Киянку використовують для дій з делікатними поверхнями, де звичайний молоток може завдати ушкодження, це:
- робота з керамікою, листовим металом та ін.;
- укладання блоків із газобетону;
- під час проведення покрівельних робіт;
- для фальцювання металу;
- для підбивання ламінату чи інших дерев'яних деталей;
- як допоміжний інструмент у парі зі стамесками чи долотом.
Конструктивні особливості
Киянка складається з рукояті та бойка. Особливість інструменту в тому, що ударна частина має специфічну форму та виготовляється із спеціальних матеріалів:
- Деревина в'язкої чи твердої породи. Це найбільш поширений та затребуваний вигляд, який потрібен для формування, монтажу, демонтажу конструкцій.
- Тверда гума. Цей інструмент характеризується як м'який ударник. Він потрібний для автомобільного ремонту, укладання покрівлі або плитки.
- Фторопласт. Киянка з такою головкою застосовується у будівництві чи монтажі;
- Текстоліт. Це матеріал із електроізоляційними властивостями. Такою киянкою користуються, коли потрібно уникнути іскріння від статичної електрики (при роботі з бензобаками тощо).
За формою бойок буває:
- Круглим. Така форма потрібна при рихтуванні або монтажі, а також для укладання тротуарної плитки або бруківки.
- Прямокутним. Цей вид використовують для монтажу покрівлі, фальцювання листового металу як підсобний інструмент у парі долотом або стамескою.
- Квадратний. Його застосовують для фальцювання та в покрівельних роботах.
Рукоятка для киянок виготовляється з твердого дерева, металу, пластику або фібергласу, її часто одягають у гумовий чохол, щоб уникнути ковзання в руці майстра. Їх особливістю є конусоподібна форма у місці з'єднання з головкою. Це виключає зрив ударної частини у процесі роботи.
Який вибрати?
Якщо на вас чекають столярні роботи, зупиніть свій вибір на киянках з дерев'яною головою. Габарити інструменту слід підбирати індивідуально. Віддайте перевагу виробу з важких порід. При цьому важливо, щоб рукоятка та бойок були виконані з різних порід, тоді віддача від удару зводиться до мінімуму. Щоб така киянка не розсохлася, її потрібно покрити оліфою.
Пам'ятайте деякі правила:
- чим більша вага киянки, тим сильніша сила удару, при цьому необхідно враховувати свої фізичні сили;
- довга рукоять так само збільшує силу удару;
- фібергласові ручки найдовговічніші, вони не схильні до зносу та деформації;
- чим грубіша робота, тим більший бойок має бути в інструменті.
Купити киянку будь-якої модифікації за помірною ціною можна в інтернет-магазині З Торгом. Ми порадуємо першокласним обслуговуванням та швидкою доставкою по Києву та Україні.