Іноді є необхідність прокласти отвір у залізобетонних конструкціях за допомогою потужного та масивного інструменту, як перфоратор. Тут важливо знати, що для такого інструменту потрібні специфічні свердла, що відрізняються конструкцією хвостової частини.
Алмазна коронка по бетону для перфоратора: що потрібно знати
Пристрій є конструкцією з особливо міцних сплавів, має циліндричну форму різної довжини і діаметра, і ріжучу частину (свердло і зуби коронки) з покриттям з синтетичних алмазів. Відмінною конструктивною особливістю таких насадок є їх хвостова частина. Така коронка для перфоратора може бути двох типів:
- Алмазна коронка SDS plus - встановлюються на побутові перфоратори;
- Алмазна коронка SDS max, діаметром 20 мм - розхідник для інструменту професійного класу.
Алмазна коронка для перфоратора вигідно відрізняється від звичайних коронок твердосплавних тим, що їй не страшна зустріч з арматурою та іншими металевими вкрапленнями в бетонних конструкціях. Будь-яка інша коронка при такому зіткненні може бути зіпсована.
За способом різу вони бувають:
- для сухого свердління (з бічними отворами), при їх використанні для тривалої експлуатації важливо стежити за якістю мастила;
- для мокрого свердління, у процесі якого подається вода, що сприяє своєчасному охолодженню і, як наслідок, продовжує експлуатаційний термін приладу.
Досвідчені майстри для продовження терміну використання таких коронок і зменшення кількості пилу, що виділяється, зволожують обидва види коронок. Це особливо актуально у моделях із припаяними краями. Крім того, алмазні коронки для перфораторів, на відміну коронок для дрилів, деякі з них можна задіяти в ударному режимі.
Область застосування
Алмазні коронки для перфоратора затребувані у будівельних та електромонтажних роботах, коли є необхідність висвердлити глухий або наскрізний отвір великого діаметру в конструкціях для встановлення розеток та вимикачів, а також прокладання різноманітних комунікацій. Крім цього, їх використовують при роботі з гранітом або асфальтом.
На що звернути увагу під час вибору?
Визначаючись із вибором, потрібно, перш за все, врахувати тип поверхні, з якою доведеться працювати, а крім цього:
- на тип патрона перфоратора і, виходячи з цього, тип хвостовика коронки;
- діаметр і довжина - найбільш популярними є коронки 68 мм, але в модельному ряду є пристрої 110, 120, 130 і 150 мм, при цьому довжина чаші може досягати до півтора метра;
- спосіб охолодження (мокрий різ переважно).
Окремо про ціну: якщо ви плануєте епізодичний домашній ремонт, можна обійтися бюджетною коронкою. Для професійного тривалого та регулярного застосування підбирайте фірмову, нехай і не дешеву модель.
Як купити алмазну коронку для перфоратора?
Вибрати і купити коронку, що сподобалася, краще в інтернет-магазині З Торгом. У нас один із найширших асортиментів в Україні. А ще - доступні ціни, гарантія якості та доставка по Києву в день продажу.