Незважаючи на те, де проводяться роботи з електромонтажу: вдома або на виробництві, при їх виконанні не обійтися без такого інструменту, як стрипер. З його допомогою можна акуратно зачистити ізоляцію, не пошкоджуючи при цьому струмопровідну жилу. Які сфери застосування та особливості такого інструменту?
Призначення стриперів та їх види
Зачищення проводів – це один із важливих етапів під час проведення робіт з електромонтажу. Під час роботи з кабелями не обійтись без зняття ізоляції. При цьому зняття ізоляції потребує особливої точності.
Щоб зручно та швидко зняти ізоляцію з дроту, застосовуються спеціальні пристрої у вигляді паяльника, ножів, бокорізів. Але все ж таки, при використанні таких інструментів потрібна точність руху, досвід і особлива обережність. Краще всього рекомендується вибрати спеціальний інструмент – знімач ізоляції. Стрипери найбільше підходять для таких цілей.
Знімач ізоляції, порівняно з ножами, можна застосовувати для усунення ізоляції у провідників навіть найтоншого діаметру. Дозволяється використовувати такий інструмент при усуненні шару ізоляції з кабелів з електричною ізоляцією. З його допомогою легко знімаються електроізоляційні шари навіть зі шлейфу, багатожильних проводів.
Переваги застосування стриперів для оголення проводів порівняно з різними підручними матеріалами:
- безпека;
- висока якість зачистки;
- акуратність;
- висока швидкість роботи;
- надійна конструкція;
- простота у застосуванні;
- компактність;
- відсутність витрат у процесі експлуатації.
За конструкцією та за функціями розрізняють такі види стриперів:
- Ручний міні-стрипер (прищіпка). Це універсальний інструмент, що зовні нагадує прищіпку, яка має пружні губки. Він має декілька лез для вирішення різних завдань, а також спеціальні отвори під плоский і круглий провід.
- Автоматичні щипці. Це професійний інструмент, який самостійно визначає розмір перерізу дроту. Під час роботи він не потребує жодних налаштувань. Найчастіше такий інструмент виготовляється в мультифункціональному виконанні – з різним допоміжним інструментом (різак, матриці для обтискання). Також розрізняють інструменти з електроприводом, де зачищення виконується автоматично.
- Напівавтоматичні. Це кліщі, які використовуються при виконанні досить об'ємних робіт з електромонтажу. Такий інструмент має механізм, який не вимагає прокручування. З його допомогою можна одночасно знімати ізоляцію з багатьох дротів.
Крім цього, поділяють стрипери і за типом кабелю, з яким необхідно працювати:
- Для крученої пари. Такий інструмент нагадує затискач із лезом. За його допомогою можна з високою точністю зрізати шар ізоляції.
- Для оптоволокна. Стрипером такого типу можна видалити лак з оптоволоконного кабелю. Це недорогий, але високоточний інструмент.
- Для коаксіальних кабелів. Це пристрій обертального типу. Його леза підрізають зовнішній, і навіть внутрішній ізоляційний шар.
- Для силового кабелю. Використовується такий пристрій для видалення ізоляції з кабелів зі зшитого поліетилену. Він має прямий, а також конусний ножі.
Розрізняють також кишеньковий мініатюрний стрипер, який легко розміщується в кишені. Крім цього, для очищення кабелів від ізоляції часто використовується і просте пристосування, виготовлене своїми руками. Для виконання щоденної роботи у сфері виробничої електрики можна використовувати автоматичний інструмент. А для домашньої роботи достатньо буде напівавтоматичного стрипера.
Де замовити стрипери в Україні
Купити якісні зйомники можна у нашому інтернет-магазині. Вас порадує широкий асортимент інструментів, доступна ціна та швидка доставка. Кожен представлений у каталозі пристрій має докладний опис, технічні характеристики, а також фотографії. Таким чином, ви зможете підібрати та замовити якісне обладнання за оптимальною ціною.
Ціни на стріппери
Часті питання про стріппери
📢 Які стріппери найдешевші ?
🔥 Які стріппери відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії стріппери:
🛒 Які стріппери з найбільшою знижкою ?
Товари з найбільшою знижкою з категорії стріппери:
💸 Яка ціна на стріппери у 2024 році ?
Ціни на стріппери у 2024 році:
- Мінімальна ціна: 95₴
- Максимальна ціна: 7560₴
- Середня ціна: 1057₴