Використання теплових гармат для створення натяжної стелі зараз є звичайною справою. Саме за допомогою цього інструменту вдасться зробити якісний та довговічний монтаж. Натяжні стелі іноді роблять замість гіпсокартонних конструкцій, так як вони мають головну перевагу - швидке вирівнювання стелі та приховування всіх дефектів, зазорів та технічних виступів. Вінілове покриття розігрівається за допомогою теплого повітря та натягується на металевий або пластиковий профіль. Температура розігрітого повітря має становити 60-70 град.
Види теплових гармат
Теплова гармата для натяжної стелі вибирається виходячи з умов, в яких буде здійснюватися експлуатація, площі кімнати та можливості здійснювати вентиляцію приміщення. На сьогоднішній день допустиме застосування трьох видів гармат:
- Електричні;
- Газові;
- Дизельні.
Найменшою популярністю користується дизельний варіант, тому що виробляє вихлопні гази, небезпечні для здоров'я людини. Такі гармати треба використовувати тільки в приміщеннях, що добре провітрюються, що неможливо для монтажу натяжних стель.
Газова гармата для натяжних стель є найбільш прийнятним варіантом, тому що має ряд переваг:
- Висока продуктивність;
- Маленькі розміри агрегату;
- Повна чи часткова незалежність від електрики;
- Викид продуктів згоряння повітря мінімальний;
- Низька ціна, порівняно з дизельними агрегатами.
Є й недоліки:
- Має підвищену вибухонебезпечність;
- Вимагає регулярного провітрювання приміщення;
- Потрібне підключення газового балона, а це додаткові витрати.
Найбільш прийнятний, безпечний та зручний у підключенні варіант - це використання електричної теплової гармати. Відсутність неприємних запахів під час роботи та необхідності провітрювати приміщення підвищує цінність обладнання у будівельників. Компактні розміри дозволяють легко пересувати, переносити та транспортувати гармату з місця на місце або інші об'єкти. Працівник може легко підняти гармату та направити повітря у потрібне місце.
Проте є недоліки. Для роботи електричної гармати потрібне гарне джерело живлення. Не завжди достатньо мережі 220В. Споживання енергії в момент роботи агрегату дуже високе, тому одночасне функціонування іншого електричного обладнання виключається.
Конструкція та принцип роботи
Усі моделі, які існують на ринку, мало відрізняються одна від одної за конструкцією. Є деякі нюанси, що стосуються джерела живлення. Основною конструктивною особливістю є сталевий корпус у вигляді циліндра та опори, на які корпус ставиться. Усередині корпусу електричної гармати знаходиться ТЕН або спіраль, яка нагрівається і, відповідно, нагріває повітря, що проходить крізь неї.
У газовому приладі всередині розташовується пальник, вентилятор, шланг і запалювач. Обов'язково до гармати повинен підключатися балон із газом. Вентилятор затягує холодне повітря і жене його в камеру, де відбувається нагрівання. Потім гаряче повітря виходить назовні. Так як при горінні газового пальника витрачається кисень і виділяються відпрацьовані гази, приміщення треба періодично провітрювати, що в холодну пору може призвести до передчасного охолодження вінілової плівки.
Як вибрати потужність гармати?
Гармата для натяжних стель повинна задовольняти співвідношення потужності та площі приміщення. Також треба враховувати висоту стелі, стан будівлі, наявність системи опалення. У невеликих кімнатах, таких як кухня, спальня, ванна кімната і т.д. достатньо використовувати гармати потужністю 5-6 кВт. А ось для комерційних об'єктів краще використати потужну техніку.
Де придбати необхідне обладнання?
Купити потрібну вам модель можна в інтернет-магазині З Торгом. Продаж здійснюється за доступною ціною та з доставкою по всій Україні. Якщо виникли питання чи сумніви - телефонуйте за контактними номерами та наші фахівці допоможуть. Нам важливий кожен покупець, тому ми пропонуємо скористатися системою знижок або придбати якісний товар за акційною ціною.