Зрошувач для газону - частина автоматичної або шлангової систем поливу, що використовується для розсіювання води з метою більш ефективної доставки життєво необхідної вологи до коріння трави. З правильно підібраною насадкою трав'яний покрив навіть у посушливу погоду буде пишним та здоровим. Поливалки все активніше використовуються у приватних домогосподарствах. Зробити вибір новачкові не просто, адже різноманітність насадок для поливу здатне ввести у ступор. Кожна розрахована на різну площу, має як переваги, так і недоліки.
Зрошувач для поливу газону: плюси та мінуси застосування
Ще кілька років тому поливальним пристроєм користувалися небагато. В Україні системи автоматичного поливу не мали особливої популярності. Дехто й досі не розуміє, навіщо витрачати гроші, якщо траву можна просто полити зі шланга. Але використання дощів як в автосистемі, так і в парі зі шлангом гарантує деякі переваги:
- Зручність. Зусилля користувача практично не потрібні. Навіть для поливу великої ділянки потрібно мінімум часу.
- Точна імітація дощу. Поливалка для газону не просто підливає воду в корінь, а насичує вологою саму зелень, змиває з неї пил, що сприяє кращому розвитку.
- Раціональна витрата водного ресурсу. З дощувальними насадками витрата води в рази менша, ніж при звичайному поливанні зі шланга. Це чудовий спосіб зекономити і воду, і свої фінанси.
- Рівномірне зрошення. Краплі максимально рівномірно розподіляються по території, що створює однакові умови зростання та розвитку газонної трави.
- Простий монтаж. Для встановлення не потрібні спеціальні знання. Все можна зробити своїми руками.
Із недоліків виділяють високу ціну. Але сьогодні представлено велику різноманітність виробників та моделей, що дозволяє підібрати бюджетний, але надійний та довговічний зрошувач. Також він потребує технічного обслуговування. Варто регулярно чистити форсунки, фільтр та й просто проводити візуальний огляд.
Насадка для поливу газону: яку і для чого вибрати?
Площа та форма ділянки у всіх різні, тому не завжди виявлять однакову ефективність на великій та невеликій території. Щоб полив доставляв рослинності користь, необхідно підібрати відповідний зрошувач.
Існують такі основні типи поливалок:
- Роторні. Нерухлива конструкція оснащена головкою, що обертається. Розрахована на площу близько 30 кв.м. Частина моделей може регулювати сектор поливу, а в деяких така функція відсутня. Функціональна особливість впливає і на вартість, і зручність експлуатації. Віддавайте перевагу моделям із вбудованими фільтрами, щоб уникнути засмічень.
- Віялові. Також називаються статичними та є повністю нерухомими. Всебічне розпилення води відбувається під впливом тиску. Водний струмінь щадний, завдяки чому розпилювач для поливу газону підійде для ніжних рослин і не нашкодить їм. Максимальна дальність дії становить 6 м. На великій ділянці встановлюють кілька зрошувачів.
- Імпульсні. Головна їх перевага у стійкості до засмічень, що продовжує термін експлуатації та спрощує обслуговування.
- Кругові. Відрізняються простотою та надійністю. Справляються з поливом території до 10 м. Радіус дії залежить від тиску води у системі. Основа зрошувача статична, а головка обертається, що дає рівномірне зрошення з усіх боків.
- Осцилюючі. Розроблено спеціально для газону прямокутної форми. З ними можна розраховувати на роботу дальністю до 20 м. Пристрій можна встановити на штатив та поливати високі рослини - чагарники, плодові дерева.
Де придбати розпилювач для газону?
В інтернет-магазині З Торгом великий вибір продукції для догляду за садом та городом. У продажу зрошувачі від вітчизняних та європейських виробників. Пропонуємо лише 100% оригінал, будучи офіційними представниками компаній в Україні.
Для зручності замовників доставка можлива в межах країни. Провести оплату можна кількома способами:
- через "Приват24" або термінал;
- на картку банку;
- готівкою.
За потреби можна оформити покупку у кредит чи розстрочку. Це зробить придбання і корисним, і практично не обтяжить сімейний бюджет.