Для активації росту рослин, що ростуть у теплицях і на вулиці, використовують комплексні добрива. На сьогодні є 2 категорії - органічні та мінеральні добрива. Останній тип можна використовувати як у рідкому, так і в сухому вигляді.
Купити мікроелементи для рослин можна в будь-якому магазині в розділі сад-город. В інтернет-магазині Storgom представлений широкий асортимент добрив мінеральних з доставкою по Україні.
Для чого застосовуються мінеральні добрива?
Вони забезпечують необхідними мікроелементами і поживними речовинами рослини, сприяючи їхньому здоровому росту, розвитку і рясному плодоношенню.
Які є види мінеральних добрив?
- Азотні (N). Ці добрива призначені для стимуляції росту зеленої маси і поліпшення зовнішнього вигляду рослини. Вони містять карбамід або сечовину, сульфат амонію, аміачну селітру та інші сполуки азоту. Ці добрива зазвичай випускаються у вигляді гранул, кристалів або рідини. Рекомендовано їх застосовувати ранньою весною, влітку, коли рослини найбільш активно ростуть і розвиваються.
- Фосфорні (P). Фосфор є одним із важливих елементів для кореневої системи рослини, сприяючи укоріненню, утворенню квіток і плодоношенню. Фосфорні добрива випускаються у вигляді гранул, кристалів або рідини. Їх рекомендується вносити в ґрунт перед посадкою рослин, навесні та восени.
- Калійні (K). Калій необхідний для зміцнення клітинних стінок рослин, поліпшення водного балансу, підвищення стійкості до стресових умов і утворення якісних плодів. Застосовуються в другій половині сезону вегетації.
- Складнозмішані. Комплексні добрива (NPK) мають у складі в різних пропорціях азот, фосфор і калій. Їх синтезують за допомогою фізичної та хімічної обробки простих мікроелементів. Сюди належать нітроамофоска, азофоско, калійна селітра та ін. склади.
- Мікродобрива - це додаткові мікроелементи (бор, марганець, цинк).
Які виділяють переваги мінеральних добрив?
- Зручна форма випуску. Ви можете вибрати добриво в гранулах, рідині, гелі тощо.
- Багато мінеральних добрив доступні за ціною і наявністю в магазинах все для городництва і садівництва.
- Застосування мінеральних добрив сприяє збільшенню врожаю за рахунок забезпечення рослин необхідними поживними речовинами.
- Деякі мінеральні добрива містять компоненти, які допомагають захистити рослини від шкідників і різних захворювань.
Варто пам'ятати і про недоліки мінерального добрива:
- Накопичення в ґрунті.
- Вплив на якість води, повітря.
- При неправильному використанні погіршується якість землі.
Як вибрати мінеральні добрива?
- За складом. Вибирайте добриво комплексне, яке містить необхідні мікроелементи під конкретну рослину.
- За принципом дії. Вирішіть, потрібно вносити добрива під корінь або ж на листя. Листові добрива діють швидше, кореневі забезпечують більш тривале живлення рослин.
- Форма випуску. Підберіть препаративну форму, яка найбільш зручна для вас: гранули або кристали для внесення в ґрунт, рідина для підживлення листя або спрей для обробки всієї поверхні рослини.
Правильний вибір мінеральних добрив і своєчасне їх застосування допоможе забезпечити рослини всім необхідним для здорового росту і розвитку. У продажу є недорогі, але дієві препарати для підживлення дерев, кущів, розсади, квітів та інших рослин. Ціна залежить від виробника (як Agrecol, Compo тощо), об'єму, складу добрива.