Крайковий фрезер – компактний електричний інструмент призначений для формування крайки на дерев'яних деталях. Крайка - це край матеріалу. Обробка краю – важливий завершальний етап при виготовленні меблів, віконних рам, дверей. Виконує декоративну функцію, облагороджує виріб, надає йому завершеного вигляду. Цей електроінструмент має ще одну назву – триммер (від англійського слова trim, значення якого « приводити в порядок»). У нашому випадку мова йде про « приведення в порядок» краю дерев'яного матеріалу.
Крайковий фрезер - необхідний інструмент для мебляра
Ручні крайкові фрезери – це вузькоспеціалізовані пристрої. Фактично, вони створені для виконання однієї-єдиної задачі – зробити фігурні крайки на дереві. Тобто, призначення їх суто професійне. Незважаючи на це, прилади користуються великою пошаною у столярів, а відгуки користувачів в мережі завжди говорять про те, що звичайний фрезер не завжди може замінити крайковий.
Переваги перед універсальним видом
Існує помилкова думка, що крайкові фрезери – це укорочений варіант того ж класичного вертикального фрезера. Але, насправді, у тріммера є цілий ряд переваг, завдяки яким він несказанно хороший у роботі.
Перевагу йому надають через такі особливості:
- Він менший і легший, оскільки центр ваги зміщений і знаходиться поза межами краю.
- Значно маневреніший і дуже зручний у використанні.
- Підошва зменшена, що дає можливість працювати в обмеженому просторі.
- По поверхні триммер ведеться однією рукою. Це зручно тим, що відпадає потреба в жорсткій фіксації деталі, адже її можна утримувати іншою рукою.
- Потужність не велика, від 450 Вт до 750 Вт. Її вистачає для обрізки кромки, а плюс в тому, що зменшено габарити і споживання електрики.
- Частота обертання шпинделя дуже висока, складає 30-33 тис. оборотів в хвилину.
Особливості
Конструкція його включає основні елементи вертикального інструменту: голову з електричним мотором, підошву і ріжучу фрезу, закріплену цангою. Спеціальних фрез до окантувальних типів не потрібно. Використовується стандартна оснастка і цанга з хвостовиком 8 або 6 мм. Основні відмінності в розташованості і формі руків’я. Є одна основна ручка замість двох з боків, як у вертикального. Деякі моделі обладнані додатковою ручкою для кращого утримання і спрямування.
Якісні моделі від надійних виробників завжди мають певні функції, що полегшують роботу:
- Заміну підошви . Пряму круглу (або квадратну) підошву можна замінити на занурювану або нахилювану.
- Регулювання глибини. Можливе на занурювальній підошві. Її встановлюють перед роботою. Корпус фіксується на потрібній висоті. Для точності налаштування вертикального ходу є шкала.
- Паралельний упор. Він забезпечить точне ведення уздовж краю. Не є вкрай необхідним, тому що прилад можна вести і по направляючій.
- Адаптер для підключення порохотяга. Допоможе підтримати чистоту на робочому місці.
- Нахилювана підошва. Є не у всіх моделях. Зручно при роботі під кутом до поверхні.
- Регулювання частоти обертів. Виконується поворотом коліщатка.
- Електронне регулювання швидкості. Встановлено лише в дорогих моделях. Автоматично регулює обороти в залежності від твердості та товщини матеріалу.
Для чого потрібен крайковий фрезер
Він виконує типові для свого призначення завдання:
- Знімає фаску.
- закруглює край або надає йому потрібний фігурний профіль.
- Формує декоративні жолобки з круглим або фасонним профілем.
- Підганяє шар шпону за розмірами деталі. Ріже без сколів.
- Вирізає пази під петлі.
- Зняття звисів кромки
Остання функція - вирізка пазів під петлі на дверях – властива не всім тріммера. Якщо ви запланували подібну роботу, то вибирайте прилад, у якого є відособлена рукоятка з кнопкою вимикача. Також потрібен упор, який дозволяє точно фрезерувати на вузькому краї. Слабка потужність в даному випадку грає на руку. Адже сильно потужний і важкий агрегат може схитнутися, балансуючи на тонкій крайці дверей, а ось малопотужний і легкий фрезер для окантовки зробить ідеально рівні петлі. Цей прилад хороший ще й тим, що тільки вузькою спеціалізацією його можливості не обмежуються. Він може виконати копіювання деталей, фрезерувати пази і навіть вирізати написи і малюнки. З його допомогою можна приховати непотрібний сучок або тріщину в виробі. Для цього тримером виготовляється латочка (вставка), а потім вирізається і заглиблення для неї.
Де купити
Деревообробка і виготовлення меблів завжди передбачають складні фігурні роботи, які вимагають велику кількість різноманітних інструментів. Часто майстри купують одний універсальний прилад і використовують його для виконання різних завдань. Крайковий триммер має вузьку спеціалізацію, але домашні майстри і професіонали радять купити для окантовки крайки саме цей прилад. Він як найкраще адаптований під своє завдання і має ряд незаперечних достоїнств.Інтернет-магазин З торгом дає можливість мешканцям Києва і всієї України вибрати потрібний вам крайковий фрезер – для домашньої майстерні або для меблевого цеху. Ціна найпростіших моделей невисока, доступна будь-якому користувачеві. Потужніші тримери коштують дорожче, але їх ціна виправдовується розширеним функціоналом і продуктивністю.