботи з ювеліркою. Нейлон запобігає утворенню подряпин на поверхні крихких виробів.
Майже всі плоскогубці мають спеціальну ріжучу кромку. Зазвичай вона використовується для розрізання дроту.
Металеві ручки для зручності покриваються поліуретаном, пластиком або іншими складами. Найдорожчі - діелектричні моделі, створені для обслуговування електричного устаткування без ризику ураження струмом.
Але не єдиними плоскогубцями славиться шарнірно-губцевий інструмент. До цієї категорії також входять:
- Пасатижі. Часто їх ототожнюють із плоскогубцями, що є помилкою. Головна причина такої думки через багатофункціональність інструменту. Він здатний виконувати функції бокорізів, плоскогубців, кусачок для дроту. Рукоятки окремих пристроїв оснащуються шилом або викруткою. Від плоскогубців їх відрізняє наявність на губках спеціальних насічок. Вони і забезпечують більш надійне захоплення і точний проворот без ковзання.
- Круглогубці. Конструктивно відрізняються конусоподібними та навіть циліндричними губками. Іноді кінчики робочої частини можуть бути загнутими під кутом. Інструмент краще за інших підходить для роботи з дротом. За допомогою цього інструменту її можна зігнути як завгодно.
- Бокорізи. Є надміцними кусачками для різання не товстої арматури, тросів, дроту, цвяхів і т.п. Цьому сприяє дуже гостра та міцна ріжуча частина.
- Довгогубці (тонкогубці). Губки у цього інструменту набагато довші і тонші за аналоги. Завдяки їм легко проводити маніпуляції у важкодоступних місцях. Можуть бути прямими та вигнутими. Найбільш актуальні у процесі монтажу стопорних кілець.
- Кліщі слюсарні. Відрізняються від решти шарнірно-губцевого інструменту подовженими ручками. Мають плоскі губки та ріжучу кромку.
- Торцеві кусачки. Призначені для перекушування дроту та інших елементів. Їхнє лезо розташоване перпендикулярно до рукояток.
- Знімачі стопорних кілець. Найчастіше використовуються у процесі ремонту транспортних засобів та різного обладнання. Між ручками встановлено пружину, що спрощує процедуру монтажу або демонтажу механізмів.
Де вигідно купити інструмент шарнірно-губцевого типу?
Інтернет-магазин З Торгом - офіційний дилер компаній-виробників в Україні. Це робить покупку у нас не лише вигідною, а й безпечною. Наш покупець може бути впевнений на всі 100%, що набуває оригінального товару, а всі гарантійні зобов'язання будуть дотримані в заявлені терміни.
Для клієнтів у нас:
- доставка по всій території країни;
- розумна ціна та цікаві акції;
- оформлення кредиту, розстрочки;
- кілька варіантів оплати.