Дренажні насоси для чистої води в інтернет-магазині З Торгом
Насос може знадобитися будь-якої хвилини, особливо дренажний. Він хороший тим, що здатний пропускати тверді частинки певного розміру, не виходячи з ладу. Компактність розмірів і легкість установки дозволяють швидко впоратися з проблемами, що виникли - осушенням колодязя, поливом ділянки та ін. Що являє собою дане обладнання і як воно працює? - Докладніше ви дізнаєтеся далі.
Дренажний насос для чистої води: конструктивні особливості та принцип дії
Конструкція агрегату, яким би виробником зроблена не була, залишається майже постійною. Головними робочими деталями є електромотор та насосний механізм. Перший комплектується статором, ротором, підшипниковими щитами. На роторний вал простягається крильчатка. Насос, своєю чергою, має отвори певного діаметра. Їх розмір визначається призначенням обладнання, а саме - з якою водою доведеться працювати (питною, слабозабрудненою, середньозабрудненою або брудною). Чим більший діаметр, тим більші частки він пропускає.
Не менш важливими елементами є:
- терморегулятор, що вбудовується для автоматичного відключення пристосування при критичному нагріванні електродвигуна;
- регулятор у вигляді поплавця, що відповідає за своєчасне вимкнення техніки при нестачі ресурсу для забору.
Все частіше дренажний насос для чистої води оснащується аквасенсором, що дозволяє відкачувати рідину з вузьких ємностей. Принцип функціонування агрегату є досить простим. Після занурення патрубка або насоса (залежно від типу) відбувається всмоктування рідини. Далі вона подається до спеціальної камери. Під впливом обертальної діяльності робочого колеса створюється тиск, що виштовхує водоресурс назовні. За рахунок проходження рідини через начинку пристрою, відбувається охолодження мотора. Тому не варто перекачувати рідину з температурою вище +50 град.
Різновиди обладнання за типом установки:
1. Занурювальний насос для чистої води опускається на велику глибину, не торкаючись дна. Він має низку переваг:
- компактність та легкість;
- витривалість та надійність;
- працює із водою різного рівня забрудненості;
- продуктивність здатна досягати 40 м.куб./год.;
- не обов'язково контролювати під час активності;
- не потребує спеціального техобслуговування.
Обладнання має і незначні недоліки - слабкуватий натиск, що залежить від глибини хитання, і неможливість фільтрування. Конструктивно вона буває відцентровою чи вібраційною. Перші дорожчі, але набагато продуктивніші.
2. Поверхневий пристрій закачує рідину через шланг, який занурюють у воду. Сам агрегат встановлюється на спеціальному майданчику, на землі. Він характеризується такими перевагами:
- забезпечує потужний тиск, що гарантує транспортування на далекі відстані;
- багаторічна експлуатація без виходу із ладу;
- економно споживають енергоресурс;
- набагато дешевше за попередні.
Недоліків прилад не позбавлений, але вони не такі суттєві:
- транспортується лише чиста вода та слабозабруднена;
- максимальна глибина всмоктування 8 м;
- підвищений рівень шуму.
Класифікація апаратів та сфера їх застосування:
- Побутові є однофазними агрегатами, здатними виробляти в середньому 800 л/хв. Висоту напору створюють до 25 м, забираючи ресурс із резервуарів або природних водойм. Найкращими вважаються моделі у корпусі з нержавіючої сталі. Вони міцні, довговічні і можуть транспортувати воду з 10 мм включеннями.
- Промислові дренажні насоси набагато потужніші та продуктивніші. Вони можуть бути не лише електричними, а й паливними. Зазвичай вони у чавунному кожусі та з потужним радіатором. З їхньою допомогою вдається перекачати до 1500 водоресурсу за хвилину, створюючи тиск у 150 м.
Вибирайте лише якісне обладнання! Воно прослужить вам багато років, рятуючи в проблемних ситуаціях.