Обприскувач бензиновий - це один з найбільш ефективних пристроїв для обприскування саду та виноградника. Кожен садівник знає, як непросто виростити здоровий садок, зібрати багатий урожай. Для цього необхідно не тільки підрізати гілки, але й підгодовувати насадження, позбавлятися шкідливих комах та інших мікроорганізмів, що спричиняють захворювання рослин. Бензообприскувачі мають кілька переваг, одна з яких полягає в економічності. Адже завдяки апарату оператор витрачатиме менше хімікатів - це по-перше. По-друге, препарати потрапляють точно за призначенням, чим виключено ризик шкідливості для людини. Подивитися інші типи пристроїв можна в категорії - оприкувачі.
Особливості мотообприскувача
Ранцевий мотообприскувач має досить просту конструкцію, яка складається з резервуару з хімікатами або добривами та помпи. Бачок заповнюється підготовленою рідиною, закривається. Потім у бак нагнітається повітря, що створює підвищений тиск, 3-4 атмосфери. Далі при натисканні на спеціальний важіль відбувається розпилення через форсунку. Рідина надходить з корпусу гнучкого шлангу в металеву штангу і в форсунку.
Телескопічна штанга з можливістю висування до 3 м допоможе оператору дістатися крони найвищих дерев і потрапити в густі чагарники гілок. Тонкий накінечник штанги може глибоко проникати в крону. Необхідний рівень тиску підтримується періодичним підкачуванням повітря за допомогою насоса. Оператор однією рукою додає тиск у камеру насоса за допомогою додаткової ручки. Другою рукою утримує штангу та спрямовує форсунку на рослини. Декілька варіантів розпилення допоможуть найбільш ефективно розподілити біозасіб по поверхні рослини. Регулювання форсунки допоможе користувачеві домогтися тонкого струмка, дрібнодисперсного розпилення, конічного або точкового. Все залежить від поверхні обробки.
Область застосування обприскувача
Садовий мотообприскувач використовується комунальними службами або працівниками садових товариств, де майданчик не обмежується 10 сотками, а час роботи однією годиною. Оператор може кілька годин на день працювати, роблячи лише невеликі перерви на заправку двигуна. Для роботи на територіях понад 50 соток використовують апарати із ємністю резервуару близько 20 л.
Сфера застосування досить широка. Він користується попитом у власників дачних ділянок та заміських будинків. Садівник може обробляти рівні території та різко пересічені місцевості. За допомогою апарату можна обробляти великі дерева та невисокі живоплоти, ягідні чагарники та овочеві культури. Апарат значно полегшує процес нанесення отрутохімікатів. Його використовують для розпилення прикореневих добрив та біостимуляторів.
Фермерські господарства досить часто використовують мотообприскувачі. Апарати оснащені найчастіше 2-тактними одноциліндровими двигунами внутрішнього згоряння. Потужності двигуна від 2 до 5 к.с. вистачає на викид струменя на великі відстані. Причому є моделі, що працюють і з порошкоподібними препаратами. Повна автоматизація процесу вимагає від користувача великих фізичних зусиль. Вони чудово впораються з дезінфекцією різних установ.
Зручність у роботі
Садовий бензообприскувач, як правило, оснащений великим резервуаром на 10 і більше літрів рідини. Тому й застосовується на великих теренах. Розчину на 12 л вистачить на розпорошення території до 30 соток. Зручне кріплення спеціально призначене для того, щоб переносити апарат на спині, не відчуваючи великої втоми у м'язах. М'які накладки допоможуть правильно розподілити вагу апарата, з рівномірним навантаженням на плечі та спину. Для більшої фіксації застосовуються поясні ремені, які не дають баку схилятися до будь-якої сторони або сповзати вниз.
Безпека техніки на першому місці
Апарати із бензиновим двигуном мають кілька систем захисту. Корпус виготовлений із міцного матеріалу, який стійкий до дії отруйних хімікатів. Спусковий клапан допоможе позбавитися зайвого тиску в баку. У великих за обсягом бака моделях нагнітання тиску повітря відбувається не в ємності з хімічним препаратом, а безпосередньо в камері насоса. Така конструкція забезпечує додаткову безпеку оператора та гарантією, що хімікати не потраплять на шкіру людини. У конструкції агрегату знаходиться антивібраційна система, яка знижує механічні коливання, що створює не тільки більший комфорт для роботи оператора, але й продовжує термін робочої експлуатації.