Бензогенератори на три фази (380 В)
Бензиновий трифазний генератор - це високопродуктивний професійний пристрій, призначений для живлення електричного обладнання. Належить до універсальної техніки, оскільки подає електроенергію до однофазних та трифазних споживачів струму.
Трифазні бензинові генератори по конструкції нічим не відрізняються від найпоширеніших однофазних моделей. Вони оснащені потужним бензиновим приводом. Вбудований альтернатор, який працює за тим самим принципом вироблення струму.
Всі зазначені елементи розміщені всередині металевої рами або шумопоглинаючого корпусу. Зовнішню відмінність бачимо на панелі керування. На ній, як правило, розміщено дві розетки. Одна призначена для живлення обладнання 380В, а інша - для електричної техніки на 220В.
Відмінні риси трифазних генераторів
При підключенні однофазних користувачів слід пам'ятати про такі неминучі явища:
- Розподіл потужності. Кожна з трьох фаз видає лише одну третину від загальної потужності. Якщо потужність 6 кВт, то на кожній фазі отримаємо лише 2 кВт. Тобто однофазний інструмент, який вимагає 3-4 кВт потужності, працювати ніяк не буде.
- Перекіс фаз. Підключити три прилади 220 одночасно можна. Але при цьому різниця в їхній потужності повинна становити не більше 25%. Якщо у пилососа потужність 2 кВт, а у холодильника 1 кіловат (тобто різниця становить цілих 50%), то їх неможливо підключити в один час.
При установці АТС (автоматики) також необхідно правильно розрахувати схеми підключення електричного обладнання за трьома лініями.
Де застосовується трифазний бензогенератор
На великому будівництві для швидкого та ефективного виконання завдань задіюють потужні будівельні інструменти: дрилі, перфоратори, бетономішалки, шліфувальні машини, каменерізи тощо. Частина вимагають мережі 380 Вольт.
А будівельні об'єкти здебільшого розташовані у місцях, де електрична мережа відсутня. Для якісної роботи трифазних електроінструментів використовується трифазний бензогенератор. Він є основним джерелом живлення.
Такі ж агрегати потрібні на підприємствах, у цехах, де працюють габаритні верстати на 3 фази. У такому випадку електростанція використовується як резерв.
Вона запускається (в ручному режимі або автоматично), коли електроенергія в основній мережі вимикається.
Для побутового застосування електростанція на три фази буде актуальною лише за умови, якщо в будинку є різні за фазою прилади. Інакше її використання невигідне та досить клопітке.
Переваги та недоліки бензинового генератора 380В
До плюсів 3-х фазного бензинового генератора відносимо:
- Можливість підключити прилади та обладнання, що потребують різних фаз.
- Висока продуктивність. Малопотужних моделей не буває. Показник становить 5-6 кВт та вище.
- Професійний клас роботи (надійність, витривалість).
Мінуси проявляють себе лише за підключенні користувачів на 220В. Вони в тому, що потужність ділиться на 3, а паливо використовується на весь потенціал пристрою.
До недоліків зараховують високу ціну. Але вона виправдана, якщо трифазний бензогенератор використовується для обладнання такої самої фазності. Тут він незамінний.
Якщо йдеться про живлення однофазних приладів, то варто подумати та зробити необхідні розрахунки, які допоможуть визначити, чи варто купити універсальний агрегат чи краще користуватися стандартним 220 Вольт.