Електричні снігоприбирачі - надійні помічники для невеликих ділянок
Електроснігоприбирачі використовують для своєї роботи живлення від мережі. Вони дуже легкі, зручні, а їх невисока вартість у поєднанні з унікальною простотою обслуговування робить цей варіант досить популярним і широко використовуваним серед населення. Це екологічно чиста і малошумна альтернатива снігоприбирача, який працює на рідкому паливі. Низька ціна пояснюється використанням менш дороговартісного електричного двигуна і відсутністю додаткових опцій: підігрів ручок, наявність фар та ін.
Основне завдання таких електричних машин - очищення невеликих прибудинкових територій або дачних ділянок від свіжого снігового покриву глибиною близько чверті метра. Характеризуються порівняно невеликою потужністю двигуна (від 2 до 5 к.с.), крім того, слід врахувати, що електропривід завжди менш потужний в порівнянні з бензиновим такої ж потужності.
Електричні снігоприбиральні машини мають кілька основних переваг:
-
невелику вагу, що дозволяє працювати навіть на даху будинку;
-
компактні і зручні розміри;
-
невибагливість в експлуатації;
-
низький рівень шуму двигуна;
-
екологічна чистота;
-
економність.
Для роботи потрібна всього лише розетка від побутової мережі 220 В. Підготовка до включення елементарна: ви під'єднуєте штепсель до розетки і натискаєте кнопку « Пуск » ;. Але саме прив'язка до електромережі і є найбільшим мінусом електроснігоприбиральних машин, оскільки мережевий кабель завжди обмежує радіус дії. Тому їх використання можливе недалеко від будинку: на тротуарі, плитці, терасі, газоні, у дворі багатоповерхового будинку. Можна використовувати подовжувач. За безпеку при роботі не варто переживати: світові виробники завжди роблять кабель з гідроізоляцією, щоб він не промок від снігу, а також передбачають наявність спеціальних кронштейнів, щоб кабель не плутався під колесами. Сучасні електричні двигуни захищені від перепаду напруги в мережі і від короткого замикання, тому служать досить довго.
Виходячи з особливостей використання, часто виробники роблять такі мережеві снігоприбирачі несамохідними. Але серед продукції провідних світових фірм з виробництва снігоприбиральних машин, таких як Al-ko, ALPINA, Daewoo, Forte, HECHT, Hyundai, IKRA Mogatec, Hyusqvarna, Iron Angel, Patriot, Stiga, Texas, ви зможете підібрати відмінні і недорогі самохідні моделі з приводом на колеса, з одною передньою передачею.
Електроснігоприбирачі запускаються ручним пуском (смиканням) або електростартером. Електричний пуск більш зручний.
Основні види
Для того, щоб визначитися з вибором електроснігоочисника, потрібно врахувати, що їх існує два основних види:
Електроснігоприбирач на колесах. Він складається з забірника снігу, розтруба, через який відкидається сніг, і м'якого гумового шнека. Снігозабірник має висоту не більше 25 см, тому високий покрив прибирати досить проблематично. Шнек виготовлений з щільної гуми. Іноді шнеки встановлюють металеві, але обов'язково з гумовими накладками. Такий шнек дуже дбайливо і ретельно чистить поверхні, навіть декоративне покриття, але ніяк не зможе впоратися з твердим обмерзлим снігом. Гніздо з морозостійкого пластика повертається на 180 градусів, напрямок викиду можна встановлювати самостійно, а ось відстань викиду – стандартна, до 6 м. Це не дуже багато, але для невеликих територій – цілком прийнятно.
Електрична снігоприбиральна лопата - більш простий вид електричного снігоприбирача. Її конструкція виконана таким чином, що сніг відкидається вперед, але відстань може бути до 9 метрів, що досить комфортно. Вона не самохідна, продуктивність її нижча, ніж у колісного пристрою, зате вона дуже зручна, легка, з нею без проблем справляються жінки, підлітки, літні люди.
Існують ще й акумуляторні електричні снігоприбиральні машини, очевидна перевага яких – відсутність прив'язки до мережі, вони пересуваються і очищають територію від снігу, не потребуючи розетки і кабелю. Так само, як і їх мережеві аналоги, вони оснащені прогумованим шнеком, здатним працювати тільки з м'яким снігом, що щойно випав.