Перевага поливу-дощування полягає у максимальній імітації природного дощу. На нього відмінно відгукуються овочеві та декоративні культури, що потребують не тільки зволоження кореневої системи, а й повітря. Особливо актуальним є такий вид зрошення при стійкій високій температурі в ранковий і вечірній час. Такий спосіб зрошення дозволяє зволожувати повітря, що особливо важливо для таких рослин, як капуста, огірки, салатні культури. Не обійтися без нього і для газону.
Існує кілька видів дощового зрошення, відповідно і типів поливальних установок. Один з них - імпульсний зрошувач (зрошувач фрегат).
Свою назву він отримав від порційної, пульсуючої подачі води через певний інтервал часу. Імпульсні зрошувачі для поливу дозволяють розширити діапазон зрошуваної площі до 20 метрів (залежно від моделі, що використовується).
Принцип дії
Імпульсний зрошувач, обертаючись, викидає струмінь води під кутом до горизонту із заданою циклічністю. За бажання таким модулем можна здійснювати круговий або статичний метод поливу. Розбризкування води починається з периферії ділянки, поступово звужуючись. У різних моделях можна зафіксувати кут обертання та нахил сопла.
Відмінною рисою таких пристроїв є:
- стійкість їх до засмічення;
- багатоканальність поливу (залежить від кількості форсунок);
- великий радіус дії (при тиску води від 2 атм);
- рівномірний полив без застою води;
- можливість їхнього підключення послідовно в одну систему.
На що звернути увагу під час вибору?
- Пластик чи метал? Плюси металевих моделей - у точності налаштувань поливу та міцності. Мінуси - схильні до корозії, неприємно працювати з дуже холодною водою, велика вага. Пластик - найдешевший, не боїться корозії, легкий. Однак, налаштувати певні параметри поливу складніше, не відрізняється довговічністю. Найкращий фрегат для поливу - пластик+метал. З металу роблять найзначніші частини, з пластику - другорядні. Так досягається оптимальне поєднання «ціна/якість».
- Кількість форсунок визначає чисельність водяних струменів. Експерти стверджують, що чим їх більше, тим краще для поливу городу.
- Радіус (від 5 до 20 м), площа та кут (0-360 град.) поливу. У поливалки-фрегат ці показники залежать від тиску води у системі, вибраного режиму та конструктивних особливостей приладу.
- Тиск. Для ефективного поливу мінімум 2 бар, максимум - 6 бар.
- Спосіб встановлення. Зрошувач фрегат найчастіше фіксується у ґрунті за допомогою спеціальної ніжки. Можна встановити пристрій на платформі чи штативі. Спосіб фіксації модуля впливає на параметри п.З.
- Додаткові опції та комплектація. Сюди можна зарахувати:
- знімні форсунки;
- фільтр;
- штанга;
- адаптер та ін.
Рекомендуємо купити імпульсний зливник, що сподобався вам, за найоптимальнішою ціною в Україні в інтернет-магазині З Торгом. У нас у продажу добротна сертифікована та перевірена продукція від різних виробників. Ми допоможемо зробити правильний вибір, забезпечимо обслуговування на найвищому рівні.
Ціни на імпульсні дощувачі
Часті питання про імпульсні дощувачі
📢 Які дощувачі для поливу найдешевші ?
🔥 Які дощувачі для поливу відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії дощувачі для поливу:
🛒 Які дощувачі для поливу з найбільшою знижкою ?
Товари з найбільшою знижкою з категорії дощувачі для поливу:
💸 Яка ціна на дощувачі для поливу у 2025 році ?
Ціни на дощувачі для поливу у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 44₴
- Максимальна ціна: 2299₴
- Середня ціна: 511₴