Азот добрива широко використовуються для підживлення багатьох рослин. Азотними добривами підгодовуються практично всі рослини, оскільки азот є одним з основних елементів, необхідних рослин для зростання та розвитку.
Купити добриво азот можна у будь-якому спеціалізованому інтернет-магазині, наприклад, у Storgom, з доставкою по Україні.
Переваги використання азотних добрив:
- Добрива з азотом краще насичують рослини корисними мікроелементами, ніж органіка.
- Стимулюють активне зростання. Азот сприяє зростанню зеленої маси, зміцнюючи рослину загалом.
- Підвищують урожайність. Своєчасне внесення азотних добрив покращує формування плодів, насіння.
- Поліпшують якість рослин. Азот надає здорового зовнішнього вигляду рослинам.
Які є види азотних добрив?
- Карбамід чи сечовина. Це одне з найпоширеніших азотних добрив. Воно містить найвищий відсоток азоту (46%). Використовується для дерев, овочів, зернових культур.
- Сульфат амонію. Це добриво містить 20.5% азоту в формі амонійної.
- Аміачна селітра - високоякісне азотне добриво, що містить 34% аміачного та нітратного азоту.
- Натрієва селітра. У складі йде до 16% азоту у нітратній формі.
- Кальцієва селітра містить 14% азоту у нітратній формі. Застосовується як додаткове добриво для садово-городніх культур.
- Калійна селітра має у складі 13% азоту у нітратній формі. Дане добриво містить також калій. Його використовують для підживлення перцю, помідорів, фруктових дерев.
Сфера застосування азотних добрив:
- Листові культури. Азот особливо важливий для рослин, у яких активно розвивається зелена маса, наприклад, вічнозелені насадження та інші декоративні рослини, зелень (листя салату, шпинат) та ін.
- Плодові та ягідні культури. Хороший запас азоту сприяє розвитку зелені, що позитивно впливає якість і кількість плодів.
- Газон. Регулярне добриво азотом допомагає траві бути стійкою до стресових умов, швидкого відновлення після обрізки або несприятливих погодних умов.
- Для кімнатних рослин. Він сприяє утворенню зелені, підтримує здоров'я рослин та стимулює їх зростання.
Коли застосовується азотне добриво?
- Весною. Початок вегетаційного періоду є оптимальним часом для внесення азотних добрив, оскільки це сприяє активному зростанню та розвитку рослин.
- Влітку. Під час активного росту та формування плодів азотні добрива допомагають підтримувати високу врожайність.
- Восени. Перед зимовим періодом рослини зберігають поживні речовини в корінні та стеблах.
При виборі азоту добрива для кімнатних або вуличних рослин слід звернути увагу на:
- Склад. Добрива крім азоту можуть містити й інші необхідні елементи живлення, такі як фосфор, калій, а також мікроелементи (магній, кальцій, залізо та ін.). Підбираються кошти залежно від сезону та стану рослин (активне зростання, цвітіння, плодоношення).
- Форма випуску. Азот для рослин може бути представлений у різних формах - рідини, гелі, гранулах, порошках або капсулах. Вибір препаративної форми залежить від зручності використання та специфіки ґрунту.
- Дозування та спосіб застосування. Звертайте увагу на рекомендації виробника щодо дозування добрив та способу їх внесення. Деякі азотні добрива підгодовуються під корінь, інші можуть застосовуватись листовим способом.
- Тривалість дії. Деякі добрива мають тривалу дію, що дозволяє знизити частоту підживлення. Це може бути зручно для садівників, особливо якщо у вас немає можливості витрачати багато часу на догляд за садом та городом.
- Репутація та відгуки. При виборі добрив поцікавтеся реальними відгуками інших садівників. Досвідчені та перевірені бренди часто пропонують якісні та ефективні добрива.
Ціна залежить від перерахованих вище факторів — виробника, обсягу, складу, форми випуску та ін. У продажу є величезна кількість недорогих мінеральних комплексів для підживлення рослин.