Інвертори для зварювання з газом (в захисному середовищі - аргон)
Це пристрої, за допомогою яких зварювальник може міцно з'єднувати вироби з кольорових металів та їх сплавів, а також легованих сталей. Вся складність роботи з такими сполуками полягає в тому, що вони є активними металами, тобто швидко окислюються, вступають в реакції з киснем. На поверхні з'являється оксидна плівка, яка і забезпечує міцність і надійність виробу. Зруйнувати верхній шар алюмінієвих та інших сплавів дуже непросто. Місця з'єднання при звичайній роботі зі зварювальним струмом руйнуються, розламуються, звідси, металеві конструкції втрачають свою надійність.
Тому, для таких робіт використовують інвертор зварювальний для зварювання нержавійки. Конструкція його така, що в робочу зону, в місце між тугоплавким електродом і металом, подається аргон, інертний газ, який, як відомо, з киснем в хімічну реакцію не вступає. Аргон щільно огортає місце зварювання, всю зону високої температури. Його завдання запобігти доступу кисню до оброблюваної заготовки. В результаті, кольорові метали не окислюються, шов виходить міцним, а конструкція надійною.
Такі агрегати можна назвати універсальними, так як вони поєднують в собі кілька можливостей. Це 2 в 1 зварювальний інвертор і аргонодуговий апарат, який забезпечує зварювання в нейтральному середовищі. Сплави з кольорових металів застосовуються в різних галузях. Наприклад, сплав алюмінію з магнієм використовується для виготовлення деталей автомобілів. Тому агрегати є необхідним обладнанням станцій технічного обслуговування автомобілів або механічних майстерень. Апарат використовується для зварювання виробів з нержавійки, під час якої використовуються вольфрамові електроди, спеціальний тип пальника і присадний дріт.
Зварювальний інвертор для зварювання з газом має складнішу конструкцію. Причому, сам процес зварювання може проводитися двома способами. Крапельним або струменевим. Зварювальник сам вибирає один з цих режимів, залежно від складності операції. Функція пульсації забезпечує максимально якісний шов. Від майстра потрібно розуміння процесу і уважність при роботі з електродом. Розумний агрегат допоможе навіть новачкові впоратися зі складним завданням. Може тому, досить складні прилади використовуються і в домашній майстерні.
Зварювання з підключенням аргонового рукава характеризується високою температурою в робочій зоні, близько 2000о С, тому як витратний матеріал використовується вольфрамовий дріт. Інверторна технологія дозволяє досягти стабільної дуги, що безпосередньо відображається на якості шва. Рукав для аргонно-дугового зварювання підключається до редуктора, а той в свою чергу забезпечує контроль за швидкістю подачі аргону. З його допомогою майстер підвищує або понижує тиск, залежно від щільності матеріалу.
Агрегати є єдиними приладами, здатними працювати c матеріалами з нержавійки, здатні забезпечити зварювання чавуну при сантехнічних роботах. Обробку вуглецевих сталей, під час роботи з якими, після досягнення максимальної температури потрібно забезпечити повільне охолодження. Для роботи з міддю потрібна велика швидкість подачі аргону, від 150 до 200 л/год.