Стабілізатор напруги для дому - це найкращий спосіб продовжити життя не лише побутовим приладам, а й кожній лампочці. Сучасна техніка дуже чутлива до перепадів напруги та найчастіше ламається через це. Не кожному телевізору чи холодильнику вдається пережити високовольтний сплеск струму. Замість того, щоб постійно витрачатися на ремонт обладнання, краще забезпечити йому безпечне та високоякісне енергоживлення. Зробити це просто, якщо підібрати правильний випрямляч.
Який потрібен стабілізатор напруги додому?
Перше, із чим варто визначитися - спосіб підключення. Якщо ви хочете підключити тільки комп'ютер або котел, наприклад, підійде мережева модель. Вона малопотужна, компактна та розрахована на одного споживача. Відрізняється доступною ціною та працює від мережі через розетку. Це відмінний варіант як для приватного будинку, квартири, так і для дачі.
Другий спосіб підключення - магістральний. Такий домашній стабілізатор напруги оснащується клемами та підключається до розподільного щитка. Його стабілізаційний вплив поширюється усім споживачів електроенергії - прилади освітлення, холодильник, електроплиту тощо.
Він може бути підлоговим та настінним. Перший завжди потужніший і габаритний, а другий займає менше місця, але і менш потужний, що природно.
Але вибирати стабілізатор, спираючись лише метод підключення, неправильно. Існує маса нюансів, про які багато хто може і не здогадуватися. При виборі обов'язково потрібно визначитися з:
Різновидом вирівнювача. Їх існує кілька, серед яких найбільш затребуваними є:
- Релейні. Недорогі, ремонтопридатні та з відмінним показником швидкодії. Вони зберігають працездатність за будь-якої температури середовища і є невибагливими.
- Сервопривідні. Ще один доступний дачний варіант. Електромеханічні стабілізатори напруги для дачі відрізняються високою точністю стабілізації та безступінчастим регулюванням. Але підключати комп'ютер до них не рекомендовано.
- Електронні. Одні з найпопулярніших. Напівпровідникові випрямлячі - симісторні та тиристорні, швидко спрацьовують, але корекція струму ступінчаста. Відхилення вирівнювання норми не вище 1%.
- Інверторні. Сучасна новинка, що характеризується швидкодією, точністю, низьким рівнем шуму та плавним регулюванням напруги. Однак низькі температури впливають на інвертор не найкращим чином.
Потужність. Якщо ви вирішили придбати мережевий різновид нормалізатора, з ним проблем не буде. Розрахувати майбутнє навантаження на нього не становитиме проблем. Але при магістральному підключенні доведеться трохи спантеличитися, щоб стабілізатор витримав навантаження. Щоб розрахунки були точними:
- складіть список всієї електротехніки в будинку (внесіть і ті пристрої, які включаються періодично);
- підсумуйте потужність кожного приладу лампочки і не забудьте про пусковий струм;
- накиньте щонайменше 20% запасу.
Цифра, яка вийшла у вас в результаті - є та потужність стабілізатора для монтажу на введенні будинку.
- Фазність. У приватному домоволодінні енергетичний стандарт - 220 Вольт. Зрозуміло, що для однофазної мережі потрібен такий самий випрямляч. 380 Вольт зустрічаються рідко. В основному, це верстати, дровоколи або подрібнювачі гілок. Якщо є необхідність і бажання убезпечити їх, то потрібно вибирати серед трифазних нормалізаторів.
- Точність вирівнювання напруги. У продажу доступні три варіанти:
- 5-10%;
- 3-5%;
- 1-3%.
Золота середина - 3-5%. Для побутової техніки цей показник добрий. Його цілком достатньо. Те, що нижче, є малоефективним, а гроші все одно за нього потрібно заплатити. Для високоточного обладнання підійде останній варіант, але в більшості будинків такого немає, тоді й переплачувати не варто.
Де придбати домашні стабілізатори в Україні?
Вигідна та безпечна покупка - в інтернет-магазині З Торгом. Офіційне співробітництво з компаніями-виробниками дозволило нам пропонувати клієнту техніку широкого цінового діапазону. Ми продовжуємо знаходити надійних партнерів та поповнювати каталог якісним товаром. Тисячі клієнтів у цьому вже переконалися, повертаючись до нас знову і знову.
Для замовників у нас:
- доставка по Києву та країні;
- вигідні умови кредитування;
- кілька способів оплатити покупку;
- на обмін/повернення 30 днів;
- часто діють акції.