Кернер - це один із слюсарних інструментів, призначений в основному для роботи з металом, але може застосовуватись і для інших матеріалів. З його допомогою в заготівлі роблять невелике заглиблення - керно. Саме тому у народі пристосування також називають керном. Поглиблення у матеріалі робиться не просто так. Це стандартна процедура перед свердлінням твердих заготовок. Без нього складно точно просвердлити отвір через ковзання свердла на металевій або будь-якій іншій поверхні. Тому у продажу є як цілі набори, так і інструмент окремо.
Кернери по металу: особливості та різновиди
Конструкція звичайного механічного кернера найпростіша. За формою вона явно нагадує олівець чи ручку. На одній стороні пристрою знаходиться потилич. Це місце, куди припадає удар молотка. З іншого боку здійснюється заточування сталевого стрижня як конуса. Кут заточування в більшості випадків становить 120 градусів, але можуть траплятися й інші варіанти. Якісний та довговічний інструмент роблять із інструментальної загартованої сталі. У деяких моделей використовується комбінація загартованого та незагартованого сплаву. Ну а найбюджетніші загартовані, тому й не прослужать довго. Найдорожчі керни для більшої міцності покривають нікелем. Також нікельований метал ніколи не зазнає корозії. Найпростіший в експлуатації механічний ударний керн. Але яким би пристроєм майстер не користувався, принцип роботи завжди приблизно однаковий:
- встановлюємо носик кернера за розміткою;
- тримаємо інструмент строго у перпендикулярному положенні;
- наносимо впевнений та точний удар по потиличнику (рука та молоток у цей момент повинні стояти перпендикулярно, а не під гострим кутом).
Існує кілька різновидів кернерів:
- Ручний слюсарний. Конструктивно найпростіший. Його використовують для керування плитки, металів та інших полірованих матеріалів.
- Кернер-циркуль. Інструмент відрізняється можливістю розмітки по заздалегідь вибраній відстані між точками.
- Кернер-дзвін. Цей слюсарний пристрій розроблено для кернення кулястих поверхонь, циліндрів, торців і т.п.
- Механічний пружинний кернер. Його варто купити, якщо потрібно кернити однією рукою без застосування молотка. При цьому всі керни отримують однакову глибину. Відмінно підходить для роботи з м'якими та крихкими виробами.
- Автоматичний. В інструменті, крім пружини, що управляє ударником, також є індукційна котушка.
Де придбати кернери для металу в Україні?
В інтернет-магазині З Торгом представлений різноманітний слюсарний інструмент. У нас завжди вигідна ціна та висока якість продукції. Це ідеальне поєднання дозволило нам залучити десятки тисяч покупців, серед яких сотні українських підприємств та фірм. Оформити замовлення можна в будь-який день і час, а наші менеджери обов'язково зв'яжуться з вами найближчим часом.
Для клієнтів у нас завжди:
- доставка по всій країні;
- самовивіз у Києві з магазину;
- оплата декількома способами;
- можливість оформлення кредиту чи розстрочки;
- обмін або повернення протягом 30 днів.
Ціни на кернери
Часті питання про кернери
📢 Які кернери найдешевші ?
🔥 Які кернери відносяться до преміум сегменту ?
💸 Яка ціна на кернери у 2025 році ?
Ціни на кернери у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 53₴
- Максимальна ціна: 3250₴
- Середня ціна: 396₴