Дизельний генератор з функцією АВР (ATS)
Дизельгенератори з автоматичним запуском - це потужні установки, необхідні для вирішення складних завдань, їм під силу забезпечувати безперебійним живленням складне обладнання, кілька верстатів і підтримувати безперебійну роботу безлічі приладів великого приватного будинку. Їхньою головною особливістю є можливість запуску без участі людини. Напруга зовнішньої мережі може вимкнутись у будь-який момент, наприклад, коли господарів немає вдома. Установка з ATS стане в нагоді для власників приватного бізнесу, запуск генератора автоматично зможе забезпечити живленням холодильники та комп'ютери, чим підтримає їхню безперебійну роботу та збереже техніку в безпеці.
Особливості конструкції
Генератори з автоматичним введенням резерву мають електронний блок і вбудований пристрій, який виконує, що надходять з команди. Мікропроцесор встановлюється окремо, його завдання - відстежувати характеристики зовнішньої мережі. Як тільки зникне стаціонарна напруга, віддається команда на запуск двигуна дизельного генератора. Виконавчий блок здійснює старт двигуна. Він може запустити попередній розігрів палива. Ця функція потрібна при низьких температурах, оскільки дизель має звичай густіти, а це ускладнює старт. Розігрівання карбюратора покращує характеристики палива, що забезпечує легке займання суміші. Далі електроніка направляє живлення на підключені прилади та обладнання автоматично при відключенні світла. Унікальний блок, виготовлений на основі сучасних технологій, продовжує контролювати стан мережі. З відновленням напруги, напрям живлення перемикається, зовнішні споживачі переходять на обслуговування від стаціонарної мережі. Є моделі, в яких передбачено лише запуск генератора. З появою мережі вони не відключаються, а продовжують працювати і спалювати дизельне паливо. Звичайно, це не є економічним і збільшує витрати на обслуговування агрегату.
Порівняння позитивних і негативних сторін дизельних генераторів
Переваги генераторів з вбудованою автоматикою очевидні, вони контролюють весь процес роботи, звільняючи власника від постійного спостереження. Плюси також полягають у тому, що хоч би якими були дії оператора швидкими, пройде кілька секунд, якщо не хвилин, до підключення обладнання. Електроніка зможе запустити двигун за секунду і навіть за нікчемні частки секунди, що може бути не актуальним для звичайних побутових приладів, зате грає вирішальну роль у роботі складного обладнання та медичної апаратури. Оберти двигуна досягають максимального значення за кілька секунд. Швидкість підключення визначає вартість установки. Чим менше часу відпускається для старту двигуна, тим дорожче коштує дизельний генератор. Мікропроцесор здійснює контроль за якістю енергоживлення і паралельно заряджає акумуляторну батарею. За бажанням, заводські налаштування можна змінити, налаштувати їх, виходячи з власних вимог та складності поставленого завдання. Можна підключати або вимкнути споживачів за допомогою Інтернету, мобільного телефону або інших мобільних програм. У дизельгенератора є недоліки. Наприклад, дещо більша вартість по відношенню до простих генераторів. Крім того, потрібне постійне технічне обслуговування. Мінуси обладнання можна продовжити. Адже треба підтримувати постійну температуру та вологість приміщення. Необхідні параметри обов'язково прописуються в техпаспорті і мають обмежені межі. Придбати надійне обладнання необхідно у офіційного представника. На території України є кілька спеціалізованих центрів, професійні фахівці яких допоможуть розібратися серед тонкощів технічних характеристик, купити та оформити швидку доставку.