Щоб досягти максимальної точності при виконанні фрезерування, необхідно використовувати високоякісне обладнання, як фрезерні верстати JET. Пристрої бренду JET давно зарекомендували себе в Україні якнайкраще. З їх допомогою здійснюється обробка торців, вирізування пазів, обточування брусків та виконання фігурних зрізів. Завдяки різноманіттю модельного ряду верстати можуть застосовуватися як у домашніх майстернях, так і на великих виробництвах.
Пристрої з програмним управлінням виробляють продукцію відмінної якості майже без втручання людини. Їх застосовують для виготовлення:
- Заготівель для корпусних меблів;
- Дверей;
- Деталі в інтер'єрному дизайні;
- Плінтусів;
- Меблевий декор;
- Паркетна дошка;
- Сувенірів тощо.
Подача заготівлі під час роботи може здійснюватися двома способами: криволінійно та прямолінійно. Це важливо при обробці різноманітних виробів, що вимагають індивідуального підходу. Деякі верстати обладнуються кареткою, за допомогою якої можна змінювати положення заготовки під різними кутами.
Види верстатів
Розрізняють кілька видів деревообробних верстатів:
- Ручні. Хороші верстати з простим пристроєм та невеликими габаритами. Не потребують особливого технічного обслуговування, однак можуть виготовляти найрізноманітнішу продукцію.
- Копіювально-фрезерні. Найтехнічніше укомплектовані верстати, тому що можуть виконувати копіювання складних і хитромудрих фігур або контурів.
- Токарно-фрезерні. Проста конструкція дозволяє здійснювати чорнову обробку виробів різних видів та форм.
- Верстати з числовим програмним керуванням. Вартість їх висока, тому що це високотехнологічне обладнання, здатне виконувати будь-які види робіт із мінімальним відхиленням від заданих показників.
Вартість верстатів залежить від їх типу та технічних можливостей. Настільні пристрої коштують відносно недорого, тому що виконують у порівнянні зі стаціонарними агрегатами менше функцій.
Конструктивні особливості
У всіх деревообробних верстатів практично однакова будова та принцип дії також мало відрізняється. З основних елементів можна назвати:
- Станина;
- Робоча поверхня столу;
- Двигун;
- Ріжуча частина: диски, ножі, фрези;
- Супорт з плавним регулюванням;
- Вал-шпиндель, що знаходиться на супорті під робочою зоною;
- Вставний шпиндель;
- Лінійка та планка, що виконують роль напрямних деталей.
Параметри для вибору
Щоб вибрати фрезерний верстат Jet по дереву відповідно до поставлених завдань, необхідно звернути увагу на наступні параметри:
- Розмір робочої зони;
- Характеристики шпинделя;
- Потужність;
- Швидкість обертання валу;
- Габарити та вага агрегату;
- Спосіб керування.
Розмір столу важливий у тому випадку, якщо на фрезерувальному верстаті JET оброблятимуться довгі заготовки. Робоча поверхня розміром 640х580 мм вважається невеликою, розміри 120х85 см - середніми, а для фрезерування великих заготовок краще вибирати стіл із поверхнею 190х96 см.
Будова валу, а саме механізм та його розташування, відіграють важливу роль у функціонуванні верстата. Шпиндель може бути одиночним, з хоботом або додатковою головкою. Чим складніша конструкція, тим ширша функціональність пристрою і більше можливостей обробки. Для затиску фрези використовується цанга, що підвищує безпеку експлуатації верстата.
Малопотужні двигуни ставлять зазвичай на настільні пристрої, які призначені для обробки маленьких деталей з м'якої деревини. Параметр потужності таких двигунів може коливатись до 1500 Вт. Середні або напівпрофесійні верстати мають підвищені характеристики і на них ставлять потужніші двигуни - до 3 кВт. Професійні верстати з ЧПУ мають потужність двигуна до 5.5 кВт та здатні виконувати навіть найважчу роботу. На таких верстатах ставиться вимикач живлення, щоб уникнути повторного увімкнення при збої в мережі. Важливо, щоб у верстаті з ЧПУ використовувалася СОЖ, що подає мастило через магістраль, сопловий штуцер та повітряний змішувач.
Частота обертання валу регулюється, можна задавати оптимальний параметр у різному діапазоні (залежить від верстата). Меншу кількість обертів ставлять у тому випадку, якщо велика деталь та діаметр фрези. Робочий хід фрези - це глибина, яку занурюється ріжучий інструмент. Залежно від типу пристрою буває різних розмірів.
Вага, ширина і висота установки відіграють не останню роль у тому випадку, якщо є невелика площа. У маленькій майстерні найчастіше використовуються настільні пристрої, а великих цех і на виробництвах встановлюють габаритні агрегати. Вага побутових верстатів може бути до 150 кг, а професійне обладнання - до 500 кг.
Купити верстат для фрезерування можна в інтернет-магазині З Торгом, де представлений широкий вибір моделей відомих світових виробників. Оскільки ми працюємо безпосередньо з відомими брендами, то ціна на верстати дуже низька. Оформляйте замовлення на сайті або звертайтеся за телефонами, що вказані в шапці сайту - ми завжди готові допомогти!