Швонарізник електричний - економічний і продуктивний
Електричний швонарізник - це невеликий за розмірами та зручний у роботі інструмент, призначений для різання твердих покриттів (бетону, асфальту) на обмежених площах ділянках або в закритих приміщеннях. Робота з ним можлива лише в місцях, де є електрична мережа. Часто, через компактність і маневреність, швонарізчик використовують і на будівельних об'єктах, де розетки немає. В цьому випадку для живлення використовують малопотужні генератори.
Електрична машина для різання асфальту є невеликим і легким технічним пристроєм. Складається з жорсткої рами на колесах, рукояток керування, електромотора та ріжучого диска. Диск використовується різного діаметра, від нього залежить глибина проникнення. Різ можливий на глибину від 24 см до півметра. Щоб коло не перегрівалося, є охолодний бак із водою.
Інструмент професійний. Часто використовується для нарізування температурних або деформаційних швів під час укладання бетонної підлоги. Ідеальний для ремонту асфальтного покриття (наприклад, під'їздів) біля будинку. Діє дуже акуратно і продумано, якість роботи не йде в жодне порівняння з відбійним молотком. Електроасфальторіз вирізає прямокутник на місці тріщини, який потім заливається смолою та бітумом. Також добре зарекомендував себе під час прокладання комунікацій у будинках - труб, кабелів. Застосовується і для демонтажу перекриттів та фундаменту.
Різновиди
За параметром потужності електричний нарізник швів дещо поступається бензиновим аналогам. Але сьогодні у Києві та Україні представлений найширший вибір потужностей: від 7 кВт до 30 кВт. Для складних та об'ємних завдань варто купити потужнішу модель для бетону, що прорізає на велику глибину - 51 см. Пристрої відрізняються габаритами - вагою та розмірами. Чим більша їхня маса, тим вони продуктивніші. Відповідно, і прорізають поверхню на збільшену глибину: Розрізняють три групи:
- 100-200 кг ваги, ріжуть на 25-30 см. Хороший для використання в домашніх умовах.
- 200-400 кг - роблять шов на 35-40 сантиметрів углиб. Оптимальні для будівництва будинків. Нарізають шви як горизонтально, так і вертикально.
- 500 і вище кг - максимальна глибина, 50-51 см. Це різьбярі швів - важкоатлети серед електричного обладнання. Призначені для великих обсягів робіт, оснащені гідравлічною подачею алмазного диска та таким же гідравлічним приводом на колеса.
Дана техніка здебільшого трифазна. Живиться від мережі 380В. Для робіт біля будинку варто вибирати однофазні машини від 220В, оскільки трифазна розетка - це прерогатива великих цехів та підприємств. Двигун завжди має систему захисту від перепадів напруги та перегріву.
Крім габаритів та фазності, при виборі потрібно врахувати кілька факторів:
- Чи є регулювання глибини різання?
- Чи регулюються ручки за висотою?
- Який максимальний діаметр можна встановлювати?