Зміст:
- Як "впізнати" свердло по бетону - зовнішній вигляд та особливості конструкції
- Основні правила свердління бетонних перекриттів
- Якій торговій марці віддати перевагу
Бетонні перекриття - незамінний елемент, що використовується під час зведення будівель. Тому пророблення отворів у бетоні - завдання часто і дуже актуальне під час будівельних та ремонтних робіт. Воно вимагає ретельної підготовки та продуманого підходу до вибору свердла. У більшості випадків, звичайні свердла, які йдуть в комплекті разом з дрилем, призначені для металу, а бетон, як відомо, набагато міцніший за метал.
Виходить негативний результат, оскільки стандартні свердла з комплекту до інструменту при свердлінні бетону будуть швидко тупитися, втрачати свої ріжучі властивості і навіть виходити з ладу, але свердлити бетон при цьому не будуть. Тим більше, вони не працюють з перфоратором, оскільки кріплення патрона перфоратора відрізняється від затиску біля дриля.
Про те, як підібрати необхідне оснащення, якщо необхідно свердлити бетон, як «прочитати» маркування на свердлі, які насадки використовувати із застосуванням дриля, а які при використанні перфоратора, ви дізнаєтеся з цієї статті.
Свердла, що використовуються для бетону: зовнішні відмінності
Свердлильне оснащення для бетону легко відрізнити від інших свердел з першого погляду, якщо знати, на що саме дивитись. Справа в тому, що насадки для бетонних конструкцій мають одну важливу особливість, яка відрізняє ці вироби від інших бурів. Це напайка на кінці свердла.
Усі, без винятку, свердлильні бетонні пристрої оснащені напайкою. Вона має особливу форму, її конструкція продумана та призначена саме для бетонних матеріалів. Бетонна напайка виконана з особливо міцного з'єднання, твердість якого нагадує структуру самого алмазу (краще свердло - победітовий метал, який підходить для всіх міцних матеріалів).
Усі оснастки, які використовуються для різних свердлильних інструментів, класифікують таким чином, що вони утворюють три групи:
- Для деревини, деревних матеріалів.
- Для металевих конструкцій.
- Для бетонних матеріалів.
Свердла для виготовлення отворів в дерев'яних конструкціях оснащені гострою кінцівкою. Їхній відтінок близький до металевого, а ріжучі кромки розташовані таким чином, що між ними утворюється кут 90-100 град.
Для металу є окремий вид свердел, у яких накінечник не має, на відміну інших видів виробів, гострого різця на краю. Колір насадок для буріння металу - чорний, темно-синій, з відтінком металу. Геометричний кут між робочими різцями від 110 до 140 градусів. Останній показник використовується для роботи зі сталлю, а нахил 110-120 градусів застосовуємо для інших видів металу (ним дреллять бронзу, латунь, дюралюміній).
Багато тих, хто вперше стикається з необхідністю просвердлювати отвори в бетонних матеріалах, часто запитують, як виглядають свердлильні насадки по бетону? Такі свердлильні аксесуари білого металевого кольору оснащені накінечником з победітовою пластиною, а кут між різальними різцями трохи тупуватий (тобто більше за градусами) на відміну від інших свердлильних виробів. Розміри свердла підбирають до діаметра отворів та лунок, які потрібно свердлити.
Усі свердлильні оснастки для бетону можна розділити на дві основні групи:
- Застосовувані для дриля.
- Насадки для перфораторів.
Свердління бетонних конструкцій
Перш ніж почати свердління, потрібно зробити розмітку, щоб зробити точні отвори. Підготувавши всі необхідні інструменти, можна приступати до свердління бетону, дотримуючись певних правил:
- Під час роботи слід стежити за пристроєм, щоб він не перегрівся, інакше він вийде з ладу. Краще свердлити бетон, роблячи 15 хвилин перерви. Для охолодження не потрібно використовувати воду або спеціальні охолоджувальні матеріали та пристрої.
- Для свердління або розсвердлювання бетону також потрібно тримати при собі відбійник, оскільки дуже часто дриль або перфоратор може натрапляти на камінь, який слід роздробити.
- Для роботи зі стіною або несучим перекриттям, краще використовувати не звичайну дриль, а перфоратор.
При використанні недорогих свердел потрібно постійно їх заточувати, щоб свердління проходило з максимальною ефективністю.
Помилки при роботі з дрилем
Ніколи не намагайтеся утримуватися руками за патрон дриля, що обертається, це небезпечно. Для цього є ручка та корпус дриля. Якщо працюєте в рукавичках, вони не повинні висіти та бовтатися, інакше їх може намотати на патрон. Не потрібно натискати на дриль з усіх сил, ви можете втратити рівновагу та впасти. Не утримуйте руку з іншого боку бетону, що просвердлюється, є ймовірність, що свердло пройде наскрізь і травмує руку.
Популярні виробники свердел
Можна назвати ТОП найкращих виробників, продукція яких користується підвищеною міцністю та надійністю:
- "Makita". Свердла цієї відомої японської торгової марки відрізняються високою міцністю, зносостійкістю завдяки додатковій обробці поверхні нітридом титану. Робоча частина представлена у вигляді твердосплавної напайки, яка, незважаючи на високі навантаження, зберігає свої властивості та робочі можливості. Поглиблення напайки в бетонну конструкцію полегшує спеціальне заточення.
- "Metabo". Насадки від німецького виробника Метабо вважаються найбільш якісними та міцними, як і вся техніка, яку виготовляє даний бренд. Насадки для свердління дуже хороші, виготовляються із особливо міцного металу. Особливість таких виробів - термостійкість та наявність пазів для швидкого виведення пилу.
- "Bosch". У модельний ряд цього виробника входять чотириспіральні свердла, за рахунок яких сміття та пил, що накопичується під час свердління, швидше виводиться назовні.
Якщо у вас виникли питання після прочитання статті, залишайте коментарі нижче. Я з радістю на них відповім!
або натисніть