Якість електроенергії в міських умовах в Україні безперечно вища, ніж у сільській місцевості, але все ж таки, побутова техніка та електроніка, різною мірою, чутлива до рівня напруги в мережі. Постійне або часте зниження, підвищення або різкі стрибки може не відразу, а через якийсь час, позначиться на техніці.
Коротко розглянемо найпоширенішу техніку, яка є у більшості квартир, їхня залежність від якості вхідної напруги та можливі наслідки:
- Холодильник. При тривалій зниженій чи підвищеній напрузі скорочується робочий ресурс основного і найдорожчого блоку - компресора. Більше 10% від номінального значення 220В - спрацює захист і холодильник відключиться.
- ТБ. Сучасні моделі оснащені імпульсними блоками живлення, що згладжують плавні зміни напруги, але від значних стрибків вони не врятують.
- Комп'ютери. Як і в телевізорах, ПК, моніторах, ноутбуках встановлюють імпульсні БП, але при сильних стрибках вони «горять».
- Кондиціонер (обігрівач, зволожувач). Погана напруга згубно впливає на електродвигун, який з часом може вийти з ладу. При низькій напрузі апарат не виконуватиме свою функцію на повну потужність - охолоджувати, обігрівати і т.д.
Нестабільна напруга, різкі стрибки вгору-вниз, якщо не відразу, то через якийсь час призведуть до поломки електродвигуна, компресора, блоку живлення. Техніка, чи то посудомийна машина, мікрохвильова піч, праска, пилосос, пральна машина не зможуть повноцінно працювати. При короткочасній високій напрузі автоматика, звичайно, може вимкнути техніку, але це не вихід. Потрібно купити стабілізатор напруги для квартири.
Стабілізатор напруги для квартири: види
На ринку представлені, в основному, такі типи стабілізаторів для квартири: релейні, симісторні та тиристорні (електронні), сервопривідні (електромеханічні).
Розглянемо основні переваги та недоліки кожного:
Тип стабілізатора |
Переваги |
Недоліки |
Релейні |
|
|
Симісторні, тиристорні (електронні) |
|
|
Сервопривідні (електромеханічні) |
|
|
Крім того, дані пристрої можна підрозділяти за типом установки: підлогові, настінні, портативні (переносні).
Як правильно підібрати стабілізатор для квартири
Отже, з необхідністю покупки визначилися і уявляємо, який тип стабілізатора підійде для міської квартири. Тепер необхідно підібрати потужність, яка безпосередньо залежить від техніки, яка потребує стабільної та якісної напруги. Це зробити не так складно, потрібно тільки знати споживану потужність кожного елемента, яка вказана в паспорті пристрою або на шильдику.
Наприклад: телевізор (100 Вт) + холодильник (300 Вт) + комп'ютер (200 Вт) + кондиціонер (600 Вт) = 1200 Вт.
На саму критичну техніку можна самостійно підібрати невеликий однофазний стабілізатор. При цьому слід враховувати, що є номінальна та пускова потужність, яка може значно перевищувати номінальну.
Можливо також повністю підключити всю побутову техніку, електроніку, освітлення на вході в квартиру.
Перед вибором конкретної моделі, радимо скласти докладний список техніки, що підключається, і звернутися до фахівця, який перед продажем проконсультує і здійснить точні розрахунки. Установка такого обладнання на всю квартиру - дуже відповідальна справа.
Підібрати стабілізатор напруги на квартиру допоможуть кваліфіковані спеціалісти в інтернет-магазині З Торгом у Києві.