Зміст:
- Де і як використовують реноватор
- Пристрій мультитулу, його принцип роботи
- Які характеристики важливі при виборі мультитула
- Як вибрати оснащення для мультифункціонального інструменту
Поєднати кілька найпотрібніших інструментів в одному - рішення практичне та вигідне. Такий пристрій називається реноватор (мультитул, мультифункціональний інструмент). "Мульті" позначає "багато", і дійсно, реноватор виконує дуже багато завдань при ремонтних роботах. Він пиляє, ріже, шліфує, чистить, підрізає, обдирає, робить пази, отвори.
Виходить, що цей невеликий універсальний пристрій може замінити болгарку, пилку, лобзик, шліфувальну машинку. Єдина недоступна для мультитула функція - це свердління. Так що для ремонту вам достатньо купити тільки два інструменти - дриль та реноватор. Його також використовують і для різноманітних побутових робіт, які необхідно виконувати після ремонту (доведення, зачистка, доробка).
Про те, як вибрати мультитул, які його робочі показники важливі для якісного виконання різноманітних завдань, я розповім у цій статті.
Де застосовується реноватор?
Основна сфера застосування мультифункціонального приладу - будівництво, столярна справа, ремонтні та монтажні роботи. Стане в нагоді він і при роботі з металом, і при прокладанні труб, комунікацій, електропроводки.
Реноватор може виконувати різні завдання дуже ефективно, все залежить від того, яку насадку ви встановите на шпиндель. Мультиінструмент зручно використовувати для:
- шліфування різного роду площин - такий інструмент компактний, його можна використовувати для обробки матеріалів там, де інші пристрої не дістануть;
- зачищення поверхні від сміття, старого шару фарби, іржі та корозії;
- монтаж отворів для різних комунікацій - розеток, дверних ручок, замкових свердловин;
- виконання пазів, отворів для встановлення деталей під час виготовлення різних деталей;
- зачищення швів та стиків у плитах;
- підрізання та вирівнювання плінтуса та інших матеріалів обробки;
- обрізка зайвих елементів у металевих та інших конструкціях;
- демонтаж лінолеуму, ковроліну, інших матеріалів, що приклеюються;
- нарізки металу;
- спилювання кріпильних елементів (цвяхи, шурупи);
- прокладання кабелю;
- різка арматури та труб.
Як працює і як влаштований багатофункціональний інструмент?
Основа мультитула - корпус довгастої форми, що є рукояткою, всередині якого знаходиться двигун. Принцип роботи полягає в осциляційному русі, що ґрунтується на високочастотних коливаннях. Мотор створює момент, що крутить, який передається на робочу частину. Потім рухи, що крутяться, стають коливальними, зворотно-поступальними, за рахунок яких переміщається робочий вал (саме на ньому розміщуються робочі насадки, які встановлюються в залежності від цілей використання та сфери застосування).
Осциляційний інструмент дозволяє також виконувати заглибний пропил, за рахунок такого принципу роботи можна легко різати, обробляти будь-які матеріали, у тому числі металеві поверхні, арматуру, труби. Робота реноватором набагато безпечніша, ніж іншими інструментами. Підвищений рівень захисту забезпечує відсутність відцентрового викиду матеріалів, невелике пилоутворення, відсутність віддачі та удару у відповідь при відскоку.
Який вибрати реноватор? Це залежить від кількох факторів: сфера використання, види робіт, модель (побутова або професійна), а також основні технічні характеристики.
Як правильно вибрати реноватор?
Вибір багатофункціонального інструменту залежить від:
- типу живлення;
- потужності двигуна;
- швидкості обертання (частота коливань);
- додаткових функцій.
За типом живлення розрізняють два види реноватора - мережевий та акумуляторний. Перший вид пристрою можна використовувати в майстернях та інших приміщеннях, де можна підключатися до електрики. Акумулятори не прив'язані до мережі, їх можна використовувати там, де немає можливості підключитися до мережі. Вибираючи реноватор мережевого типу, слід враховувати, що для захисту двигуна від перегріву слід після 15 хвилин роботи давати інструменту відпочивати хоча б 10 хвилин. Час роботи акумуляторним реноватором залежить від часу заряду акумулятора.
Потужність двигуна в побутових аналогах складає близько 200-500 Вт (мережеві моделі), 10.8-12В (акумуляторні аналоги). Таких показників цілком достатньо для виконання зачистки поверхонь, шліфування, зняття фарби та інших ремонтних робіт.
Частота коливань насамперед залежить від виду виконуваних робіт та сфери застосування. Наприклад, невелика швидкість обертання підійде до роботи з гіпсокартоном, деревом, пластмасою. Реноватор, працюючи на невеликій швидкості, може різати, шліфувати та обробляти поверхні твердих матеріалів (груба деревина, метал та інші).
Одним із важливих параметрів при виборі реноватора є кріплення оснастки, вибір якої залежить від поставлених завдань.
Вибір реноватора також залежить від додаткових функцій. До таких функцій відноситься регулювання обертів легкого переходу від одного матеріалу до іншого. Додатковою опцією також можна вважати пилозбірник, куди збирається все сміття та сміття, яке, таким чином, не потрапляє всередину пристрою. Деякі моделі мають ліхтарик, який дозволяє працювати в нічний час або в погано освітленому просторі.
Як вибрати насадку для поставлених завдань?
Існують різні види оснасток для реноватора:
- трикутна пластина для шліфування - використовується для зачистки поверхні, видалення будівельних сумішей з поверхні;
- скребок - застосовується для зачистки різного роду виробів від плям будівельних розчинів, що важко виводяться (цемент, піна, фарба, клей);
- відрізний ніж з гострим лезом - застосовується, щоб підрізати краї матеріалів при виготовленні різноманітних деталей;
- різальний диск напівкруглої форми використовується для обрізання деталей з дерева, металу, пластику, підрізки торців;
- різальний алмазний диск напівкруглої форми - застосовується для зачистки міжплиткових швів від слідів будівельних матеріалів.
Таким чином, вибір робочої оснастки для мультитула визначається поставленими завданнями. Для різання, пиляння, зачищення швів, нарізки пазів або шліфування, полірування, отворів вибирають різні насадки, які дають приладу можливість виконувати певне завдання.
Якщо у вас виникли запитання після прочитання статті, залишайте коментарі нижче. Я з радістю на них відповім!
або натисніть