Одним із найбільш затребуваних інструментів у майстерні є міні фрезерний верстат. З його допомогою суттєво збільшується швидкість виготовлення деталей, а також завдяки широкому функціоналу можна виконувати різноманітні операції. Фрезерування є найпопулярнішою та необхідною.
Щоб підвищити точність обробки, бажано мати компактний верстат із ЧПУ. Програмне управління дозволяє контролювати якість фрезерування та позбавляє оператора від особистих дій. Освоїти керування таким пристроєм легко, тому що інтерфейс інтуїтивно-зрозумілий. Простота в експлуатації та обслуговуванні виділяють портативні верстати серед інших.
Переваги:
- Високий рівень безпеки під час роботи;
- Мінімальна кількість відходів;
- Низьке споживання електроенергії;
- Невеликі розміри;
- Потрібен набір функцій.
Технічні особливості
Головна особливість, якою відрізняється мікрофрезерний верстат - його габарити та мала вага. Для побутових потреб та маленьких майстерень є ідеальним рішенням. Здатність виготовляти складні деталі цінується найбільше, оскільки устаткування, попри свої розміри, виконує широкий спектр робіт. Завдяки простоті обслуговування та нескладному налагодженню використовуються у навчальних центрах. Мобільність пристрою дозволяє легко транспортувати його до іншого місця.
Міні фрезер підключається до мережі 220В. Необхідно стежити, щоб у мережі не виникали перебої з напругою. Однак, якщо все-таки сталося короткочасне відключення електрики, то запобігтиме повторному включенню верстата спеціальна система. Низький рівень шуму під час роботи створює додатковий комфорт оператору, що уможливлює встановлення агрегату навіть у квартирі.
Потужність двигуна таких пристроїв не перевищує 500 Вт. Це достатньо для нетривалої роботи, але для серійного виробництва бажано вибрати верстат потужніший. Передбачена виробником система регулювання частоти обертання шпинделя дозволяє обробляти різні за щільністю матеріали.
Пристрій та конструктивні особливості
Невеликий верстат для фрезерування встановлюється на стіл. Важливо, щоб поверхня столу була ідеально рівною, а агрегат стояв нерухомо, тому що під час роботи виникають вібрації, які можуть вплинути на точність виконання завдання.
Головними складовими конструкції є такі деталі:
- Бобіна;
- Робоча поверхня столу;
- Супорт;
- Станина;
- Шпіндель;
- Ріжучий інструмент.
Двигун приводить у рух вал, до якого кріпиться ріжучий інструмент. Витрата електроенергії залежить від швидкості обертання валу та щільності матеріалу. Передача руху від двигуна може бути ланцюговою або ремінною. За допомогою блоку управління подаються команди верстата та задаються необхідні параметри обробки. Перед початком роботи, деталь закріплюється на бобіні, яка згодом буде рухатися ротором верстата.
Важливо! Перш ніж приступити до роботи, треба перевірити правильність налаштування фрези.
Типи верстатів
Невеликі верстати поділяються на такі типи:
- Вертикально-фрезерні;
- Горизонтально-фрезерні;
- Універсальні;
- Широкоуніверсальні з додатковим шпинделем;
- Поздовжньо-фрезерні;
- З блоками ЧПУ;
- Карусельний тип;
- Шпонкові моделі.
Найкомфортнішими в роботі вважаються верстати з ЧПУ, оскільки параметри задаються програмно, а інструмент може обертатися одночасно з деталлю. Також популярні верстати, які використовуються для виконання гравіювання.
Критерії вибору верстата:
- Матеріал станини (найкраще чавун чи сталь);
- Потужність має відповідати потребам;
- Можливість легкої заміни інструменту;
- Наявність системи автоматичного контролю та управління;
- Мінімальна допустима похибка під час обробки.
Тим майстрам, які люблять самостійно ремонтувати машини та подібні механізми, просто необхідно мати у своєму арсеналі малогабаритний фрезерний верстат. Професійне обладнання обійдеться недешево, а ось подібний невеликий агрегат не лише впорається з поставленими завданнями, а й заощадить бюджет.